İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Forex Stratejileri

Fantaenergy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Burada; elinizdeki,sizin geliştirdiğiniz yada önerebileceğiniz stratejileri toplayabilirsek hem herkes yararlanmış olur hem de iyi sandığımız stratejilere bile artı eklenebilecekleri tartışıp daha verimli hale getirebiliriz.

Eur/usd ile usd/chf 'nin asimetrik hareketlerinden yararlanıp sürekli,döngü içinde
kazanma stratejisi.Biri artarken diğeri düşüyor.

Neler lazım ?

Fiyat akışını çeşitli göstergeler ile izleyebileceğimiz program
(MetaTrader ile çalışıyorum, Strategy Builder da aynı görevi görüyor )

Googledan aratabilirsiniz.

1 saatlik grafik kullanmanızı tavsiye ederim ama tabi ki yine size kalmış.

Nelere dikkat etmeliyiz ?

Burda girdiğiniz pozisyonda mutlaka bir sınır belirleyin gittiği yere kadar gidelim derseniz aynı hızla çökebilirsiniz.

Biraz kısa oldu, bunu bilenlerimiz mutlaka vardır.Değişik yöntemleri olanlar buraya ekleme yapabilirler.

Umarım işinize yarar, elimden geldiğince eklemeler yapacağım.

deathpan1

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
peki alım satımı hangi platformdan yapıyorsun?-marketiva, easy-forex,triafx, vs.vs.???

Uranus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Hava çok sıcak, cehennmem gibi. Hele benim çatı daha da sıcak. canım bilgisayar başına oturmak hiç istemiyor. Oysa Fx stratejileri konusunda bir sürü şey yazmak istiyordum. Neyse, ben yazmasam bile size şu siteyi önerebilirim.
http://www.forextrapips.com/category/genel
Volkan arkadaşımız çok emek vermiş, uğraşmış, bilgi birikimini paylaşmış. Her makalesini ayrı ayrı okumanızı ve değerlendirmenizi tavsiye ederim.

Fantaenergy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

deathpan1

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
FOREX STRATEJİLERİ

STRATEJİ 1. Hiçbir formül kullanmadan, çok basit ve kolay uygulanabilen bir alım - satım sistemi örneği
Amaç :
Olağan dışı durumlar haricinde, mini hesap ve 1 lot ile giriş - risk sermayesine göre her ay ortalama % 200 kazanç.
Gerekenler:
Internet bağlantılı bilgisayar, PDA vs.
1 dakikalık EURUSD grafiği
Zaman:
1. seans : 15:30TR 12:30GMT 08:30NYT
2. seans : 17:00TR 14:00GMT 10:00NYT
İşlemler:
1 dakikalık grafik açılır
Seanslardan herhangi biri başlamadan önceki son iki dakikanın en üst ve en alt noktaları referans olarak hesaplanır
Belirlenen referans noktalarından 10 pip uzağa alım ve satım emri girilir ( pending order )
Her emir için 10 pip stop ve 20 pip hedef belirlenir
Alım veya satım işleminin gerçekleşmesi ve hedefe ulaşması beklenir
Kurallar:
Eğer birinci seansda kazanç olmadıysa, ikinci seansa girilmez
Referans noktaları doğru hesaplandıysa aynı anda alım ve satım pozisyonu açık olmaması gerekir
Olağan dışı durumlar:
Seans içinde her iki yöne de hareket olur, fiyat hedefe ulaşmadan dönerse 20 pip zarar edilebilir
Aynı şekilde 40 pip kazanç imkanı da mümkün olabilir.
Kazanç - Risk oranı, çekince ve beklentiler:
Alım veya satım yönünde hareketin ihtimali %50 olduğu için stop ve hedef düzenlemesi ile kazanç/risk oranı 2:1
%50 ihtimalle, bir kazanç, bir kayıp olarak devam ederse 10. işlemin sonunda net kazanç 50 pip ( olağan dışı durumlar haricinde, giriş sermayesine göre her ay ortalama % 200 kazanç )

Dikkat edilecek hususlar:
Bu sistemde, seans başlamadan önceki saatin ( veya yarım saatin ) en düşük ya da en yüksek noktaları da referans olarak kullanılabilir
Stop ve referans noktalarına eklenecek uzaklıklar en az 10 ‘ar pip olmalı ve hedef, stopdan en az bir kat fazla olmalıdır
Stop seviyeleri, aynı anda hem alış hem de satış pozisyonu açılamayacak şekilde ayarlanmalıdır

Örnek:
Saat 15.30 ve 17.00 de 2 dakikalık (veya yarım saatlik\1 saatlik) EUR\USD grafiğini açtık. En üst ve en alt noktaları 1.2730 ve 1.2710 olarak belirledik ve şöyle sinyallerimizi oluşturduk.

BUY @ 1.2740 TP: 1.2760 SL: 1.2730
SELL @ 1.2700 TP: 1.2680 SL: 1.2710

STRATEJİ 2. Gecelik forex işlemleri yapma yöntemi
Bu yöntem gündüz işi olan, forexle ilgilenecek vakti olmayanlar için hem kolay kullanılabilir, hem de sürekli bilgisayarın karşısında durmaya gerek kalmadan günde bir, en fazla iki kez otomatik olarak işlem yaparak, ertesi gün ekran başına geldiğinizde para kazanmış olduğunuzu görebileceğiniz “Set and forget” dedikleri türden bir sistem.
Sistemin en güzel taraflarından biri işlem yapma saatlerinin Amerika da insanların işlerinden evlerine döndükleri vakit yani öğleden sonra 5 ( EST ) civarında olması ( TR: Gece 00 ) . öylece haber, veri açıklaması gibi ani hareketlerin olmadığı yavaş piyasada işlem yapılabiliyor.
Herhangi bir paritede haftada 50-100 pip kazanç sağlamanın mümkün olduğu yöntem 5 basit kuraldan oluşuyor.
1. Türkiye saatiyle 00:00 da bir önceki günün en yüksek ve en düşük değerleri arasında 100 pipden fazla fark olmalı.

2. Saat 00:00 daki kapanış değeri en yüksek noktadan en az 25 pip aşağıda veya en alt noktadan en az 25 pip yukarıda olmalı.

3. Son 24 saatin en üst noktasına alış, en alt noktasına da satış yazılmalı

4. Hedef 8-15 pip, stop 30-60 pip olmalı. ( optimum: 15 pip hedef, 30 pip stop )
Bekleyen emirler ( pending orders ) 00:30 da girilmeli
5. Sabah, emirlerden biri gerçekleşmiş ve hedefe ulaşmış ise riske girmemek için diğer emir iptal edilebilir.
----Örnek----
Saat 24:00
Eurusd 24 saat içinde en yüksek 1.2250, en düşük 1.2040\’ı görmüş.
Eurusd şu an 1.2100 seviyesinde. ( tepe ve dip noktalardan en az 25 pip uzakta )
----Strateji----

1.2250\’ye alış; yazılır ( pending order )// hedef: 1.2265 // stop:1.2220
ve
1.2040\’a satış; yazılır ( pending order )// hedef: 1.2025 // stop:1.2070
( hedef 15 pip, stop 30 pip )
Sabah olunca tüm açık pozisyon ve bekleyen emirler kapatılır.

Alıntıdır: forextrapips By: v01kan

Fantaenergy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
TF : Daily

5 EMA
10 EMA Stochastic (10,3,3)
RSI (14)
Stoploss : 30

Nasıl Alıp Satacağız

LONG

1. 5 EMA 10 EMA 'ı alttan üste doğru geçicek
  2. RSI 50 değerinin üzerinde olacak
  3. Stochastic overbought olmalı ( 30 değerinin altında)

SHORT

1. 5 EMA 10 EMA 'ı üstten alta doğru geçicek
  2. RSI 50 değerinin altına doğru yönelecek (tamamen geçmemesi lazım yönü 50 seviyesine doğru olacak)
  3. Stochastic oversold olmalı ( 70 değerinin üstü)

Chart izlenirken candle sticks kullanırsanız daha yardımcı olabilir

Kaynak : babypips.com

Strateji 2

Metatrader formülü

http://www.hemenpaylas.com/download/1316164/Spoutnik_Rebirth_v1_1_.0.rar.html

mq4 dosyalarını expert/indicators
tpl dosyasını metatrader/templates

Bu formülü kullanmadan önce mutlaka demo hesapta deneyin öyle karar veriniz.

deathpan1

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
TF : Daily

5 EMA
10 EMA Stochastic (10,3,3)
RSI (14)
Stoploss : 30

Nasıl Alıp Satacağız

LONG

1. 5 EMA 10 EMA 'ı alttan üste doğru geçicek
  2. RSI 50 değerinin üzerinde olacak
  3. Stochastic overbought olmalı ( 30 değerinin altında)

SHORT

1. 5 EMA 10 EMA 'ı üstten alta doğru geçicek
  2. RSI 50 değerinin altına doğru yönelecek (tamamen geçmemesi lazım yönü 50 seviyesine doğru olacak)
  3. Stochastic oversold olmalı ( 70 değerinin üstü)

Chart izlenirken candle sticks kullanırsanız daha yardımcı olabilir

Kaynak : babypips.com

dostum bu stratejiyi biraz ayrıntılı açıklarmısın? 5 EMA 10 ema vs hangi indikatörlerdir. stochastic nasıl oversold olur? gibi. teşekkürler...

Fantaenergy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dostum bu stratejiyi biraz ayrıntılı açıklarmısın? 5 EMA 10 ema vs hangi indikatörlerdir. stochastic nasıl oversold olur? gibi. teşekkürler...

2 tane moving avarage olacak grafiğimizde birinin değeri 5 diğeri 10
Rsi a basıyoruz default ayarları ile kullanıyoruz
Stochastic ise eğer 30 un altında ise yani aşağılara doğru ise oversold olmuştur
70 in üstünde ise overbought olur

deathpan1

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar. herkes buraya forex den beklentisini yazabilir mi?
Yani 5 dakikalık grafikte günlük 3 - 5 pips kazanmak isteyip parasının büyük bi kısmıyla oynayanlar mı çoğunlukta (çerez yapanlar) yoksa paranın çok az bi miktarıyla saatlik hatta 4 saattlik grafiklerde sinyal üretip 50 pips leri hedfleyenler mi yoksa daha değişik fikirde olanlar mı.

bunları sormamın sebebi aramızda hangi tür yatırımcılar çoğunlukta merak ettiğimdendir.
bu sonuca göre oluşturduğum veya bulduğum değişik stratejileri beraber deneyebiliriz...

cengizzz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar. herkes buraya forex den beklentisini yazabilir mi?
Yani 5 dakikalık grafikte günlük 3 - 5 pips kazanmak isteyip parasının büyük bi kısmıyla oynayanlar mı çoğunlukta (çerez yapanlar) yoksa paranın çok az bi miktarıyla saatlik hatta 4 saattlik grafiklerde sinyal üretip 50 pips leri hedfleyenler mi yoksa daha değişik fikirde olanlar mı.

bunları sormamın sebebi aramızda hangi tür yatırımcılar çoğunlukta merak ettiğimdendir.
bu sonuca göre oluşturduğum veya bulduğum değişik stratejileri beraber deneyebiliriz...

Stratejiler:
1-5 dakikalık grafik
2-Saniye saniye forex
3-Dünya haberleri
4-Borsa açıklamaları.
5-Yakında grafiklerede başlıycam.

Hedef: Günlük 50-60 pips

Forexden beklenti: 1 yıl sonra 3x.xxx$ lı rakamlar

cengizzz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
cengizzz hocam baya iddalısın bu işte yani:)

Öyleyim denilebilir. %1400 kazanç yaptım toplamda. E-gold olarak aldım,birşekilde bozup(forumda yada imt ile) Türk firmalarla dewam edecem...
Sizlerde ilgilenin derim. Türk milleti bazı konularda ilgisiz kaldığı için gelişemiyor. :(

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Overbought'da satilir (short), oversold'da alinir (long) ters yazilmis hadise.

mk++

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
genelde stratejılerımı anlık vede grafıksel verılere dayanarak yapmaya ozen gosterıyorum buda tecrube gerektırmekte ama gusel bır baslık aacmıssın tebrık ederım

deathpan1

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
cengizzz hocam marketivadan parayı withdraw ettin mi?
ettiysen ne kadar ettin ve sorun çıktı mı? aydınlatırsan bizleri seviniriz. çünkü herkesin kafasında marketivayla ilgili soru işaretleri var

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5