İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Fransızca, Japonca, ya da ?

deeper

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba, bilgi edinmek için tüm iyinet kullanıcılarına bir şey sormak, daha doğrusu fikir almak istiyorum.

Bu kış boş olsanız, vaktiniz olsa hangi yabancı dili öğrenirdiniz.
Örneğin Fransızca, oldukça zor ama istenirse yapılabilecek bir dil olduğu söyleniyor, çok iyi öğrenilse getirisi ne olabilir? Keza Japoncada öyle, çok iyi öğrenilirse uzak doğuda ne gibi yararları olabilir, bu ülkelerdeki bilişim sektörüne yatırımlar büyük. Personel ihtiyacı nasıldır, gelecek için iyi bir adım olabilir mi?

Yani kısacası bu kış bir dil seçip onu çok iyi öğrenmek istiyorum, ama kararsızım ve yanlış bir adım atmak istemiyorum...

Herkes kafasındakini sebepleri ile belirtirse çok memnun olurum,
Saygılar.

SakaryaLee

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
koreceyi tavsiye derim
gramer olarak turkceye cok yakin, en kolay ogrenen millet turklermis. Ve su anda dunya teknolojisinin en ust noktasi koredir.

amerika'da yasiyorum ve 3. dil olarak korece ogrenmek istiyorum. Buradan korecenin gelecegini baya parlak goruyorum.

216

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Secretcv'de olsun diğer sitelerde olsun üst düzey iş ilanlarında 2. dil olarak çoğunlukla Fransızca görüyorum, bilişim ilanlarında.

Bu arada tam da zamanında sormuşsun, Fransızca mı diye?
Herkes boykot kararı aldı. :D
Ben olsam yine de Fransızca öğrenirdim, ordan da Kanada dolaşırdım.
Başka alternatif var mı bilmiyorum, bir de İsviçre'nin bir bölümünde konuşuluyor galiba.

Aslında hangi dilin birden çok ülkede kullanıldığına, yaygın olarak bilindiğine veya yakınlığına dikkat ederek araştırman daha iyi olacaktır bir ülkeyle sınırlı kalmaktansa.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
japoncayı tavsiye ediyorum zor dil ama öğrenebilirsen ileriki hayatında çokk çok getirisi olacaktır olmadı çevirmenlik bile yapsan köşeyi dönersin

deeper

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Gelen 3 mesaj var, 3'üde benim kararsızlığımı iyice arttırdı :p
Fransızca, Korece, Japonca...

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
japonca zor olmasıyla birlikte oğrenilmesi gerekli bir dildir yukarda arkadaş zaden soylemiş cevirmenlik yapsan yeter sana

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
İng. den sonra en yaygın dil İspanyolcadır!

+ ispanyolca, italyancaya oldukça, portekizceye çok yakındır. bu dillere de geçiş yapılabilir.
ispanyolca = 3 dil :)

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
bu sene fransızca, seneye korece, japonca yavaş yavaş biçok dili öğrenmek en iyisi :)

bir lisan bir insan demişler..

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ingilterede yabancı dil olarak ilköğretime girmiş olan Çince en iyisidir sanırım. Uluslararası bakımda..

Hostmaster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bilişimse bence Japonca öğren.Ben olsam öyle yapardım herhalde.

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Çince :) dunyanın yarısı cince bilior nerdeyse :p cin mallarıda baskında heryere ticari olaylarda aranan olursun.

2. si arkadasın dediii gibi ispanyolca USA da en cok konusulan 2.dil ne de olsa.

216

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bilgisayardaki tozlu klasörlerin altından birşeyler çıktı.
Dil aileleri, karşılaştırmaları, yöntemlerine bakabilirsin. (Dil Nasıl Öğrenilir)

Alakası pek yok ama dil öğretiminde yöntem ve yaklaşımlara da belki bakmak istersin.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5