İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

forex hakkında başlangıç seviyesinde genel bilgi

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
forex yada Türkçe adıyla parite kurlar arasındaki farkı esas alan stratejik takastır. stratejikten kastım 7/24 yatırımcı değilseniz uzağında durulması gereken bir şey. bütün dünya piyasaları takip edildiği takdirde iyi bir analizle çok güzel kazandırıyor. ben mesela doların avro karşısında değer kaybedeceğini ön görerek bir gecede yüzde 30 getiri sağladım.

şimdi gelelim yatırımda nelere dikkat edeceğimize:
- ödeme şekilleri veya yatırımda alınan komisyon çoğu sitede yaklaşık olarak aynı. bizim için önemli olan kaç pip işlem komisyonu gidiyor. forexte aldığınız her döviz pip e göre orantılanır ve aracı site ona göre komisyon keser. üye olurken onlara dikkat edin.
- kazandığınız parayı siz çekerken bazı siteler komisyon alıyor buna dikkat edilmeli.
- size forexte işlem yapmanızı sağlayan sitelerin 80% i whitelabeldır. buna marketivada dahil. ama artı yönleri üyelikte gerçek $5 vermeleri. whitelabel ana firmanın altyapısını kullanarak kendine göre komisyon kesen sitelerdir. bu yüzden ilk elden hizmet veren siteleri tercih edin. mesela oanda gibi.
- Türkiyeden oynamak isterseniz anadolubankın paritem.com.tr sitesi sizi tatmin edecektir. bu gün 1trilyon lira işlem hacmini geçmiş olan site zengin işadamlarının qumar zevkini tatmin etmekte.
- direkt kendim yapmak istiyorum derseniz o televizyonlarda döviz haberleri sırasında gördüğünüz eli telsizli kapalıçarşı/tahtakale esnafı da aynı işi yapmakta. aracılık komisyonları çok uygun.
- bu arada anlık alım/satım yapmayı düşünüyosanız kesinlikle sitenin streamerının kaç saniye gecikmeli olduğunu ve hangi piyasalara göre veri verdiğine dikkat edin.
- fiyat düştü alayım mantığından uzak durun. anlık bir düşüş daha olur ve paranız çok değer kaybeder.
- kur farkı almadan önce kesinlikle gün içindeki seyir hacmi göz önünde bulundurulmalı.
- elinizdeki tutar değer kaybettiğinde kesinlikle panik yapıp anlık satış yapmayın bu mutlak zarar getirir.
- sürekli ekranları takip edemiyorsanız belli bir oranda alım emri ve belli miktardada take profit yaparak satış emri verin.

unutmayın forex sizi bir gecede 0 ada indirir, bir gecede soros gibi zenginde edebilir. ünlü yatırımcı george soros un ünüde pound üzerinde yağtığı parite işlemiyle bir dünya para kazanmasıyla geliyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:

BerkeSandal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Güzel bir makale teşekkürler :)

Burada da doyurucu bilgiler var;

xfatihx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

ben marketiva öylesine üye oliyim dedim biraz kurcaladim bi kac arkadaşin yardimiyla la az cok ögrendim bişeyler
5 bonusla aldim sattim ne yaptigim bilmeden : )
GBP/JPY almiştim dün bugun baktim +103 deger diyor heralde bu harika bi ordan : ) acemi şansı satmak istiyorum saat uyarisi falan veriyor ben profit almiştim satarsam kazancim ne olur.

pacey666

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
?

mesela 5 dolar yatırdın ve 50 points kazandın.. kazancın %50 olur yani 7.5 $ a yükselir.. sen 103 point kazanmışsın 5 $ yatırdıysan yaklaşık 10,01 gibi bişey alırsın..

xfatihx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
100 point yatirdim sanirim o da 1 $ bu durumda 5 $ küsür : ) bonusla oynamiştim bonusu - den kurtardin desene biraz daha tecrübe kazanip öle para yatirmak lazim.

cengizzz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu marketiva olayı hafta sonu duruyormu yoksa bendemi bir sorun var. Benimkisi öylece kaldı.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
TSI Cuma 24.00 - Pazar 24.00 piyasa kapali.
2 dolarlik yatirdigini icin 103 puana 1.06 dolar gibi birsey kazanirsin. Yalniz marketiva'da oynamak isteyenler icin eklenmesi gereken bir nokta.

100 dolar toplam paraniz var ise, soz gelimi 80 dolar bir pozisyona yatirdiniz, nakit pozisyonunuzu 20 dolar gibi dusunuyorsunuz. 80 dolarlik pozisyon 20 dolar kaybedecek kadar dustugu zaman (yani bu ornek icin -25) otomatikman pozisyon kapatilir, nakit seviyeniz yetersiz kaldigi icin. Bu yuzden 100 dolariniz varsa uzun beklemeye tahammul edebilmek icin sermayenizin %50 si bir marj ile oynamaniz gerekir. Herhangi bir emir yazdirdiginizda dahi bunu marj olarak alir. 3 dolarin var 2 dolarlik oynamissin sen, toplam pozisyonlardaki kaybin 1 dolar olunca biraz nakite dondurebilmek icin bazi pozisyonlarini otomatik olarak zarardan kapatir. Bu yuzden 5 dolarim var 5 dolar yatiriyim 10 dolar aliyim olmaz.

pacey666

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet angelonun dediği doğru.... Bu arada indicator olarak Parabolic Sar kullanmanızı tavsiye ederim bazen çok yararlı olabiliyor..

leon2004

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sitemize girerek açacağınız deneme hesabı ile kendinizi test edebilirsiniz.

kaslan1001

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar uzun yıllardır forex yatırımı yapıyorum . Çok insan kaybettiğini söylüyor ama bence sağlam yerden öğrenerek ciddi kazanç sağlayabilirsiniz. öncelikle forexi döğru oynayabilmek için metatrader ları bilmeniz avantajlı oalcaktır. nEREDEN Öğreneceğiz diyorsanız buradan eğitimlerinizi sağlıklı bir şekilde alabilirsiniz.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5