İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

FreeBSD Nasil Bilirsiniz

sikripci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaslar FreeBSD nasil bilirsiniz? Kullanimi ayarlari donanim destegi vb destegi nasildir? FreeBSD tecrubelerinizi paylasirsaniz sevinirim.

Haymac

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
İyi biliriz, candır canandır. Cahil ellerde kanser edici bir ilaçtır aynı zamanda.

sikripci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Web server, Red5 media server, email server
gibi sistemlerde kullanmak istiyorum.
Ayrica youtube tarzi video siteleri barindirmak istiyorum. Arkadaslar sizce idealmidir.
Kullanimi sanirim biraz zor. Duzenceleriniz nedir?
iyi calismalar

DincerAydogdu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
29
Ana sunucum FreeBSD, yedek sunucum ise Linux. Zor olduğunu nereden çıkardınız? Shell kullanmayı bilen birisi için Linux ile FreeBSD arasında çok az fark var.

Atıyorum Centos'da yüklemelerinizi yum ile yaparken FreeBSD'de ports ile yapıyorsunuz. Konfigurasyon yine aynı. Ha ben X11 arayüzü kullanacağım derseniz o konuda fikrim yok. Hiç kullanmadım. Ama teoride aynı library, yine Linux'dan farklı olacağını sanmıyorum.

sikripci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ana sunucum FreeBSD, yedek sunucum ise Linux. Zor olduğunu nereden çıkardınız? Shell kullanmayı bilen birisi için Linux ile FreeBSD arasında çok az fark var.

Atıyorum Centos'da yüklemelerinizi yum ile yaparken FreeBSD'de ports ile yapıyorsunuz. Konfigurasyon yine aynı. Ha ben X11 arayüzü kullanacağım derseniz o konuda fikrim yok. Hiç kullanmadım. Ama teoride aynı library, yine Linux'dan farklı olacağını sanmıyorum.
Benin sitelerin yogunlugu biraz fazla ayni anda 4000-5000 hafta sonlari falan zaman zaman 7000 cikiyor. FreeBSD yada Linux CentOS benim isimi gorurmu? ne dersiniz?

DincerAydogdu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
29
Bahsi geçen sitemin anlık hiti yer yer bahsettiğinizden daha yüksek rakamlara geliyor. Günlük tekilde 300.000, 1.000.000 sayfa gösterimine kadar gördüm freebsd'de. Öyle aman aman bir yük yoktu sunucuda. Bu tamamen yazılımınızın kullandığı kaynakla ve konfigurasyonla ilişkili bir durum.

sikripci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
DincerAydogdu ilgine cok tesekkurler. Linux Centos nasildir bu isler icin. Sence Centos mu FreeBSD mi

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi