İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Forum'da Aktiflik Sağlanacak Birşeyler Yapılmalı

DarksPrince

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Diğer forumun şöyle bi iyi yanı var. Bir domain satacaksam konuyu oraya açıyorum teklifler gelebiliyor. Ama iyinette bu işin ağır işlediğine kanaat getirdiğimden dolayı konum günlerce bekleyeceğini düşündüğüm için ticaret kosunuda satıcı olarak bakınmıyorum. Alıcı olarak bakınıyorum işime yarayacak bişey varsa iletişime geçmeye çalışıyorum.

Lâkin R10'da herşeyi atacağı post ile kıyaslayan , emeği oldukça çok düşüren , çoğu kişinin xxx tl edeceğini düşündüğü şeylere reg fiyatını vereyim diyen insanların artması ve artıyor olması sebebi ile uzun zamandır satacağım bir domaini daha satışa koymadım. Artık ticaret kalmadı desem pekde yalan olmaz.

Piyasada alıcı olacaksınız. Zaten herkes fiyatı düşürmüş işinize yarayan birşeyler varsa onları almaya çalışacaksınız. Elimden geldiğince iyinette aktif olmayı düşünsem bile sanırım bu aktifsizlik benim için itici bi taraf olarak kalıyor ve birşey yapmadan sessizce kenarda bekliyoruz. Ama şuda var ki iyinetin pazarda ki tek site olmasını isterim.

Line

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
Diğer forumun şöyle bi iyi yanı var. Bir domain satacaksam konuyu oraya açıyorum teklifler gelebiliyor. Ama iyinette bu işin ağır işlediğine kanaat getirdiğimden dolayı konum günlerce bekleyeceğini düşündüğüm için ticaret kosunuda satıcı olarak bakınmıyorum. Alıcı olarak bakınıyorum işime yarayacak bişey varsa iletişime geçmeye çalışıyorum.

Lâkin R10'da herşeyi atacağı post ile kıyaslayan , emeği oldukça çok düşüren , çoğu kişinin xxx tl edeceğini düşündüğü şeylere reg fiyatını vereyim diyen insanların artması ve artıyor olması sebebi ile uzun zamandır satacağım bir domaini daha satışa koymadım. Artık ticaret kalmadı desem pekde yalan olmaz.

Piyasada alıcı olacaksınız. Zaten herkes fiyatı düşürmüş işinize yarayan birşeyler varsa onları almaya çalışacaksınız. Elimden geldiğince iyinette aktif olmayı düşünsem bile sanırım bu aktifsizlik benim için itici bi taraf olarak kalıyor ve birşey yapmadan sessizce kenarda bekliyoruz. Ama şuda var ki iyinetin pazarda ki tek site olmasını isterim.

R10ndada teklif gelmemeye başladı bence.Çoğu güzel domainim çok ucuz fiyatlara gitti.

Dav---ran--is....n e t 5 TL ye gitti mesela..

DarksPrince

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
R10ndada teklif gelmemeye başladı bence.Çoğu güzel domainim çok ucuz fiyatlara gitti.

Dav---ran--is....n e t 5 TL ye gitti mesela..

Evet oranında suyu baya baya çıktı. Ben iyi hatırlıyorum jenerik bir domainin açık arttırmasının 5 liradan başladığını bende 5 lira verip bana kaldığını.

Başka bir domain açık arttırmasına katılıp kafamda ki rakamın xxx tlye kadar çıkacağımı ama 25 liraya kaldığını.

Kendim pr2 domain satıyordum. Forum domainiydi. İşime yaramadığı için 20 liraya bırakıyordum. Site olarak yaklaşık 200de hiti vardı. En son dedim domain için 10 lira veren alsın götürsün. Biri geldi dedi yedeğinide verebilir misin aynı şekilde devam ettireyim. ( siteyi komple satıyor oluyorum). Tamam dedim al oda senin olsun. Dedi 200'de hiti var neden 10 liraya satıyorsun. Dedim kimse almıyor domaininde son 1 ayı kaldı dedim. Adam vazgeçti :)

Bekliyordu heralde 10 liraya bir kaç senesi olsun , pr 2 olsun , tüm içeriğiyle ver domain satıyorum diye , çok olmasada tam link değişimine gidecek hitide var ama sen beğenme. Bende daha satmadm düşmesine izin verdim.

absürtu bırakmadan öncede 50k web sitem vardı. Günde yaklaşık 60-70 liraya kadar bırakabiliyordu. 1300 lira felan istedim satmak için. Adam 900 lira verdi :)

İyice piyasanın suyu çıktı ya. Sosyal hayatta çabalamaktan geçiyor geçinmenin yolu benim için. İleride hobi olarak sürdürürsem ne alâ. Psikolojimide fena bozdu bu işler :D

z08g

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
arkadaşlar fazla aktif olmaya gerek yok bence.

sadece r10'da ticaret biraz daha güçlü olabilir. ancak iyinet'te fos yazı yazanlar yok.
bkz. r10 pagerank güncelleme sayfaları.

düz bir kullanıcı olarak iyinet'te herhangi bir konu hakkında mod ve adminlere danışırsınız cevap alırsınız. r10'da adminlere ulaşabilen var mı?

ben r10' nu istanbul'daki kargaşaya benzetiyorum. iyinet'te ise biraz daha izmirli havası var :)

not:şehir kayırma gibi bir durum söz konusu değil, yanlış anlaşılmasın.

Misafir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
Forumları yorumlar ve boşta olsa güncel konular güçlendirir. Durumu gayet iyi olan forumuma en son 6 ay önce yorum yaptım belkide 1 yıl önce yorum yaptım. Sadece pmle cevap veriyorum. Aslında Kurulmuş kadrosu var ben olsamda olmasamda farketmiyor. Google a göre forumlar cevap almalıdır. Forumların ismi tatışmalardır. Tartışmada yorumlarla olur. Forum yorum alırsa güçlenir. Buraya bazen öylesinede olsa yorum kasmıyor değilim.. Geliyorum 5-10 yorum atıp gidiyorum. 50 kişi günde 5 yorum atsa :eek:. Belki fazlası atılıyordur ama. Yorumlar çok önemlidir.

Birde unutmadan v.i.plik sürem bitti galiba, yada forumda hata var. O kategorıyı goremıyorum.. Ama Rengim niye hala aynı..

S.KRYC

0
İyinet Üyesi
Reaction score
22
Forumları yorumlar ve boşta olsa güncel konular güçlendirir. Durumu gayet iyi olan forumuma en son 6 ay önce yorum yaptım belkide 1 yıl önce yorum yaptım. Sadece pmle cevap veriyorum. Aslında Kurulmuş kadrosu var ben olsamda olmasamda farketmiyor. Google a göre forumlar cevap almalıdır. Forumların ismi tatışmalardır. Tartışmada yorumlarla olur. Forum yorum alırsa güçlenir. Buraya bazen öylesinede olsa yorum kasmıyor değilim.. Geliyorum 5-10 yorum atıp gidiyorum. 50 kişi günde 5 yorum atsa :eek:. Belki fazlası atılıyordur ama. Yorumlar çok önemlidir.

Birde unutmadan v.i.plik sürem bitti galiba, yada forumda hata var. O kategorıyı goremıyorum.. Ama Rengim niye hala aynı..

Hayır vip üyeliğiniz bitse, rankınız ve renginiz kalkar.Vip forumunu bende göremiyorum anasayfada, turgay bu gün ilgilenecek onla.

Buradan girebilirsiniz ;

http://forum.iyinet.com/vip-forum/

abuz89

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
ramazan yaklaşıyor yapıverin bir çekiliş 10 vişiye vip,5 kişiye vip++ diye :D 15 kişiye rep gibi muhteşem olur.

BlackThorn

1
İyinet Üyesi
Reaction score
49
Arkadaşlar iyinetimiz boş değil hep dolu bu yeter bize yahu :)

Konular: 116.472, Mesajlar: 830.882

116 bin konu, 1 milyona yakın mesaj var. Bu sitenin boş beleş olmadığını gösterir. Ne siteler görüyorum konu sayısı 100 bin, mesaj sayısıda aynı 100 bin hep boş iş. İyinetimiz hep birlikte güzel ve daha güzel olacağı inancındayım ki zaten bir çok siteden insanlar buraya kaymaya başladı. İnancımız olsun yeterli.

abuz89

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
arkadaşlar bi gelişme var mı? çekiliş,rep vs.. gibi?

netster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
24
replerin şu anki durumu iyi. diğer forumlar gibi olsa buradada zibilyon tane rep şikayet başlığı açılır. Çekiliş olayı yapılması gereken bir şey. Forum ile ilgili sorular sorulur veya eskiden tv de olan bir olay gibi trgy'ın açtığı forumlarda belirli şifreler olur o şifreleri toplayıp vip kazanılır vs gibi bir şeyler olabilir. Tabi bu vip üyelikler 3 veya 6 aylık değil sadece 1 aylık olmalı.

Büdüt : Ayrıca yeni yönetici arkadaşlara görevlerinde başarılar :) Hepsi de online süresi yüksek kişiler , foruma katkıları olacağına eminim.

S.KRYC

0
İyinet Üyesi
Reaction score
22
Kategorilere bir ayar çekilmesi lazım, yani bazı eksik kategoriler var onlarıda trgy eklese tam olacak.. Ve diğer kategorisi şu sosyal forumu altına alınsa daha iyi olacak bence..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5