İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Footerdaki Dahili Linkler

sanjuro

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Navigasyon menusu flash oldugu icin her sayfanin altinda, bu linkleri text olarak yazmistim, crawl edilebilmesi icin. Simdi bilmiyorum ancak birkac yil evvel bu uygulama gerekli ve yaygindi. Bu site-wide linkler sanirim giden sayfalarin degerini onemli olcude dusuruyor. Bunu net olarak gozlemleyebiliyorum. l1 | l2 .. | ln seklinde her sayfanin altinda siralananlar yani belli bir paterne denk dustugu bir sekilde tesbit edilen sitelerde link degerinde cezalandirma oluyor..

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Navigasyon menusu flash oldugu icin her sayfanin altinda, bu linkleri text olarak yazmistim, crawl edilebilmesi icin. Simdi bilmiyorum ancak birkac yil evvel bu uygulama gerekli ve yaygindi. Bu site-wide linkler sanirim giden sayfalarin degerini onemli olcude dusuruyor. Bunu net olarak gozlemleyebiliyorum. l1 | l2 .. | ln seklinde her sayfanin altinda siralananlar yani belli bir paterne denk dustugu bir sekilde tesbit edilen sitelerde link degerinde cezalandirma oluyor..

kastettiginiz patern nedir ? yada bu bilgiyi nerden edindiniz sorabilirmiyim

benim flash sitelerdede var aynı sorun da. o sebepten soruyorum

SeVeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
katılmıyorum. belli bir doz kaçırıldığında bu tip uygulamalar cezalandırılıyor. fakat dengeli olarak uygulandığında sorun teşkil etmeyecektir.

sitelerde html arayüzlü standart menüler de ceza kapsamına girer sizin mantığınızla.

sanjuro

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Gozledigim somut bir etki var. Belki de bunla alakali degil ama arada bag var gibi gorunuyor. Footerda | delimeter ile siralanmis otuz kadar alt sayfa linki uvey evlat muamlesi gorurken ucuncu derece dipteki ancak dogal linklenmis sayfalar bas kosede agirlaniyor, bendeki durum bu.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5