İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Flash ta popup

kuzen54

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhaba arkadaşlar
soracağım şey basit ama yapamadım :) daha önceden yapmıştım bi kere şimdi yapamadım. neyse. flash mx 2004 kullanıyorum. ve bir butona tıklayınca bir html sayfası açılacak. popup olarak.
Anasayfadaki kod

<SCRIPT LANGUAGE="JavaScript">
<!-- Begin
function popUp(URL) {
day = new Date();
id = day.getTime();
eval("page" + id + " = window.open(URL, '" + id + "', 'toolbar=0,scrollbars=1,location=0,statusbar=0,menubar=0,resizable=0,width=600,height=480,left = 20,top = 150');");
}
// End -->
</script>

olsa
bu da
on (release) {
getURL("javascript:popUp('list.html')");
}
butona werdiğim komut olsa :D ( ki salladım internette kaynak bulaminca.) olmuyo bu yanlıştır kesin de. doğrusunu bilen var mı?
Gülmeyin yaw.gece boyunca uyumamışım sati. :D
Hadi kolay gelsin teşekkürler.

kuzen54

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu derste, bir düğmeye tıkladığınızda, istediğiniz boyutlarda bir pop-up pencereyi nasıl açacağınızı anlatacağım.

Button yapmayı ve Button'a Action atamayı bildiğinizi varsayıyorum.

Herhangi bir düğme oluşturun. Düğmeye çift tıklayarak Instance Properties sorgu kutusunun açılmasını sağlayın.
Actions sekmesine tıklayın. + sembolüne basarak, Listeden Get URL yi seçin. Sağdaki URL yazan kısıma :

JavaScript:eek:penWindow("popup.htm", "150", "200")

yazın. popup.htm adresi ve 150, 200 sayıları açılacak pop-up pencerenin dosya adını, gemişlik ve yüksekliğini belirtir. Eğer bu şekilde bırakırsanız, düğmeye tıkladığınız zaman 150 piksel ve 200 piksel boyutlarında bir pencerede popup.htm dosyası açılacaktır.
Dosyayı Publish ettikten ( File*Publish ) sonra, oluşan HTML dosyasını bir editör ile açın. ( Notepad bile açacaktır. ) <head> </head> tagları arasında herhangi bir yere şu satırları girin:

<script language="JavaScript">
<!-- hide from JavaScript-challenged browsers
function openWindow(url, w, h) {
var windowprops = "width=" + w + ",height=" + h;
popup = window.open(url,'remote',windowprops);
}

// done hiding -->
</script>

Bu şekilde açılacak olan pencerede toolbar, scrollbar, statusbar, addressbar ve menubar kapatılmıştır.

Eğer olsun istiyorsanız,

var windowprops = "width=" + w + ",height=" + h;

satırını aşşağıdaki ile değiştirin:

var windowprops = "menubar,toolbar,location,status,scrollbars,resizable,width=" + w + ",height=" + h;

Kendiniz istediğiniz değişiklikleri yaparak, değişik varyasyonlar oluşturabilirsiniz.
Bu örneğin tek dezavantajı Flashta her publish edişinizde girdiğiniz satırları silecek olmasıdır. Bunu önlemek için File*Publish Settings*Formats a girerek, HTML seçeneğinin işaretini kaldırın.

Aynı anda birden fazla pop-up pencere açmayın ! Hatta eğer mümkunse pop-up kullanmaktan kaçının... Şahsen daha pop-up pencerelerden hoşlanan bir internet kullanıcısı görmedim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5