İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Forum Taşıdım Şu Hatayı Aldım (?)

DEKAN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Defalarca taşıdım hala aynı hatayı veriyor.. BU hata sadece son konulara tıkladığımda çıkıyor..
Yardım lütfen..

could not obtain main information.

DEBUG MODE

SQL Error : 1054 Unknown column 't.topic_first_post_id' in 'on clause'

SELECT t.*, p.poster_id, p.post_username AS last_poster_name, p.post_id, p.post_time, f.forum_name, f.forum_id, u.username AS last_poster, u.user_id AS last_poster_id, u2.username AS first_poster, u2.user_id AS first_poster_id, p2.post_username AS first_poster_name FROM phpbb_topics t, phpbb_posts p LEFT OUTER JOIN phpbb_posts p2 ON p2.post_id = t.topic_first_post_id LEFT OUTER JOIN phpbb_forums f ON p.forum_id = f.forum_id LEFT OUTER JOIN phpbb_users u ON p.poster_id = u.user_id LEFT OUTER JOIN phpbb_users u2 ON u2.user_id = t.topic_poster WHERE t.forum_id NOT IN (7,10,11,16,23,25,26,73,94,154,93,101,133,134,135,136,137,139,143,147,148,210) AND p.post_id = t.topic_last_post_id AND FROM_UNIXTIME(p.post_time,'%Y%m%d') - FROM_UNIXTIME(unix_timestamp(NOW()),'%Y%m%d') = 0 ORDER BY t.topic_last_post_id DESC LIMIT 0, 10

Line : 128
File : recent.php

Cky

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
SELECT t. * , p.poster_id, p.post_username AS last_poster_name, p.post_id, p.post_time, f.forum_name, f.forum_id, u.username AS last_poster, u.user_id AS last_poster_id, u2.username AS first_poster, u2.user_id AS first_poster_id, p2.post_username AS first_poster_name
FROM (phpbb_topics t, phpbb_posts p)
LEFT OUTER JOIN phpbb_posts p2 ON p2.post_id = t.topic_first_post_id
LEFT OUTER JOIN phpbb_forums f ON p.forum_id = f.forum_id
LEFT OUTER JOIN phpbb_users u ON p.poster_id = u.user_id
LEFT OUTER JOIN phpbb_users u2 ON u2.user_id = t.topic_poster
WHERE t.forum_id NOT
IN ( 65, 63, 85, 86 ) AND p.post_id = t.topic_last_post_id AND FROM_UNIXTIME( p.post_time, '%Y%m%d' ) - FROM_UNIXTIME( unix_timestamp( NOW( ) ) , '%Y%m%d' ) =0
ORDER BY t.topic_last_post_id DESC
LIMIT 0 , 10

Kod:
FROM ". TOPICS_TABLE ." t, ". POSTS_TABLE ." p

şeklinde değiştir;

Kod:
FROM (". TOPICS_TABLE ." t, ". POSTS_TABLE ." p)

bu şekilde bi dene istersen

Olmazsa www.gurup.net/topic_preview.txt

buradakini kullan

Alexis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
topic_first_post_id sütunü bulunamadı... eksik taşımışın.

sonsuzhost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
DB ni eksik import etmiş olabilirsin phpmyadmin den kontrol ederek tablolarının eksiksiz olduğundan emin ol

DEKAN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ya panelde import sınırı 2MB , benim tablolarımdan biri 2.2 MB :) O tabloyu da her zaman kullandığım bigdump ile attım . Bigdump işlemi sorunsuz yaptığını söyledi ama bu sorun çıkıyor hep ortaya.. Bigdump'a alternatif öneriniz var mı?

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
sunucu sahibinden db yi kendisinin upload atmesini rica et

DEKAN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sunucu yetkililerine de rica ettim onlar atınca da trkarakter hatası çıkıyor.. Plesk yedeği atmalarını bekliyorum çok uzun süredir ama sonuç yok.. Şimdi dikkat ettim de eski mysql 4 , yeni sunucudaki 5 versiyonu.. Bundan kaynaklı bir sorun olabilir mi?

DEKAN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Taşımaktan vazgeçtim içinden çıkamadım , yanıtlarınız için teşekkürler.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5