İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Form'u Yollama İle İlgili Bi Soru ?

werci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar,

adam form'u doldurdu ve mail ile ulaşması için "dokumanlaryollandi.php" göndericem ama adam "dokumanlaryollandi.php" ye girmeden(yani pencerinse açılmayarak) "afferin.php" ye gitmesini istiyorum bunu nassı yapa bilirim acaba ?

relax

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ilk önce formu değişkenlerle beraber afferin.php ye yolla. ordanda mesela 20-30 sn içinde redirect yaptır aynı değişkenleri dokumanlaryollandi.php ye.

cepwap

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Demek istediğim aferin php dokumanlaryollandi.php yi çalıştıracak sonucu içeriğinde yazacak.

afferin.php:
PHP:
  $host="calistiracagindosyaninwebdekiadresi/dokumanlaryollandi.php";
  // $host un başına http:// koyma
  $query="degisken=$degisken&degisken2=$degisken2"; //POSTlanan değerler
   $path=explode('/',$host);
   $host=$path[0];
   unset($path[0]);
   $path='/'.(implode('/',$path));
   $post="POST $path HTTP/1.1\r\nHost: $host\r\nContent-type: application/x-www-form-urlencoded\r\n${others}User-Agent: Mozilla 4.0\r\nContent-length: ".strlen($query)."\r\nConnection: close\r\n\r\n$query\r\n";
   $h=fsockopen($host,80);
   fwrite($h,$post);

while (!feof($h)) $st = (fgets ($h,1024));
   fclose($h);

echo"$st<br>\n";

return $r;
}

Tahminen, denemedim ama bu şekilde olabilir diye düşünüyorum, gerçi kendi hostuna bağlantı yapar mı bilemem.

cepwap

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aslında benim dediğim daha çok başka serverdaki dosyalara veri yollamak ve çalıştırmak için kullanılır.
Sen sadece dokumanlaryollandi.php isminin görünmesini istemiyorum diyorsan bunlara hiç gerek yok.
aferin.php içine
PHP:
include("dokumanlaryollandi.php");
ekle,
verileri aferin.php ye göndersen de çalışır. (aynı klasör içindelerse)

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
cepwap' Alıntı:
Aslında benim dediğim daha çok başka serverdaki dosyalara veri yollamak ve çalıştırmak için kullanılır.
Sen sadece dokumanlaryollandi.php isminin görünmesini istemiyorum diyorsan bunlara hiç gerek yok.
aferin.php içine
PHP:
[B]include("dokumanlaryollandi.php");[/B]
ekle,
verileri aferin.php ye göndersen de çalışır. (aynı klasör içindelerse)

Kodu eklediğin tüm sayfalarda çıkacaktır;
Mesela iletisim.php var ise oraya include("dokumanlaryollandi.php"); eklediğimiz taktirde o sayfada dokumanlaryollandi.php içeriği görüntülenecektir. Gönderildikten sonraki adrese include edilmeli.

Yukarıya,
include("dokumanyollandi.php");
Aşağıya,
include("afferin.php");

Örnek: http://iletisim.erenet.biz/

PHP:
		else // Gonderme islemi tamamlandi
			echo "<p><b>Mesaj başarıyla gönderildi.</b></p><p>Feedback Formunu kullandiginiz için teşekkür ederiz.<br><br><a href='http://$SiteAdresiniz'>Anasayfaya Dön</a></p>";

A

..::aTi::..

Misafir
afferin.php ye gönder formu elindeki değişkenleri session açarak kayıt etki bilgiler gözükmesin. ordada işlemlerin varsa yap. sayfanın çıktısı

<html>
<head>
<META HTTP-EQUIV=Refresh CONTENT="0; URL=dokumanyollandi.php">
</head>
<body>
;)
</body>
</html>

sonrada dokumanyollandi.php açılınca sessiondaki değerleri yolla gitsin

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5