İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

flash yardim bilen varsa

B

braque

Misafir
selamlar. ben flas konusunda bayagi ilerlemis biriyim fakat gecenlerde birsey dikkatimi cekti. bugune kadar hic kullanmadigim bir ozellik. aslinda tam aradigim seydi. fakat tam olarak nasil yapildigini anlamadim.

www.nethaber.com adresine girerseniz en ustte turkcell reklami goreceksiniz. reklam bar seklinde ama bar aciliyor ve sayfa uzerine flash kayiyor.

yani benim bildigim kadari ile normal bir flash yaptiginda nereye koyarsan koy alt alanin altinda kalan html kesinlikle gorunmezdi. arti. mesela bir menu tasarladin bar seklinde gene. calistirdiginda menu sadece bar icinde gozukurdu yani alt alanin disina tasan flash gorunmezdi. benim anlamadigim nota su. acaba alt tarafi transparanmi yapiyorlarda flasin altindan html sayfasi gorunuyor yoksa baski bir yontemi mi var bu isin.

bu konuda bilgisi olan varsa yada bilgi bulabilecegim bir yeri bilen varsa yardim ederse sevinirim

F

fatihceylan

Misafir
Bu anlattığın olayı javascriptler sayesinde yapıyorlar aslında gördüğün flash bar sayfada değil ekranda yani sayfanın üstünde duruyor ve javascript sayesinde havada asılı kalıyor nette bunun bir çok örneğini görebilirsin örnek www.kolaymail.com adresinin anasayfasında

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5