İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Galatasaray'dan flaş transfer!

dogrutahmin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
G.Saray'dan flaş transfer. Sarı kırmızı kulüp O.Lyon'un Fildişili oyuncusu Abdulkader Keita ile anlaşma sağladı. 3 yıllık anlaşma yapıldığı açıklandı.

Transfer haberi sabah saatlerinde Galatasaray'ın resmi internet sitesinden de açıklandı. 27 yaşındaki 1.84 boyundaki yetenekli isim orta sahada ve sağ kanatta (forvet) forma giyebiliyor.

Transferin maliyetinin Galatasaray'a 7 milyon avro civarında olduğu ifade ediliyor.

G.Saray'ın yeni transferini tanıyalım!..

Galatasaray'ın flaş bir açıklama ile transferini açıkladığı Fildişi Sahilli futbolcu Abdul Kader Keïta orta sahada kanatlarda, özellikle sağ açıkta (forvet) forma giyebiliyor. Fildişi Milli Takımı'nın önemli bir elementi olan Keita Afrika Sports'ta başladığı kariyerine sırasıyla Tunus ekibi Etoile du Sahel, Birleşik Arap Emirlikleri'nden Al Ain ve Katar'dan Al Sadd takımında forma giymişti.

2005 yılında Fransa'ya Lille ekibine gelen Keita'nın burada gösterdiği büyük çıkış futbol dünyasında sansasyon yaratmıştı ve Keita 2007 yazında 16 milyon avro bonservis bedeliyle Lyon'a transfer olmuştu. Lyon'da bu süreç içinde 52 maça çıkarken 5 gol kaydetti. Lille'den sonra Lyon'da bekleneni verememişti. Fildişi Sahilli futbolcunun adı daha önce Manchester United, Inter, AC Milan ve Liverpool gibi Avrupa'nın dev ekipleriyle geçmişti. Keita'nın futbol açısından en büyük özelliği ise sürati, çizgide rahat adam geçmesi ve ofansif yönünün kuvvetli oluşu, özellikle şutları...

Keita geçtiğimiz sezon Lyon forması altında 22 maçta forma giyerken 1 gol kaydetmişti. Bu 22 maçın 13'ünde ise Keita ilk 11'de sahadaydı. Öte yandan Lyon forması altında 5 Şampiyonlar Ligi mücadelesine çıkan Keita bir kez fileleri havalandırmıştı.

KÜNYE
Tam ad: Abdul Kader Keïta
Doğum tarihi: 6 Ağustos, 1981
Doğum yeri: Abidjan, Fildişi Sahili
Boy: 1.84
Mevkii: Orta saha, Forvet
Kariyeri;
1999-2000 Africa Sports 23 (4)
2000-2001 Etoile du Sahel 22 (7)
2001-2002 Al Ain 19 (6)
2002-2005 Al Sadd 71 (23)
2005-2007 Lille 63 (14)
2007-2009 Lyon 52 (5)
2009-.... Galatasaray

dreamz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
http://www.dailymotion.com/video/xjls8_abdul-kader-keita

2 Senedir kendimi parçalıyorum kondisyonu üst seviyede,tabiri caizse yardırıp kanatlardan akan bir kaliteli isme ihtiyacımız var diye.Videoyu izleyenler aradığımız kanı buldugumuzu anlayacaktır :)

İnşallah kulübümüze katkıları hiç unutulmicak kadar iyi olur.

Red Kit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hakketen iyi adam ama gecen sene formu dusmustu

Grafix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
galatasaray'ın yıllar önce aldığı uefa kupası, transfer yarışında diğer takımlardan daha iyi transfer yapmasına olanak sağlıyor, herkesi para ile getiremezsiniz.

not : galatasaray ile herhangi bir alakam yoktur, koyu bir bursasporluyum.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Yani Fenerbahçe Anelka, Ortega, Roberto Carlos'u getirdi, para ile daha kimi alacak bilemedim :) Ben de para ile çok büyük adam alınmasını destekliyorum anlaşılmasın da, durum bu. Yaşlı maşlı, sonuçta hepsi dünya ismiydi. Bu elemanı ben de bugun duydum da yıllar önce Appiah'ı da öyle duymuştum, ondan iyi bişey olabilir :)

draga

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Bu arada Gs bu adama toplamda 3 yıllık 6 milyon lyon'a 7 milyon euro ödeyecekmiş vadeyle.. Grafix anladığım kadarıyla Gs adı duyulduğu için geldi diyorsun yani ama dikkat edersen Roberto bizde yada İngiltere gol kralı eskiden bizdeydi aynı şekilde geçen senenin İspanya gol kralıda bizde Galatasaray'ın aldıkları ortada bir Rijkaard ki Rijkaard ı Fenerbahçe alacak denildi sonra vazgeçildi Daum getirildi gazetelerde Gs'yle Rijkaard ın ismi geçmiyordu. Hayırlı olsun ama ligi tanımıyorlar ve Avrupa kupasını kazanan takımın teknik direktörünüde gördük yani bizim ligde :)

dreamz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Konu şimdi de transferde mi uzağa su atmaya döndü,bizim bu rekabetimiz bitmez harbiden :D

Lyon 2 sene önce keita'yı 15 yada 16 milyon euroya almıştı.Sizde yanlış anlamayın ama keita'yı tanımamanız sizin ligleri takip ve/veya bilginizle alakalı.

Edit:ve/veya

Red Kit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
keita lyona gittiğinde gercekten cok iyidi hala iyi sayılır ama eski formu yok zaten eski formu olsa lyon aldıgı bedelden aşağı satmaz ki elinde doru düzgün oyuncu kalmamısken (juninho ve benzema ayrıldı)

dreamz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
keita lyona gittiğinde gercekten cok iyidi hala iyi sayılır ama eski formu yok zaten eski formu olsa lyon aldıgı bedelden aşağı satmaz ki elinde doru düzgün oyuncu kalmamısken (juninho ve benzema ayrıldı)

Aynen dediğiniz gibi lyon futbolu endüstri olarak kullanan en iyi klüplerden biri.
Aldıkları fiyatın kat kat fazlasına satabilcekleri futbolculara para yatırıyorlar,Keitayıda 16 milyon euroya bu yüzden almışlardı.Dedigin senelerde çok iyi performans sergiledi ama keita geçirdigi formsuz dönemden sonra bu çarka dahil olamadı yoksa zaten barcelona gibi çok büyük klüplere lokomotif olarak satmışlardı bile.

Beklentim kewell ve baros gibi formsuz gelip,oynadıkları futbol gibi keitanında öyle dudak ısırtcagıdır.

Red Kit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben bir fenerli olarak iyi cıkmasını diliyorum ki ligimizin kalitesi artsın artık avrupaya bizde varız diyelim

Grafix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yani Fenerbahçe Anelka, Ortega, Roberto Carlos'u getirdi, para ile daha kimi alacak bilemedim :) Ben de para ile çok büyük adam alınmasını destekliyorum anlaşılmasın da, durum bu. Yaşlı maşlı, sonuçta hepsi dünya ismiydi. Bu elemanı ben de bugun duydum da yıllar önce Appiah'ı da öyle duymuştum, ondan iyi bişey olabilir :)

önemli olan dünya ismini kariyerinin zirvesindeyken getirebilmek, üzülerek söylüyorum ki Türkiye'ye henüz kariyerinin zirvesinde gelen bir yabancı yok.

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5