İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

fopen yerine php başka komut

DamgaNet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhaba arkadaşlar,

Bilgiiniz üzere fopen komutu verdiginiz adresi host makinesinde açmaktadır bu komutun yerine adresi sayfayı açan makinede açtıracak bir komut arıyorum teşekkür ederim....

hdogan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Yani sen kişi ...baglan.php?adres=www.google.com yazdığında bağlanan kişinin ziyaretçi olmasını mı istiyorsun? (PHP ile imkansız). PHP senin sunucun üzerinde çalıştığı için sunucu verilen adresi açaçaktır yine... Bunun sebebi PHP'nin sunucu taraflı (server-side) bir dil olması.

DamgaNet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
şöle söyleyeyim ben forum doldurtacagım sonra bu forumu yolladıgımda başka site üzerinden işlem yaptırtacagım ama kaynak görüntüle dedigi zaman bu site adresinin gözükmesini istemiyorum...

hdogan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
O zaman bunu arka planda yaptıracaksın. Yani formu örneğin: form.php dosyasına göndereceksin (action=form.php) Bu form PHP uzaktaki sisteme bilgileri GET veya POST metodu ile gönderecek.

$gonder = file_get_contents("http://www.uzaktaki-adres.com/gercek-form.php?bilgi=bilgier");

gibi GET metodu ile, veya:

$fp = fsockopen("www.uzaktaki-adres.com", 80, $errno, $errstr);
fputs($fp, "POST /gercek-form.php HTTP/1.0\r\nHost: www.uzaktaki-adres.com\r\nContent-Length: TOPLAM-UZUNLUK\r\nContent-Type: application/x-www-form-urlencoded\r\n\r\nbilgi=bilgiler\r\n\r\n");
fclose($fp);

gibi...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5