İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Forum kurmayı planlıyorum, uploader, poster ihtiyaçım var

djkickass

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Selamlar,

Bir kaç aydır kafamda şimdi vakit bulabildim. Genel olarak paylaşım üzerine bir forum kurmayı planlıyorum,

A) Oyun
B) Film
- altyazı

Temel konusu bu olucak forumun fakat genişletilebilir isteğe göre.

Sorucaksınız fiyasada bu kadar paylaşım forumu varken neden açmak istiyorsun. Benim kuracağım forumdaki downloadlar ne rapidsharede olucak nede başka bir yerde ben bunları kendi sunucumdan vermeyi planlıyorum. Serverlar olarak www.vectoral.info dan 5000GB ilk 3 ay daha sonra bir tane daha 5000GB lik düşünüyorum. Tabi talep ne olur bilinmez.

Kesinlikle mp3 olmayacak. Bildiğiniz üzere mü-yapla uğraşmak istemez kimsez.

Birde paylaşmak istediğim konularda, TR 'de bunlarada karışan bir kurum var mı ? ( oyun-film) Oyunlara ve filmler yok diye biliyordum fakat ünlü bir alt yazı sitesinin (sadece altyazı ilginçtir) mahkeme kararı ile kapatılmaı beni şaşırttı. Bu konuda bilgisi olanlar lütfen benimle paylaşsın.

İhtiyaçlarım olarak belirttiğim gibi Poster ve Uploader

Posterlar, attığı post başına ücrete tabi tutulacaklar 100 Post 1YTL
Uploaderlar, Upload başına para alıcaklar 30 Upload 1 YTL ( rakamlar oynuyabilir)
Minimum ödeme 1YTL => paypal , e-gold ||10 YTL üstü EFT

Rakamlar net veriler değildir gelicek talebe göre, oynama yapılacaktır.

Irtibat olarak MSN: [email protected]

Bir gelişme yada bir yenilik olduğunda bu konuda yazıcam.

Saygılar,

djkickass

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
talebe göre oynama yapıcam aşa yukarı fakat abartıp sözümüzü tutamama gibi bir durumla karşılaşılmayacak

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
talebe göre oynama yapıcam aşa yukarı fakat abartıp sözümüzü tutamama gibi bir durumla karşılaşılmayacak

fiyat takibi yapmanda yardımcı olması açısından bir iki ufak detay vermek istiyorum...

Uploaderlar, Upload başına para alıcaklar 30 Upload 1 YTL ( rakamlar oynuyabilir)

otuz tane upload bi upload boyutu 10 mb olsa minimum toplamda 300 mb yapar... Türkiyede genel anlamda ortalama hız olarak 512 mb dersek saatte 50 mb upload edebilir 300 mb için 6 saat vermek zorunda 1 mbs ile up etse bile 3 saatini vermek zorunda + arşiv ve upload öncesi dosyalar içinde reklam vs böyle şeyler isteyeceksin onların hazırlanmasıda bayağı bi uğraştırıyor... Yanlış anlamanı istemem ama gerçekten upload için bu fiyat çok ama çok düşük... Forum sahibiyim yeri geldi modluk yaptım yeri geldi upload yaptım herşeyi en ince detayına kadar bilirim.. hiç kimse 1 ytl için 3 saat boyunca bilgisayarının kasım kasım kasılmasını istemez... Kolay gelsin...

djkickass

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Haklsıınz fakat 30 upload derken 30 parçayı düşündüm bir oyun upload ettirmek sizin açıklamanıza göre ortalama 5YTL ye gelicek 100 oyun yüklense 500YTL bende 100 oyun için 500YTL ödemek istemiyorum rakamlar oynuyabilir ama cok büyük bir oynama söz konusu olmuycaktır. Bütçem kadar konuşuyorum emeğin hakkını her zaman emek sahibi belirler elbette fakat öderim diyip ödiyememek olmaz. Rakamlar oynuyacaktır elbette.

İlgi ve talep alamadım daha bakalım ne olucak

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
fiyat takibi yapmanda yardımcı olması açısından bir iki ufak detay vermek istiyorum...

otuz tane upload bi upload boyutu 10 mb olsa minimum toplamda 300 mb yapar... Türkiyede genel anlamda ortalama hız olarak 512 mb dersek saatte 50 mb upload edebilir 300 mb için 6 saat vermek zorunda 1 mbs ile up etse bile 3 saatini vermek zorunda + arşiv ve upload öncesi dosyalar içinde reklam vs böyle şeyler isteyeceksin onların hazırlanmasıda bayağı bi uğraştırıyor... Yanlış anlamanı istemem ama gerçekten upload için bu fiyat çok ama çok düşük... Forum sahibiyim yeri geldi modluk yaptım yeri geldi upload yaptım herşeyi en ince detayına kadar bilirim.. hiç kimse 1 ytl için 3 saat boyunca bilgisayarının kasım kasım kasılmasını istemez... Kolay gelsin...

türkiyeden olmıyan bağlantıları iyi olan arkadaşlar var veya türkiyeden başlantıları iyi olan arkadaşlar da var ama dediğiniz gibi ücret düşük:)

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
türkiyeden olmıyan bağlantıları iyi olan arkadaşlar var veya türkiyeden başlantıları iyi olan arkadaşlar da var ama dediğiniz gibi ücret düşük:)

evet illaki vardır yurt dışından bağlananlar veya tr de bağlantısı hızlı olanlar şahsen bi arkadaşım 50 mbs bağlantı ile bir günde 13 tane divx upload ettiğini biliyorum ama yurt dışında herhangi bir eğitim veya ticaret için bulunan bi arkadaşın bu ücretler ile çalışacağına ihtimal vermiyorum.. ben sadece bir yorum ve değerlendirme yaptım konuyu açan arkadaşın yardımcılara ihtiyacı var umarım kısa zamanda bu yardımcıları bulacaktır.. saygılar...

djkickass

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar ilginiz için gerçekten teşekkür ediyorum, benimde senin postunun üzerine ilk başta yabancı arkadaşlarla calısmak geldi lisans problemi olur dedim sonra fakat okuyan birileri gerçekten iyi fikir.

Rakam olarak beni biraz daha yönlendirir misiniz ? Pek tecrübem yok.

Ayrıca sanırım bunların hiç birine gerek olmıycak cunku bir tanede windows server alıcam vectoralden sanırım herşeyi windowsa yüklerim düşük bwli yüksek hddli ordan servera upload ederim 100MBit işimi görür bu en mantıklı çözüm sanırım 64.95$ a güzel p4ler war siz ne dersiniz?

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Arkadaşlar ilginiz için gerçekten teşekkür ediyorum, benimde senin postunun üzerine ilk başta yabancı arkadaşlarla calısmak geldi lisans problemi olur dedim sonra fakat okuyan birileri gerçekten iyi fikir.

Rakam olarak beni biraz daha yönlendirir misiniz ? Pek tecrübem yok.

Ayrıca sanırım bunların hiç birine gerek olmıycak cunku bir tanede windows server alıcam vectoralden sanırım herşeyi windowsa yüklerim düşük bwli yüksek hddli ordan servera upload ederim 100MBit işimi görür bu en mantıklı çözüm sanırım 64.95$ a güzel p4ler war siz ne dersiniz?

valla dostum madem kendi hostuna upload etmeyi düşünüyorsun... akıl vermek gibi olmasın kesinlikle sadece fikir olarak birşeyler sunayım.. www.2nia.com bu sitenin scripti çok harika ve öyle aham şahamda bir fiyatı yok lisansını alabilirsin ve scriptin gerekli ayarlarını yaptıktan sonra wget komutu gibi sunucular arası transfer yapabiliyorsun yani direk linki olan bir siteden dosyayı anında sistemine çekip kendi linkini yaratabıliyorsun + linkine şifre ve açıklama ekleyebiliyorsun... ben bu vermiş oludğum siteye 1 saat içinde 170 tane dosya yükledim.. tabi sen şuan o sistemi göremezsin ücretli üyelik sisteminde var çünkü... Şayet böyle kendi sunucuna dosya upload ettireceksen herşeyden önce piyasada direk linki bulunan sitelerden bi index yap kendine ardından bu tarz bir script ile sunucularına çek... + birşey daha eklemek istiyorum.. önceden tr de oluyordu fakat şuan için olmuyor rapidshare de dosya indirirken daha önceleri sunucu seçmek için fırsat verirdi alpha dan indir omegadan indir vs bu şekilde o zamanlar sağ klik yaparak download linkini alabiliyordun bu direk link yerine geçiyordu ben bunu tr den yapamıyorum fakat yurt dışındaki arkadaşlara bu seçenek halen çıkabilmekte... amerikalı bir abim var ondan bilmekteyim.. bn tr deki premium accountum ile linki almaya çalışırken java ile korunmuş olarak karşıma geliyor fakat abd den alınmış bir rapid premium acc ile direk linkleri görebiliyorsun.. Bu yazdığım detaylar umarım işine yarar.. Bu işin binbir türlü hilesi var artık.. kimse eskisi gibi saatlerce pc kasarak upload yapmakla uğraşmıyor.. Madem kendi sistemini kullanacaksın bi taşla iki kuş vurabilirsin.. birincisi files hosting diğeri forum siten.. Hadi rastgele :)

djkickass

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hocam sen bana neden böle baştan altın madeninin yerini göstermiyorsunda fiyat analizi yaptırıyorsun :))

Allah tuttunu altın etsin, bir inceliyim..

Teklifim hala geçerli bu arada :)

djkickass

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bunca kotalı adam peki benim forumumu kullanıcak mı ? bu beni düşündürüyor fikri olan warmı ?

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
bunca kotalı adam peki benim forumumu kullanıcak mı ? bu beni düşündürüyor fikri olan warmı ?
iyi reklam iyi hizmet + olmayanı vermek... Çoğu forumda arşivler genellikle yabancı sitelerden çeiklemektedir bu sitelerin adını bilende sayılı kişilerdir sen o sitelere içerik yerleşmeden kendin konularını verirsen işte o zaman bırak tr yi tüm dünyaya açılırsın.. bu gibi işler kendi forumundan çok diğer forumlarda yaptığın yatırımlarla başlar
;)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5