İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Forum Konuları hakkında

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Arkadaşlar sanki yararlı paylaşımlar azaldı son 1 ay 45 gün içersinde hit yapan konular Geyik ve Link Değişimi..
Ya da ben mi forumun en hızlı kısmında girdim üye oldum foruma acaba ?
Eskiden 24Saat butonuna tıkladımmı 3 5 dakika da 10 15 yeni konu açılırdı hemde yararlı paylaşım olarak yoksa ben mi abarttım bu olayı ..

Sizin görüşleriniz nelerdir acaba ?

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
1. php veya asp açısından bakarsak kişilerin üreten (kod yazan), ilerlemeye çalışan veya öğrenen olması lazım ki soru sorsun, kod yazan yüzdesi çok çok düşük, öğrenme aşamasında olan çok çok az, üyelerin önemli bir kısmı marez forumlara çok takılıyor olmalı ki, vbulletin, wp, phpbb gibi çok genel kullanımı olmayan scriptlerden birinin kurulduğu bir siteyi hemen anlayabiliyor, buna şaşıyorum birçok kere,
2. Google ile ilgili sorulacak sorunların hepsi zaten çok tekrarlı olarak soruldu,
3. Sorulan birkaç soru oluyor onlar da kodun tamamını isteme şeklinde,
4. Server yönetimi ile ilgili soru sayısıda az sayılır, çünkü büyük çoğunluk kontrol paneli haricinde server yönetimi ile ilgilenmiyor,
5. Daha önce de buna benzer bir cümle sarfetmiştim, gerçekten bildiklerinden başkalarına da fikir vermek isteğinde olan bir çok kişi (sadece bu forum veya web işleri açısından değil) kendi blog sitelerinden bu işi yapmakta, özellikle de forumlar açısından bakarsak, paylaşım yapan insanların bir gün o foruma girememe yani bir anlamda (sicim) iplerin kopması gibi bir durum olabiliyor. Bunu geçmişte birçok kişi gördü, hal böyle olunca da kişilerin kendi bloglarında paylaşım yapmayı tercih etmeleri bence akıllıca, ayrıca az veya çok adsense aracılığı ile gelir elde etme imkanı da doğuyor, örnek : www.dmry.net Forumlara paylaşım açısından caziplik katmak için de bir süredir yabancı forumlar gelir paylaşım sistemi uygulamaya çalışıyor, bunun ne kadar işe yaradığını ise bilmiyorum.

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
Arkadaşlar sanki yararlı paylaşımlar azaldı son 1 ay 45 gün içersinde hit yapan konular Geyik ve Link Değişimi..
Ya da ben mi forumun en hızlı kısmında girdim üye oldum foruma acaba ?
Eskiden 24Saat butonuna tıkladımmı 3 5 dakika da 10 15 yeni konu açılırdı hemde yararlı paylaşım olarak yoksa ben mi abarttım bu olayı ..

Sizin görüşleriniz nelerdir acaba ?

çünkü bu sitede yanlış paylaşımlar yapılıyor. webmaster forumuyken dini konular tartışılıyor. çünkü webmaster forumuyken nasıl kazanırım öğrenmeliyim demek yerine okuyup vay anasını millet parayı götürmüş demeyi tercih edenler var. çünkü bilgiyi paylaşmanın (elbetteki herşeyi değil) 1 e 2 kazandırdığını bilmeyenler var...

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
çünkü bu sitede yanlış paylaşımlar yapılıyor. webmaster forumuyken dini konular tartışılıyor. çünkü webmaster forumuyken nasıl kazanırım öğrenmeliyim demek yerine okuyup vay anasını millet parayı götürmüş demeyi tercih edenler var. çünkü bilgiyi paylaşmanın (elbetteki herşeyi değil) 1 e 2 kazandırdığını bilmeyenler var...

O zaman forum daki başlıklar mı gözden geçirilmeli sizce ?? Mesela haberler kısmında çok oluyor böyle tartışmalar ve fikir teaitileri... Bunlar olmamalı mı acaba ?

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
O zaman forum daki başlıklar mı gözden geçirilmeli sizce ?? Mesela haberler kısmında çok oluyor böyle tartışmalar ve fikir teaitileri... Bunlar olmamalı mı acaba ?

bence olmamalı. çünkü dini konuların tartışılcağı yerler ayrıdır. hele benim görüşüme karşı forumlarda kesinlikle tartışılmamalı. düşünün burada binlerce üye var herkes herkesle aynı görüşü paylaşamaz, herkeste paylaşmak zorunda değil. dinler bile kendi içlerinde mezheplere tarikatlara bölünmüşken, burda tek bir görüşü savunup üzerine tartışmak , birde sizden olmayan kullanıcıyı rencide edici sözler kullanmak yanlış.

aynı konu siyasi yazılar içinde geçerli. herkesin sol sağ anlayışı farklı. yani oda burada tartışılmamalı.

bu tür hassas konuların yerleri ayrıdır. dini ilmini bilenle tartışçaksın, siyasetide derinini bilenle. ordan burdan insanla değil. biliyorsunuz Türkiyeyi kahve köşelirinde her gün 1000 kere kurtarıp 1000 kere batırırlar. forumdada aynı şey söz konusu. din ve siyaset bukadar aşağılarda tartışılmamalı özetle...

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
geçenlerde bir konu açılmıştı adı yanlış hatırlamıyorsam

ben ne iş yapıyorum du

bu konuya girenler görecektirki mesaj postalayan üyelerin bir çoğu içerik uzmanı olarak kendini adlandırıyor script yazdırarak veya hazır scriptler kullanarak içerik doldurmaya ve kazanç elde etmek amacında. Beni tanıyanlar yaptığım harcamaları bilerek netten para kazanmanın her zaman için benden yana ikinci plan da olduğunu bilirler. benimde bir forum sitem var zamanında çok fazla marez içerik vardı ama yavaş yavaş hepsinden kurtulmayı çalışıyorum hitler ne kadar azalmış olursa olsun yinede marez içeriği barındırmamaya gayret ediyorum. Benim bu sitede en çok görmek istediğim şey benim gibi kodlama bilgisinden yoksun insanlar için başlangıç düzeyinde bilgilerin verilmesi. Bir çok kod görüyorum işte şu şudur bu budur sonra bir çok link veriliyor işte girin burdan öğrenin vs. iyi güzel hoş ama okulda bir öğrenciye ilk önce sayı saymasını ardında da çarpım yapmasını öğretirler 2x2 dört tür eyvallah ama bu 2 & 2 nerden geliyor bunu öğretmek lazım diilmidir. Ben hangi ortamda olursam olayım bu tarz temel başlangıçtaki yani sıfır bilgide açılan konuları açtığım zaman aldığım cevap genellikle şu şekilde oluyor. bu kadar hazırcı olmayın biraz araştırma yapın. Bu yanıtı verenler sanıyorki hiç bir araştırma yapmadan bu konuyu açıyorum, oysaki bir çok kaynağa başvurmuşum, sinirlerim gerilene kadar okumaya öğrenmeye çalışmışım fakat başaramamışım ve böyle bir konu açma gereği duymuşum.

bu temenni bu başlık altında olmalımıdır bilmiyorum ama iyinetteki en büyük temennim kodlama bölümlerinde sabit başlıklar açılarak bu kodlarda başka kaynaklara link verilme gereksinimi duyulmadan temel bilgilerle başlayıp ileri düzeye doğru gidilmesi ve herkesin bundan faydalanabilmesi.

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
tr.st nin görüşlerine katılıyorum. bence "iyineti iyinet yapan webmaster forumu" olmaktan çıkmaya başlaması olumsuz bi durum.ben iki yıl önce bu siteye girdiğimde o ruh vardı. ki tr.st benden iki yıl önce girmiş. o daha fazla farkındadır değişikliğin.

sarget a da katılıyorum. ceviz.net tarzı bi makale sistemi entegre edilebilir

http://www.vbulletin.org/forum/showthread.php?t=65934 (bu sanırım)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5