İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

forum da son yazılandan sonra ilk sayfaya dönüyor.

M

maiL

Misafir
merhaba.
forum herhangi bi hazır forum değildir. önce onu belirteyim.
mesela kullanıcılar 4. sayfadalarsa yazdıkları mesajlardan sonra otomatik olarak 1. sayfaya dönüş yapıyor buda herkezi zorluyor.
ben bunu nasıl çözebilirim? o an yazılan 4. sayfadaysa kullanıcı 4. sayfada kalsın 1. sayfaya dönmesin istiyorum kısaca bu?

http://www.xx.com/forum.php?mode=viewtopic&sid=2733&page=4
mesela 4. sayfa bu şekilde gözüküyor yazdığımda 1. sayfaya dönüş yapıyor.

forum.php yi ekte gönderiyorum. yardımcı olan çıkarsa sevinirim.

S

Sephiroth

Misafir
Sorunuzu sorduktan son lütfen bekleyin ben yardimci olmak istedim ama "yardım edecek yokmu? kimse bilmiyor mu? bu nasil forum?" tarzi sorular oldugu surece yardim etmemeyi seciyorum. once istemesini ogrenmelisiniz.

M

maiL

Misafir
sayın Sephiroth yanlış anlama oldu herhalde.
acil yardıma ihtiyacım olduğu için konuyu yukarıya çektim sadece olay bundan ibaret herhangi bir art niyettede bulunmadım.
zaten biliyorum mutlaka birileri yardımcı oluyor. yardım edenlerden de allah razı olsun diyebilecek başka bişeyim yok..
yanlış anlama için özür dilerim.

S

Sephiroth

Misafir
PHP:
	$tablo = "insert into forum values ('', '$sid', '$konu', '$Post', '$u_kategori', '$msql_id', '', '1', '', '$tarih', '$zaman', '1')";
	mysql_query($tablo);

Header("Location: forum.php?mode=viewtopic&sid=$sid");
burada header ile ilk sayfaya gonderiyorsun bulundugu sayfayi session degerine atayip

PHP:
$sayfa=$_SESSION[sayfa];
header("Location: forum.php?mode=viewtopic&sid=".$sid."&sayfa=".$sayfa);

seklinde yonlendirirsen direk o sayfaya gidecektir.

M

maiL

Misafir
Sephiroth : aynen bu şekilde yaptım sizin dediğniz gibi fakat sanırım bi yerde eksiklik var.

mesaj yazdıktan sonra ilk sayfaya dönüyor ama şu şekilde.
http://www.xx.com/forum.php?mode=viewtopic&sid=3273&sayfa=

sayfa= den sonra son kaldığı sayfa 8. sayfaysa direk orayı alması gerekmiyormu?

bakabilirsin umarım. ilgin için teşekkürler.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5