İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Forumum çok bandwith harcıyor

S

Sauron

Misafir
Kod:
Bandwidth usage (current month) 92.31 Megabytes

Evet dün forumda bw kullanımı 12 mb civarındaydı. 2-3 saat sonra 36 mb oldu. 3-4 saat önce 60 küsür mb idi şu anda 92.31 mb bandwith gitmiş.

Woltlab Burning Board kullanıyorum. Tema da öyle çok bir grafik yok. Prof. bir tema sayılır ama yinede o kadar büyük boyda grafikleri yok. Forumda user sayısı da max 5 kişi. Forum neden bu kadar bw harcıyor? demek ki bir 5 kişi daha eklense günde 200 mb bandwith gidecek. 5 günde 1 gb eder. Bandwith limitim 10 gb.

Bu normal mi? Yoksa forum neden bu kadar bandwith götürüyor?
Bandwith de bir sahtekarlık olabilir mi? :rolleyes:

hostingyardim.com

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Normal gibi ama birisi upload yaptıysa forum sayesinde sonra onu baska bir sitede kullanıyosa ordan goturebilir bw

soyturk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
MB diyorsun 90 MB Çok Düşük bir rakam ve 4 saatte sadece 90 MB Gitti ise Aylık 2 GB BW seni fazlasıyla rahat idare eder.

F

fenerli

Misafir
yeni açılmış bir forum ise google botları yüzünden de olabilir belki.

T

TrueLies

Misafir
ya ben ayda 150 gb band yiyom hiç sesim çıkmıyo arkadaş daha ilk baştan isyana başlamış

aslanbey34

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
forumlar malesef böyle. çok fazla gb harcıyor. üye sayın ve ziyaretcin arttıkca sana sunucu kiralamak şart oluyor :)

donanimmerkezi.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
4500 üyeli forumum var 10GB harcadım geçen ay. Bu ay 10 uda geçer. Online kulalnıcısı 1000 üzeri forumlar ne harcıyo acaba :)

dazlakcom

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
benım forum,
gunluk 8000 - 12.000 Tekıl
uye sayısı 56.000
gunluk onlıne olan uye sayısı 4000 - 8000
Aylık harcadığı Bw : 600 Gb
bunun dışında : 1 Gb ram kasıyor yetmıyor gerçi forum zıyaretçilerede açık belkı ondan fazladır

T

TrueLies

Misafir
beyler vbulletin 3.5 için sayfa boyutunu düşüren eklenti var bw kullanımını %35 azaltıyor denendi..

{{DELIKANLIM}}

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
benim site forum su bu cok yiyor ama hic basim agirmiyor nedeni ise hostum bana sinirsiz bw verdigi icin hic cpanelde göremiyorum nekadar yedini :) sinirsiz böyle bw sorunu yasamak istemiyen varsa söylesin oraya kayit edim :)

sistem

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
image serveri ayrı bir yere koymak lazım. nerden ne gittigini bulamk için.
birde yapa biliyorsa kodları optimize etmek lazım .. yoksa elin yazdıgı formlar cok gereksiz band harcıyor.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5