İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Forexi biri bize anlatsın

cengizzz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Angelo' Alıntı:
Kari su ki herkes kazanmiyor:)
Ben Forex araci kurumuyum diye site aciyorum diyelim. Getir bana yatir 100 dolarini, sonra al sat bir kac islem yap. Ben bunlari sanal yapti gosteriyorum veritabanimda sana. Sonra senin hesap dustu 60 dolara. 40 dolar para kazandim ben cunku sen geri cekmek istersen 60 dolar odeyecegim sana. Herhangi bir banka veya borsa uzerinden gercek para degisimi yapmadim. Herkes kaybederse ben dolar zenginiyim. Herkes kazanirsa sistem coker.
peki hocam gerçek bank üzerinden yaparsa durum ne olur? ozaman bu forexde pek guwenli deil desene:D buda batar yakında sayemde....birde mesela euro -usd paritesi 3 pips geriden başlıyor o 3 pips marketivanınmı oluyor

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Evet, Al Sat arasi fark (spread) o. Normalde sistem o sekilde isler, aciktan islem yapmiyorsan. Cogu kisi kaybediyor, zaman olsa kodlanir bir tane bunun gibi:)

cengizzz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ama angelo hocam şöyle bir durum var adamlar sinyalleride verio kazanmamız için yapıolar bişeyler. sadece bunun stratejisi bu olmaması lazım. kendileri al sat işlemi yapıyor olabilirlerde.yada banka ile işkili alsat işlemi olabilir.
çünkü o şekilde daha kazanclı çıkacaklar batma riskleri yok. eu dan direk adam 3 pips atıo cebe. 100 dolarlık oynarsan 3 dolar kazancları var. çok oynadıkca çok kazanıyolar. benim düşüncem bu yanlışmıyım sence.. diğer türlü de olabilir öyle olursa batma riskleri çok yuksek. marketivada büyük paralarla oynayanlar var. chat kısmını bazen takip ediyorum 5 bin dolar bugunki kazanc dien adamlar var.
hocam marketiva içinde bana hyip izlenimi verdin walla. bu da batarsa zaten netten elimi eteğimi çekecem, pcyi kıracam :D

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Bir olasilik bu, kesin demedim dur kirma birsey:) Chatteki adamlarin cogu virtual cogu da kolpa, ben 5000 dolarlik oynasam orada chatte yazismam, kaldi ki 100 dolar oynasam gene yazismiyorum o ayri )) Sinyal minyal belli bir zamanda ise yaramaz hale geliyor, senin onceden haberini alamayacagin seyler oluyor.

Ornek: Gecen subat mart gibi butun pariteler JPY'e karsi super yukselisteydi, JPY merkez bankasi faizleri sifirda tutuyordu dolayisiyla kimse yen almaz. Gunler boyu her gun +100 pip yukseldi, neyse dalgaya bizde katilalim dedik. Ertesi gun dusmeye basladi. Merkez bankasi belki faiz arttiririz demis, o da belki, neyse bunlar hep bu fake'i yapiyor bisey olmaz dedik. 1 hafta araliksiz duser mi, dustu. Gozumle gordum yani:)

cengizzz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Angelo' Alıntı:
Bir olasilik bu, kesin demedim dur kirma birsey:) Chatteki adamlarin cogu virtual cogu da kolpa, ben 5000 dolarlik oynasam orada chatte yazismam, kaldi ki 100 dolar oynasam gene yazismiyorum o ayri )) Sinyal minyal belli bir zamanda ise yaramaz hale geliyor, senin onceden haberini alamayacagin seyler oluyor.

Ornek: Gecen subat mart gibi butun pariteler JPY'e karsi super yukselisteydi, JPY merkez bankasi faizleri sifirda tutuyordu dolayisiyla kimse yen almaz. Gunler boyu her gun +100 pip yukseldi, neyse dalgaya bizde katilalim dedik. Ertesi gun dusmeye basladi. Merkez bankasi belki faiz arttiririz demis, o da belki, neyse bunlar hep bu fake'i yapiyor bisey olmaz dedik. 1 hafta araliksiz duser mi, dustu. Gozumle gordum yani
hocam japon yen olayı zaten tehlikeli :) ne olacagı belli olmuyor. Sinyalle hareket etmiyorum zaten. mesela bir örnek vereyim
17:00 25.07.2006 ABD FED Richmond Endeksi temmuz ayı gelişen: 12 beklenti:6 önceki:4 ( beklentinin üzerinde bir gelişme, dolara değer kazandırıyor)
17:00 25.07.2006 ABD Tüketici Güven Endeksi temmuz ayı gerçekleşen:106.5 beklenti:104.1 önceki:105.7 ( beklentinin üzerinde bir gelişme, dolara değer kazandırıyor)

Dün bu değerler beklenenlerin üzerinde çıktı. böylece dolar değer kazandı. ve arttı. 1 euroyla alınan 1.2665 usd, doların artmasıyla 1.2579 a düştü.yani dolar değer kazanmış oldu 1 euroyla daha az dolar alınmış oldu. Dolayısıyla Euro/usd paritesi düüş gösterdi. Sell yapanlar 80 pips kadar kazandı.

yani demek istediğim gelişmeleri takib edince sinyale gerek kalmıyor(diğer arkadaslarıda bilgilendirmek istedim bu konuda). Bu arada angelo hocam,msn adresini yollarsan pm ile forex hakkında daha rahat görüşürüz

Fantaenergy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Elbette takip çok önemli, bunda saat 7 de başla 5 te paydos yap kar yap olsa ne kadar güzel olurdu ama malesef öyle değil.Amirakanın,Londra'nın diğer borsaların açıkış saatleri var ama açık olduğu süre içinde başında durayım kazanayım olayını denk getiremedim.Bazen alakasız bir saatte fırlayabiliyorlar.Bir de şu var avrupa merkez bankası diyelim açıklama yapıcak bizim saatimizle 17:30 da .25 puan artırılacak beklentisi var.O saate kadar kıpırdanmalar oluyor hatta 50 60 puan bile artabiliyor ama eğer beklenilenden daha fazla .50 açıklanırsa o dakikadan itibaren fırlıyor.Bunları takip edip oynarsak aslında kaybetmek çok zor ama önemli olan aldıkdan sonra bırakıp gitmemek, sermayenin hepsi ile oynamamak , haberleri takip etmek önceki verilere bir göz atıp nerde nasıl tepki vermiş şu an ki durumda nasıl bir tepki verebilir diye incelemede yapmak çok önemli.

cengizzz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Fantaenergy' Alıntı:
Elbette takip çok önemli, bunda saat 7 de başla 5 te paydos yap kar yap olsa ne kadar güzel olurdu ama malesef öyle değil.Amirakanın,Londra'nın diğer borsaların açıkış saatleri var ama açık olduğu süre içinde başında durayım kazanayım olayını denk getiremedim.Bazen alakasız bir saatte fırlayabiliyorlar.Bir de şu var avrupa merkez bankası diyelim açıklama yapıcak bizim saatimizle 17:30 da .25 puan artırılacak beklentisi var.O saate kadar kıpırdanmalar oluyor hatta 50 60 puan bile artabiliyor ama eğer beklenilenden daha fazla .50 açıklanırsa o dakikadan itibaren fırlıyor.Bunları takip edip oynarsak aslında kaybetmek çok zor ama önemli olan aldıkdan sonra bırakıp gitmemek, sermayenin hepsi ile oynamamak , haberleri takip etmek önceki verilere bir göz atıp nerde nasıl tepki vermiş şu an ki durumda nasıl bir tepki verebilir diye incelemede yapmak çok önemli.
Güzel açıklama... Ben anlattıklarının hepsini yapıyorum. Günlük %2 ile %6 arasında kazanç değişio

deathpan1

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
cengizzz' Alıntı:
Güzel açıklama... Ben anlattıklarının hepsini yapıyorum. Günlük %2 ile %6 arasında kazanç değişio

bize de söylermisin hangi sistemle kazandığını bu miktarları.
sadece açıklamalara uyarakmı yapıyorsun ve bu açıklamaları nereden alıyorsun?

cengizzz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
deathpan1' Alıntı:
bize de söylermisin hangi sistemle kazandığını bu miktarları.
sadece açıklamalara uyarakmı yapıyorsun ve bu açıklamaları nereden Kalıyorsun?
Kendime göre stratejilerim var. Bu açıklamaların yararı çok büyük. Bu gün mesela kazanc yok :D

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5