İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

forma girilen değişkeni 2 ayrı sayfaya göndermek

OguzKaganAslan

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
10
arkadaşlar elimizde bir form var her zaman olduğu gibi...

ziyaretci bi kaç bilgi giriyor mesela...

<form name="form1" method="post" action="hattorihanzo.php">
<p>title <input type="text" name="title" size="20"></p>
<p>kod <input type="text" name="kod" size="20"></p>
<input name="" type="submit" value="Gönder...">
</form>

bu şekilde olduğunda bilgiler hattorihanzo.php ye gidiyor ve işleniyor... ben şunu yapmak istiyorum... gönder düğmesinin yanına bir düğme daha koymak ve tıklandığında title ve kod bilgilerini başka bir sayfada işlemek...

örnek...

"gönder" e tıklandığında bilgiler hattorihanzo.php ye gitsin...

"kontrol et" diye bi düğme oluşturalım ve buna tıklandığında da aynı bilgiler berserk.php ye gitsin...

nasıl yapıcaz?

buyrun beyler meydan sizindir...

S

SempatiX

Misafir
onuNn yeriNe hattorihanzo.php ye göndrdiĞinde hattorihanzo.php adResinde de keNdisi kontroL etsiNN ve eksiKk biLgiLeri söyLesiNn.. geri döNN desiNn yada biLgiLer taMsa göndersiN... daHa koLay oLmaz Mı ?

WhiteKey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kolay

formdan zaten bir sayfaya normal bir şelkilde gönderiyorsun
$deg1="Ahmet";
$deg2="zambak";

göndere basınca hedef.php ye gidiyor olsun o sayfanın içine

<iframe src="hedef2.php?deg1=<?=$deg1;?>&deg2=<?=$deg2;?>"></iframe>

yazdığın zaman normal açılan sayfada hedef2 sayfasına istediğin değişkenleri gönderir.

müsait deilim şu anda bu kadarını yazabiliyorum :)
kolay gelsin

S

SempatiX

Misafir
ifraMe oLarak yoLLamak akıLLıca Ama sanırıM arkadaŞŞ şuNu söLemeKk isTemiş.. iLk önce kontroL ediCXek eGer biLgiLer doGru veya taMsa öyle yoLLuyacaKK.. ifraMede heM gönderiRr heMde kontroL ettiriRr...

OguzKaganAslan

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
10
bu kadar kısa sürede cevap beklemiyordum açıkçası... yardımlarınız için teşekkürler... aklıma farklı şeyler geldi yazdıklarınızdan sonra...

formu direk kontrol etme sayfasına yönlendiricem... eve eğer girilen değerler uygun ise hattorihanzo.php ye gönderme linki aktif olacak... biraz daha çalışayım en iyisi... :)

Haymac

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
hattorihanzo.php :
if(!$_POST[title]) exit("Title bos");
if(!$_POST[kod]) exit("Kod bos");
echo<<<HTML
<form name="form1" method="post" action="ikincidosya.php">
<p>Yazdiginiz title $_POST[title] <input type="hidden" name="title" value="$_POST[title]" </p>
<p>Yazdiginiz kod $_POST[kod] <input type="hidden" name="kod" value="$_POST[kod]" </p>
<input name="" type="submit" value=" Onayladım Gönder...">
</form>
HTML;

gibi olabilir.. eğer exit lere takılmazsa gelen datalarla hidden input oluşturup bunu submit e bağlayıp yollatırsın..... gibi olabilir.....

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5