İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Forex Nedir?

ForexporsTR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Forex Nedir?

Forex, dünya genelinde bir döviz borsasıdır. Ayrıca merkezsiz, tezgah üstü bir piyasadır : Tokyo'da
bir turistin Yen ile dolar alması da forex piyasasının içerisindedir - uluslarası bir firmanın
milyonlarca euro'yu sterline çevirmesi de.Bu nedenle hafta sonları da dahil, günün 24 saati çalışan
likidite hacmi olarakta dünyanın en büyük borsasıdır.

Piyasa katılımcılarının birçoğu yalnızca kendi parasını farklı bir pariteye çevirmek için işlem yapar,
farklı ülkelerdeki çalışanlarına maaş ödeyen uluslararası firmalarda olduğu gibi.Fakat pazarın büyük bir
bölümü de paritelerdeki spekülatif hareketlerden kâr edinen işlemler yapmak için piyasaya dahil olur.

Döviz paritelerindeki dalgalanmalar, global makroeknomik koşullara ve olaylara bağlıdır ayrıca,
yatırımcıların gelecek beklentilerine göre para akışı da etkilemektedir.Pazar biranlık yüksek kâr fırsatları (zarar olasılığıyla beraber)
ve standart risk yönetim araçlarıyla, yatırımcılar için oldukça cezbedici olmaktadır.Diğer bir cezbedici yanıysa düşük marjin oranlarıyla,
kaldıraçlı yatırım yapabilmeleridir.

Forex piyasasında alım satım yapılan dövizlere "çift", işlemler sırasında baz alınan dövize "temel", çevrilen dövize de "karşıt" denmektedir.
Genellikle döviz kodları 3 harfden oluşur ve temel dövizle başlar : örneğin EUR/USD euro 'nun dolar karşısındaki değerini belirtir.

Her piyasada olduğu gibi forex piyasasında da alış ve satış değerleri arasında fark vardır.Pip olarak bahsedilen değer, paritedeki en küçük
fiyatsal değişimi anlatır, genellikle 1/100 oranındadır.Major döviz pariteleri arasında, bir pazar yapıcı müşterilerin alış ve satış fiyatları
arasında genellikle 3 pip bulunur.

Pazar erişim seviyelerine ayrılır : en üstte büyük kurumsal bankaların ve güvenilir satıcıların bulunduğu interbank pazarı bulunur, bu grup
çoğunlukla keskin spreadler alır.Küçük bankalar ve uluslarası şirketlerin ardından, hedge fonları ve yatırım yönetim firmaları gelir.
Perakende satıcılar bankalar ve brokerlar üzerinde, internet üzerinden satış yaparak forex piyasasında büyüyen bir alanı oluşturur.

Kaynak : http://www.forexprostr.com/education/yeni-ba%C5%9Flayanlar/forex-nedir%20-12175

LUGAS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
dünyanın en büyük borsası değildir piyasasıdır siz nasıl borsayla foreks i aynı kulvara koyarsınız borsada yatırımcılar bulunur foreks te ise küçük balıkları yiyen köpekbalıkları...

Aytenturkcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Forexprostr.com u inceledim hem bir SEO(Hobby olarak) hem bir finans danışmanı gerçekten çok dolu bir site olduğunu belirtmek isterim.

zubar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
dünyanın en büyük borsası değildir piyasasıdır siz nasıl borsayla foreks i aynı kulvara koyarsınız borsada yatırımcılar bulunur foreks te ise küçük balıkları yiyen köpekbalıkları...

amaç vatandaşı çekmek o yüzden borsa deniyor. az da olsa herkes bir şekilde borsa kelimesini duymuştur. ve efsane şeklinde herkesin bir yakını ya borsadan köşe olmuştur ya da batmıştır. o yüzden insanalara şirin göstermek amaçları.

sizin de dediğiniz gibi uzunvadede asla kazanamayacağınız eninde sonunda sizi tabiri caizse punduna getirip dötünüzdeki dona kadar alacakları bir sistemdir forex. qumar bile değldir. zira qumarda şansın yaver giderse kazanma ihtimalin vardır. oysa forexda asla kazanamazsınız. buraya gelip benim bu görüşlerime karşı aptallıkla ya da cahillikle iş bilmemezlikle suçlayanlar ya affilate yöntemiyle bundan kazanç bekleyenlerdir ya da direkt o forex sitelerinin yöneticileridir.

zubar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
mesela konu sahibi gelmiş konusu açmıştır.akabinde ayten hanım savunmaya geçmiştir. ikisi de aynı yerin çalışanıdır ya da aynı kişidir. bu tür saçmalıklara kanmayın.

aslanbey34

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Forex Piyasası’nda başarılı işlemler yapıp, para kazanabilmek için kesin bir formül yoktur. Tüm yatırımcıların beklentileri, amaçları , yatırım araçları, bütçeleri, maksimum ve minimum risk düzeyleri, kaldıraç oranları, piyasa emirleri, işlem stratejileri ve yatırım planları eşit olamayacağı için herkese kazandıracak genel bir formül yoktur. Ancak bir kaç unsur ve püf noktası göz önünde bulundurulduğunda zarar etme ihtimalinin azalması ve kazanma ihtimalinin yükselmesi mümkündür.

Forex’de başarılı olmak için bunları yapın;

1- Forex Eğitimi alın. Demo Hesap ve eğitim videolarıyla kendinizi geliştirin. Çünkü bilmediğiniz bir işten kazanç elde etmeniz mümkün değildir. LiderForex’in ücretsiz Demo Hesabını dinerek, yine ücretsiz olarak, eğitim videoları ve kitaplardan oluşan Forex Piyasası Eğitim Setine sahip olabilir, eğitim sürecini mümkün olan en verimli şekilde tamamlayabilirsiniz.

2-Gerçekçi olun. Dünya üzerindeki hiç bir sistemin sizi bir gecede zengin etmeyeceğini unutmayın. Forex’de önemli olan çok kazanmak değil, sistemli ve istikrarlı kazanç elde etmek ve bunu muhafaza etmektir.

3- Disiplinli olun. İşlem saatlerini yatırımcının belirlediği bir piyasada disiplinli kalabilmek epeyce zordur. Her gün düzenli olarak birkaç saatinizi Forex’e ayırın. İşlem yapın, analiz yapın, gündemi takip edin ve bu düzene sadık kalın. LiderForex’in sabah,akşam, günlük ve haftalık analizlerinden faydalanarak gündemi kaçırmadan takip edebilirsiniz.

4- Risk Kontrol Araçları olan emirleri kullanmadan işlem yapmayın. Özellikle stop loss yani zararı durdur ve take profit yani karı al gibi emirler zararınızı en aza indirgerken karınızı muhafaza etmenizi sağlar.

5- Trading psikolojisini öğrenin. Bu size duygu kontrolü , mantıklı karar verme ve stres altında hızlı düşünme gibi avantajlar sağlayacaktır.

6-Trendi takip edin, kendi yatırım stratejinizi kullanın.

http://www.haberforex.com/forexde-basarili-olmak-icin-dikkat-etmeniz-gereken-kurallar

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5