İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

ftp hesabı nasıl açacam

Alobar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Selam
domainim üzerine ftp hesabı eklemek istiyorum
ancak kullanıcı adı hep [email protected] oluyor
ben ise kullanıcı adının sadece user olmasını istiyorum
sistem linux cpanel kurulu.
Çözüm varsa belirtirmisiniz...

crazyboy__

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşım cpanelden ftp acccounta girip oradaki en üstteki seçenekden istediğin isme isediğin şifreyle istediğin kadar limitli bir alan açabilirsin yani ftp ye girerken user@domian yazmana gerek yok username i ve şifreyi yazıp girebilirsin

Alobar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
üzgünüm ancak bunu ftp programı kabul etmiyor :(
Cpanelde yazan şu
When logging into the ftp server please use the username exactly as it appears below. If the username includes a "@", make sure to include it when logging in. Example: Use "[email protected]" and not "john".

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Alobar' Alıntı:
üzgünüm ancak bunu ftp programı kabul etmiyor :(
Cpanelde yazan şu
FTP Server a bağlanırken kullanıcı adını olduğu gibi kullanmanı söylüyor. İçinde "@" geçiyorsa, Bağlanmaya çalışırken sizde "@" kullandığınızdan emin olun diyor. Yani öyle kullanıcı adı oluşturmak zorunda değilsin. Cpanel den anlasam nasıl yapılacağınıda yazardımda, ben plesk kullanıyorum.

Kolay gelsin..

Alobar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sorunda zaten bu ben @ kullanmak istemiyorum.

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Pleskte kontrol panel access vermeyebiliyorsun her kullanıcıya. Belki kullanıcı adı değiştirme yetkiniz yoktur. Hosting aldığınız firma/kişi ile görüşüp bu sorunu çözebilirsiniz.

crazyboy__

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşım panelde açtıkdan sonra senin panelde gördüğün şekil budur username@domainname dir fakat ftp programına girerken username ve password u girdiğinde bağlanırsın olay bukadar

Alobar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bak sorunu yaşayan benim dedigin gibi olsa herhalde buraya yazmıycam.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5