İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Forumlarda 1. Mesaj içine konulan adsense hakkında

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Daha önce bu konu konuşulmuştu. Fakat tam netliğe kavuşmamıştı.
Normalde bu iş için kullanılan her forumun kendine göre Pluginleri addonları mevcut.

Fakat plugin falan kullanmadan 1. mesajın hemen yanına-üstüne

http://www.turkyasam.com/showthread.php?t=4661

burada olduğu gibi koysak.. Forum otomatikman onu o sayfadaki mesaj sayısınca göstermeye çalışıyor. Yani sayfada 10 mesaj varsa 10 adsense görüntülenmeye çalışılıyor. Tabii google bu reklamların en fazla 3 kere görüntülenmesini sağlıyor.. 4. yü görüntületmiyor. Ama burada acaba biz ister istemez 3 den fazla görüntülenmesi için uğraşıyormuşuz gibi görünüyor bu bir kural ihlali olabilir mi ?

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
vbulletinde şu şekilde ilk mesaj içerisine konulabiliyor sonraki mesajlarda tekrarı olmuyor...

admin panel >>> Skin Ayarları >>> Kullanılan Skin >>> Posbit Temaları >>> posbit_legacy >>>

<div id="post_message_$post[postid]">

Bu kodu bul altına ekle ;

<if condition="$post[postcount] == 1">
GOOGLE KODU
</if>
<br>

bu kod ile sadece ilk mesaj içerisinde google reklamı görüntülenir... Google Tarafındanda Bir kural ihlali oluşmamış olur...

akon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ipb 2.0.3 te nasıl yaparız bilen varmı ?

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Ben MyBB kullanıyorum.
İlk mesajdan sonra ve her "X" mesajdan sonra gösterim yapan plugin de yüklü.
Ama bunu mesajlardan sonra yapıyor. Ben ise mesajın içinde olmasını istiyorum.

MyBB de öyle bir plugin yok.

Bu işi bu forumda bazı kişiler pluginsiz direk mesajın içine yerleştirerek yapıyorlardı.

Ayrıca yukarıda sorduğum soruya yanıt vermemişsin. Plugin sormamıştım.Yine de teşekkürler.

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu plunig değil ki mini minnacık bi kod :) ama mybb de işe yararmı yada hangi dosyada kullanılır bilmem... vbulletinde dediğim yol izlenip iki satır kod yazılırsa canavar gibi işliyor...

umarım mybb ile ilgili olan koduda burdaki duyarlı arkada$larımız paylaşır...

KerneL32

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bence bu guzel bir optz. degil ... ( Bence )

Saygilar.

NaCReS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hakanizm' Alıntı:
Daha önce bu konu konuşulmuştu. Fakat tam netliğe kavuşmamıştı.
Normalde bu iş için kullanılan her forumun kendine göre Pluginleri addonları mevcut.

Fakat plugin falan kullanmadan 1. mesajın hemen yanına-üstüne

http://www.turkyasam.com/showthread.php?t=4661

burada olduğu gibi koysak.. Forum otomatikman onu o sayfadaki mesaj sayısınca göstermeye çalışıyor. Yani sayfada 10 mesaj varsa 10 adsense görüntülenmeye çalışılıyor. Tabii google bu reklamların en fazla 3 kere görüntülenmesini sağlıyor.. 4. yü görüntületmiyor. Ama burada acaba biz ister istemez 3 den fazla görüntülenmesi için uğraşıyormuşuz gibi görünüyor bu bir kural ihlali olabilir mi ?
reklamların çıkıp çıkmaması veya gözüküp gözükmemesi önemli değil.. end user a ulaşan sayfanın kaynak kodlarını açıp baktığında 3 ten fazla reklam kodu varsa(adLink ve tavsiyeler hariç) bu TOS a aykırıdır, banlanma sebebidir..

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
keyfinebak.com' Alıntı:
vbulletinde şu şekilde ilk mesaj içerisine konulabiliyor sonraki mesajlarda tekrarı olmuyor...

admin panel >>> Skin Ayarları >>> Kullanılan Skin >>> Posbit Temaları >>> posbit_legacy >>>

<div id="post_message_$post[postid]">

Bu kodu bul altına ekle ;

<if condition="$post[postcount] == 1">
GOOGLE KODU
</if>
<br>

bu kod ile sadece ilk mesaj içerisinde google reklamı görüntülenir... Google Tarafındanda Bir kural ihlali oluşmamış olur...

peki vbulettinde sadece belirli konularda çıkmasını sağlama şansımız varmı acaba ?

masques

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
beceriksiz_acemi' Alıntı:
peki vbulettinde sadece belirli konularda çıkmasını sağlama şansımız varmı acaba ?

phpde pek bilmiyorum ama dediğin yapılabilir.Asp olsaydı yazardım kodunu buraya :) phpde de buna yakın kodlar vardır.

KerneL32

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@masques asp de yapacagin mantik ile php de yapacagin mantik ayni olabilir.

@beceriksiz_acemi vb kodlarini pek bilmem ama aklima gelen bir yontemi soyleyeyim. Db de konularin bulundugu tabloya yeni bir field ekleyip yukardaki kodlarda ufak bir degisiklik yaparak sadece yeni olusturdugun field in dereki 1 olanlarda adsense gosterebilirsin. Varsayilan deger olarakta 0 atadigin zaman konu icinde 1 i gordugunde adsense reklami cikartir.

<if yeniekleyeceginfield == 1">
GOOGLE KODU
</if>
<br>

gibi bir kod olabilir sanirim ama fieldleri nasil okudugunu bilmiyorum. vb ile ilgilenen varsa onlar daha iyi yardimci olabilirler. Ben sadece mantigini soyledim.

Zagor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
akon' Alıntı:
ipb 2.0.3 te nasıl yaparız bilen varmı ?

IPB 2.1.X'de (2.0.X de farklı değil) func_topic_linear.php içersinde;

PHP:
//-----------------------------------------

// Show end first post

//-----------------------------------------

if ( $this->lib->topic_view_mode == 'linearplus' and $this->first_printed == 0 and $row['pid'] == $this->topic['topic_firstpost'] and $this->topic['posts'] > 0)

{

$this->output .= $this->ipsclass->compiled_templates['skin_topic']->topic_end_first_post( array( 'TOPIC' => $this->topic, 'FORUM' => $this->forum ) );

}
Ardına eklemen gerekiyor. Hatta switch ve case ile hangi forumlarda reklam çıkıp çıkmayacağına da ayarlayabilirsin.

PHP:
$this->post_count++;

if ($this->post_count == 1 && ($HTTP_GET_VARS["st"]=="0" || $HTTP_GET_VARS["st"]=="") )

{

switch ($this->topic['forum_id']) {

case  143:

case  127:

case  128:

case  129:

case  43:

case  128:

case  134:

case  135:

case  132:

case  133:

case  148:

$vls_ok = 1;

break; 

default:

$vls_ok = 0;

break;

}
Not: Kodlamanın bir kısmı verilmiştir. Biz bu kodlamayı ed2k duyurularının altına (ilk postdan sonra) altyazı kontorlü için yaptırıyoruz.

Örnek uygulama: http://forum.divxplanet.com/Lucky-Number-Slevin-2006-AC3-t57691.html

Film duyurusunun hemen altında ilave kısmı görebilirsin.

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
beceriksiz_acemi' Alıntı:

verdiğim kod üzerinde işlem yapılabilir ama artanı şeklinde php de nası bişi yapılıyor bilmiyorum...

$post[postcount] == 1,11,21,31,41,51,61 die ayarlanırmı bilemem yani her sayfanın ilk mesajında çıkartılabilir...

ama işte o artanı şeklinde nası ayar yapılır bi araştıralım bakalım...

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
herkeze teşekkürler.Kernel32 nin dediği çok mantıklı geldi aslında.Ama acaba google neder bu duruma ? Çünkü forumun içinde mesela oyun download var ve burada google kodu yasak.Ben bunu kodla engelledim diyelim.Ama sonuçta site içeriğinde o var.Konu kısmında yok diye serbest olurmu sizce ?
bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu konu hakkında defalarca googleye mail attılar ve gelen yanıt sürekli aynı bu kod kullanımında sorun yok deniyor.

ama dediğin mantıklı mesela ware z olan sayfada google yasak ordan engelnnemeyiceği gibi ilerleyen zamanda kişiye zarar verebilir... banlanma riski içerir... ama google kullanabilirsin dediği bi reklam kısmından acaba banlarmı bu güne kadar öle bişi görmedim forumlarda ama gün olur iyicene incelerlerce reklamları o zaman bu konuda banlamalarda başlayabilir... zaten reklam gelir açısından pek getirisi olmuyor, şöleki navbar altına yapışık vaziyette kullanılan bi banner ile konu içindeki banner arasında getiri çok farklı... + konu içinde bırtlamış bir reklam kullanıcının bakış açısınıda değiştiriyor... Bence vbulletin forum kullanan arkadaşlar navbar altında kullanırlarsa daha iyi verim alır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5