İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Forum kelimesinde son google ban!

dynasty

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Google'da büyük açık konusu başlığı altında forumuz.biz in başına gelen olayı okudum. ve inceleme yaptım.

Gördüğüm üzere google forum kelimesine karşı bir şey var. Ban, hek, artık neyse.

Örneklere geçelim;

Googleda forum kelimesinde aramlarda ilk sırada çıkan
http://www.google.com.tr/search?hl=tr&q=site:www.forumex.net&btnG=Ara&meta=

Forumex.net var arama sonucunda 10.cu sayfadan sonrasına bakarsanız we sorry... hatası heklenmesi nese artık karşılaşıyoruz.

Başka bir örnek gene ikinci sırada çıkan;
webarsiv.com da böle bir sorun gözükmüyor çünkü domain ve alt uzantılarında forum kelimesi geçmiyor.
http://www.google.com.tr/search?hl=tr&q=site:www.webarsiv.com&btnG=Ara&meta=

Diğer inceleme 5.ci sıralarda çıkan turkiyeforum.com var onunda 10cu sayfalardan sonra bakarsanıız 12....
we sorryy....
http://www.google.com.tr/search?hl=tr&q=site:www.turkiyeforum.com&btnG=Ara&meta=

Kendi sitelerinizdede deneyin bakın.Googleda bakarken
site:www.domain.com/forum yani forum bölümünü belirtin ve çıkan sonuçlarda 10sayfadan sonrasına bakın sonuç pert......

Çözüm olarak acilen site domain veya alt uzantılarında forum kelimesi geçiyorsa
bunu değiştirmek ve tekrar indexlenmeyi beklemek olarak düşünüyorum.

Googlleda nası böle bişe olur bilmiyorum. Şaşılacak şey. İyinet ailesi olarak en etkili çözüm yollarını bulmayı umut ediyorum birlikte.

Aklıma ilk gelen domainde forum kelimesi varsa domaini bırakıp değiştirmek. Veya alt dizinlerde forum kelimesini değiştirmek. Şu anda aklıma gelenler bunlar.

(Bir önceki konu çok dağılmıştı toparladım)

Remark

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
öncelikle güzel yazın işçin teşekkür ederim.

bende bu araştırmayı yapmıştım ve sonuç seninkiyle aynı
iyibul.org adresine toplist kurdum ve /forum şeklinde klsörede forum kurdum karşılaştığım sorun aynı ve hemen frm diye değiştirdim. ya bu google nin bir keleği yada hek olabilir ama google bu kadar aptal değildir heralde bunu farkedemeyecek kadar.

bence google bu forumlara bir dur demeye getiriyorda olabilir.

Eglence-Siteleri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Google artik forum gecen yerlerde kopya icerikle karsilacagini biliyor ondandir :)

Saka bir yana belki de gercektir, ama artik tek icerige yönelmis kaliteli forumlar internette yerini alsin bence.

adsl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yalnız bir tuhaflık var, benimkini siteadresi.com/forum şeklinde aratınca dediğiniz gibi 12.sayfada hata ile karşılaşıyorum, ama siteadresi.com şeklinde aratınca yaklaşık 50.000 indeximi de gösteriyor. Bu google banı olmasa gerek. Ve gönderdiği hitte her geçen gün artıyor..

Remark

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sanırım google forum kelimesini yasakladı gibi birşey ortaya çıkartabiliriz.

dynasty

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yalnız bir tuhaflık var, benimkini siteadresi.com/forum şeklinde aratınca dediğiniz gibi 12.sayfada hata ile karşılaşıyorum, ama siteadresi.com şeklinde aratınca yaklaşık 50.000 indeximi de gösteriyor. Bu google banı olmasa gerek. Ve gönderdiği hitte her geçen gün artıyor..

forum kelimesi banlı olduğundan siteadresi.com/forum şeklindeki aramalarda 12 sayfadan sonra banlı gözüküyor buda googleda forum kelimesinin banlı olduğnu gösteriyor. forum kelimesini değiştirerek yerine başka bişe sallayın portal eglence sonra index.templete içine yönlendirme kodu koyun anasayfaya yönlendirsin siteyi yedek alarak yeniden forumu portal veya başka bir kelime altında kurun.ben bunu yaptım bekliyorum şimdi indexlensin.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5