İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Flash kart:)

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
konuyu nereye açabileceğimi kestiremedim. pardon

Flash kart almak istiyorum ama bir kaç sorum olacak

bu kartlar normal disket gibimi oluyor?ve her bilgisayar ( + işletim sistemine ) uygunmu acaba?
mesela 512 MB lık bir flash kart hiçte fena sayılmaz " gezginler " için:)
ama hiç kullanmadım henüz. bilgisi olan var mı acaba

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Flash disk, Flash memory dir aslında :p

USB ye takıyorsun ve bilgisayarıma giriyorsun, Yeni bir taşınabilir sürücü ekliyor. E: gibi. Sonra giriyosun ve normal harddisk gibi veri aktarabiliyorsun. Windows XP ve yukarsı için sorunsuz çalışırlar ama Win98 in garantisi yok..

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
flash disk ile flash kart aynı özellikte ama flash kartın görünümü " disket "şeklinde sanırım ( bir sitede gördüm. alacağımda araştırma yapıyorum )
acaba Floopy'e mi takılıyor diye merak ettim:D
win98 kullanıyorum ben. off yeni PC mi alsam ne yapsam. win98 benim gibi dinazor oldu artık

A

Airborne

Misafir
flash card lar card reader in varsa pc de kullanirsin. Bazi foto makinalari flash card ile calisir.
Okuyucun olmasi lazim. Yeni pcleri cogunda zaten card reader var

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
hımm anladım. pc yi yenilemek lazım o zaman.
teşekkürler bilgiler için
+rep

yakese

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
favorites' Alıntı:
hımm anladım. pc yi yenilemek lazım o zaman.
teşekkürler bilgiler için
+rep

yoo yenilemene gerek yok en kral kart okuyucu 9 - 10 milyon bişey

tolgahat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Mesajında gezgınım demıssın. Bence flash kart ( hafıza kartı ) almandan zıyade flash disk ( Usb,Memory Stick ) alman daha mantıklı bence. Her bilgisayarda bir card reader bulamazsın. Ama her bilgisayarda Usb bulabilirsin. Win98 icin ise dirver'ini yuklemen gerekiyor. Driveri yukledikten sonra sorunsuz kullanırsın. Xp ve Yukarısı için otomatik tanıyor. Driver CD'si de zaten o ufak cd lerde.

Saygılar,

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5