İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Format - Ve hersey Ok???

A

Anonymous

Misafir
arkadaslar foruma cok zamandan beri katiliyorum cogu zaman herhangi birinin problemi oldugunda kuru kuru format at diyorlar ya tabiki format atmak bazi hatalari ortadan kaldirabilir ama ya bu hata bir yükleme rutininden kaynaklaniyorsa o hata yeniden cikacak demektir demek istedigim problemi daha arastirmadan format at demek biraz kolaya(!) kaciyor bu kolaylikta isletim sisteminin komple yeniden yüklenmesi ve diger programlarin yüklenmesi bunlarin ayarlar vs. vs. bir cok arkadasimizin kesin bircok program yüklü pcleri var en azindan benimki öyle benim icin pc ye format atmak bir hafta pcnin önünde zaman gecirmek demek ve bu cogu arkadaslar icinde gecerli. umarim demek istedigimi anlamissinizdir.

kolay gelsin.

A

Anonymous

Misafir
katılıyorum.
ben şahsen bu tür problemler için ghost programını tavsiye ederim.
eğer harddiskiniz en az iki partitiondan oluşuyorsa çok kullanışlı.
temiz bir sistem kurun programlarınızı vs. C'yi D'ye gostla imaj olarak atın. sistem mi göçtü, yavaşladımı hata mı var virüs mü bılaştı. bir de benim gibi cd yazıcınız varsa imaj dosyasını cd'ye de basabilirsiniz. cd'yi bootable yaparsanız direkt cd den boot edip. format c sonra imajı atın. harika valla. 3 dakkayı geçmiyo. lakin win2000 ve XP destekli değil. yada olan versiyonu varsa ben bilmiyosum. 98-me de harika. saygılar.

A

Anonymous

Misafir
sonuna kadar katılıyor. Araba arızalandığı zaman at o arabayı yenisini al demek ne kadar mantıksız ise format at demekte o kadar mantıksızdır.
Saygılarımla

G

Gunes

Misafir
Arkadaşlara katılıyorum. Bence forumun amacı sadece soruları sorup cevap almak değil aynı zamanda bilgilerimizi de diğer arkadaşlarla paylaşmak.
Benim de bu konuda bir fikrim olacak. Bende şöyle yapıyorum:
Sistemimi tam olarak kurduktan sonra yedekliyorum. İmage felan olmadan. Eğer herhangi bir sourn çıkarsa yine 5 dakika içinde ilk başta yedeklediğim işletim sistemine direk ulaşıyorum. Nasıl bir yedekleme yapacağınız sabit diskinizdeki alana bağlı.

İşlem uzun olduğu olduğu için şimdi yazamıyorum. İlgilenen olursa tekrar yazarım. Herkese iyi çalışmalar

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5