İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

flv uzantılı videolar hakkında

soundofvtec

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar video dosyaları hakkında pek bilgim yok

bildiğim kadarıyla youtubedaki videolar flv uzantılı özel bir tür
bazı sorularım var bilenler cevaplarsa sevinirim(bildiklerinizi cevaplasanız da olur)

1) bu youtube daki dosyalar flv olarak direk youtube dan indiriliyor sanırım bazı programlarla dimi?
2) bu flv uzantılı video dosyaları örneğin 5 dk lık bir wmv(media player) dosyasına göre dosya boyutunda avantaj sağlıyor mu?
3) flv uzantılı videoları izlemek için ne lazım kendi pc mizde?
4) flv uzantılı videoları webde kullanmamız için özel bir arabirim gerekiyor mu veya kodlaması mı var?
5) flv uzantılı videolar mesela .avi veya .wmv ye çevrilir mi?

saygılar

Balkan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
flv formatı adobe flash video formatıdır. günümüzde hemen her bilgisayarda vardır, yoksa internet explorer yüklemek için uyarıyor zaten. <object> html kodu ile bu videoları sayfana ekleyebilirsin. avi formatına falan çevirilir geçenlerde forumdan bir arkadaş direkt aviye çevirip indirebilmeyi sağlayan bir internet sayfasının linkini vermişti. flv olarak direkt indirmek istersen www.youtubex.com u kullanabilirsin. boyut avantajı konusunda tam bir bilgim yok ama daha avantajlı olması gerekir diye düşünüyorum.

XR9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
boyut ve görüntü kalitesi avantajı var. bilgisayarında çalıştırmak için flv player kullanabilirsin. veya k-lite codec pack'in son sürümünü kurarsan media player ilede çalıştırabilirsin..

db.gen.tr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
1) bu youtube daki dosyalar flv olarak direk youtube dan indiriliyor sanırım bazı programlarla dimi?
İndiriliyor istediğin formatta kayıt imkanı sunanlarda var.
2) bu flv uzantılı video dosyaları örneğin 5 dk lık bir wmv(media player) dosyasına göre dosya boyutunda avantaj sağlıyor mu?
wmv ile arasında uçurum kadar fark yok ama yinede daha sıkışık özellikle ses layerı daha düşük kaliteli.
flv player vlc player ve 2006 da çıkan tüm playerlar destekliyor.
4) flv uzantılı videoları webde kullanmamız için özel bir arabirim gerekiyor mu veya kodlaması mı var?
Direk flv göstereceksen bir playerın olması lazım 5$ a güzel playerlar bulabilirsin yabancı forumlarda veya onlar şimdi marez piyasasınada düşmüştür.
üstte açıklamıştım ben VDownloader diye bi program kullanıyorum avi olarak indiriyorum.

soundofvtec

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
çok teşekkür ederim cevaplar için
bu 5$ lık playerlar olmadan kimse sitesinde gösteremez mi?

Linux

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
4
Artık Youtubeden istediğiniz formattta indirebiliyorsunuz bunu biliyorsunuz değilmi ben buraya zaten bir başlık açtım.

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
İndiriliyor istediğin formatta kayıt imkanı sunanlarda var.
wmv ile arasında uçurum kadar fark yok ama yinede daha sıkışık özellikle ses layerı daha düşük kaliteli.
flv player vlc player ve 2006 da çıkan tüm playerlar destekliyor.
Direk flv göstereceksen bir playerın olması lazım 5$ a güzel playerlar bulabilirsin yabancı forumlarda veya onlar şimdi marez piyasasınada düşmüştür.
üstte açıklamıştım ben VDownloader diye bi program kullanıyorum avi olarak indiriyorum.

VDownloader; Google, Youtube ve Grinvi videolarını bilgisayarınıza kaydetmenize yarayan bir indirme yöneticisidir.

Yazılımın en önemli özelliği indireceğiniz videoları AVI ve MPEG dosya biçimleriyle kaydedebilmenize imkan tanımasıdır. Bilindiği üzere bu sitelerden indirilen videoların dosya biçimleri genellikle FLV olmaktadır. FLV dosya biçimi hem pek kullanılmayan hem de bilgisayarınızda oynatabilmeniz için ek araçlara ihtiyaç duyacağınız bir biçimdir.

Oysa AVI ve MPEG dosya biçimleri hem kalite hem popülerlik açısından çok daha iyidir. Yazılımla video indirebilmek için yapmanız gereken tek şey ana menüsü üzerindeki URL satırına ilgili videonun linkini yazmak ve "İNDİR"(DOWNLOAD) butonuna basmaktır.

Yazılımın "Seçenekler"(Options) kısmında tercihinize göre "Video Biçimi"(Video Format) bölümünden videoları hangi biçimde kaydedebileceğinizi seçebilirsiniz. Ayrıca "Video Boyutu"(Video Boyutu) alanından da yine indireceğiniz videoları hangi boyutta kaydetmek istediğinizi de ayarlayabilirsiniz.

indir linki:http://www.enriquepuertas.com/wp-content/files/vdownloader.zip
incele:ingilizcehttp://comunidad.uem.es/epuertas/post/2006/06/01/como-descargar-videos-youtube-google-video-y-grinvi

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5