İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Formları Farklı Browserlarda Nasıl Aynı Şekilde Gösterebiliriz????

zikzak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Explorer'a göre tasarladığım (düzgün görünen) formlar, Netscape ve Firefox'ta farklı görünüyor. Özellikle de FireFox'da form çok yayılıyor... Bu sorunu nasıl çözebiliriz? Fikri olan var mı? JavaScript kullanarak kullanıcıyı kullandığı browser'a göre faklı formlara mı yönlendirmeliyiz?.. Bu konularda bilgisi olanlar cevap yazabilir mi????

:confused: :confused: :confused:

Bu arada ekteki JPG Dosyasına bakın, ne demek istediğimi anlarsınız...

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
olayın özü şu.
sen muhtemelen bu kodlamayı frontpage ile yapıyorsun.frontpage de çok gereksiz ve anlamsız kod koyuyor sayfaya.Bu anlamsız kodları IE anlıyor ama digerleri anlamıyor.Yapman gereken şey o gereksiz kodları temizlemek.
bunu nasıl yaparım dersende,aşağıdaki adresten gereksiz kodları temizle sayfandaki.

http://www.netmechanic.com/toolbox/html-code.htm

bunun ayrıca şu avantajı var.hatasız sayfalar daha hızlı açılır.Çünkü var olan hataları browserlar kendi içlerinde onarmaya çalışıyor.bu onarma süresi sayfanın içindeki gereksiz kodlar ile orantılı.

zikzak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben kodları elle yazmayı severim. Bu yüzden formda gereksiz kod falan yok... Zaten sorunu da hallettim. Basit bir CSS olayıymış. Bir sene boyunca site tasarımına dokunmayınca insan biraz paslanıyor... Neyse, teşekkürler...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5