İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Garanti bankası (19 YTL)

M

MedyaGraf

Misafir
Ücret bence de çok ayrıca banka politikası da iğrenç, nerdeyse her hafta hesapta para varmı varsa alalım şeklinde bir hizmet anlayışı var. . . 5ytl gibi bir ücret kafî bence kart için. Sonuçta her şartta banka kazanıyor...

siirvehikaye

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Permission' Alıntı:
sanırım sizden aylıkmı kesiyorlar AKBANK 6 aylık 16 ytl kesiyor yani yıllık 32 ytl

yok, hesapta o kadar vardı hepsini çekmiş. 2006 YILI 1. YARIYIL HESAP İŞLETİM ÜCRETİ diyor.

ayrıca arkadaş eft ücreti kesilmiyordu diyor, 2-3 aydır kullanıyorum garanti bankacılığını ve her eft de ücret kestiler(1.2 ytl).

bir de İş bankası her yıl 26 ytl kesiyor. geçende bankaya gittim, öğrenci den para kesmiyorsunuz diye biliyorum dedim. evet, getir öğrenci belgeni 26 ytl ni geri verelim dediler. ne yazık ki diplomayı aldıktan sonra gittiğim için gitti 26 ytl:)

öğrenci arkadaşların belgesiyle gidip paralarını almalarını tavsiye ederim., sonra benim gibi geç kafaya dank etmesin.

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
siirvehikaye' Alıntı:
yok, hesapta o kadar vardı hepsini çekmiş. 2006 YILI 1. YARIYIL HESAP İŞLETİM ÜCRETİ diyor.

ayrıca arkadaş eft ücreti kesilmiyordu diyor, 2-3 aydır kullanıyorum garanti bankacılığını ve her eft de ücret kestiler(1.2 ytl).

bir de İş bankası her yıl 26 ytl kesiyor. geçende bankaya gittim, öğrenci den para kesmiyorsunuz diye biliyorum dedim. evet, getir öğrenci belgeni 26 ytl ni geri verelim dediler. ne yazık ki diplomayı aldıktan sonra gittiğim için gitti 26 ytl:)

öğrenci arkadaşların belgesiyle gidip paralarını almalarını tavsiye ederim., sonra benim gibi geç kafaya dank etmesin.

1999 dan beri kullanıyorum ben ay anlamında söylemedim yıllar anlamında söylemiştim. yani önceleri yoktu. Zaten her banka işleminde bunlar para kesmiyor mu bir de niye 6 ayda bir bankacılık hizmeti diye para kesiyorlar . Ben sözleşmeyi bulup okumak isterdim. Eğer sözleşmede böyle birşey varsa önceden neden yapmıyorlarda yok böyle bir maddeyi sonra dan kattılarsa miktarı neye göre belirliyorlar.

yani yarın 100 ytl hesapta varken hooop uçurmayacaklarına kim garanti veriyor malum garanti bankası işte.....

hitix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
benden de kesmişler
2006 1.dönem... Bunlar zengin olmasın da ben mi olayım yaf.
Boynuz kartı bonus kart diye millete gerçirdikleri yetmiyor, vadeli vadesiz hesap demeden, aylık geliri var mı yok mu bilmeden para alıyorlar. Tam kan emiciler. Ben bunlara devletin Resmi Tefecileri diyorum.

Bir ülkenin bankacılık sistemi bu kadar bozuk olursa yurtdışındaki bankalarda bulunan Türk Mevduatının 18Milyar$'ı geçmesinin de temeli ortaya çıkıyor aslında.

D

dilberler.com

Misafir
Yaw garanti geçen bir hata yaptım sedo için garanti hesabını verdim 29 euro geldi ama 14 euro kesmişler ben anlamadım.15 euro kaldı onunlada bi yemek yedik :)

siirvehikaye

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dilberler.com' Alıntı:
Yaw garanti geçen bir hata yaptım sedo için garanti hesabını verdim 29 euro geldi ama 14 euro kesmişler ben anlamadım.15 euro kaldı onunlada bi yemek yedik :)

benim de sedo dan gelen 81 doların 20 dolarını kesmişler. arkadaşın da dediği gibi bunlar zengin olmasın da kim olsun.

fugitive

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
ykb 15 ytl kesti 6 aylık tamda para lazımken çok fazla alıyolar bence senelik olsa neyse

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Arkadaşlar gidiyorsunuz bankanıza "Eğer sürekli hesabımdan para araklamayı kesmezseniz hesabımı hemen kapattırıyorum ve şu banka ile çalışmayı düşünüyorum" diyorsunuz...

ilk alacağınız tepki;

"Yanlız size verdiğimiz hizmetin karşılığı bu paralar kesiliyor"
olacaktır. daha sonra aynen şunu söylüyorsunuz..
"E kardeşim ben bankaya gelmeyeyim birde benle ugraşmayın diye internetten yapıyorum işlemimi ne yani? kendim pişiricem eti kendim alicam ve siz benden hizmet karşılığı para mı keseceksiniz? Lütfen yaptığınız hizmetleri belgelemenizi istiyorum. Ben bu hesabı açtırırken yaptığım sözleşmede hiç bir şekilde bu ücreti keseceğiniz belirtilmiyordu! Ya bu hizmetlerin belgesini bana kanıt olarak verin, kestiğiniz parayı bana fatura olarak verin aksi takdirde T.C yasalarına göre hakkınızda tazminat davası açacağım."

3 sene once işbank benim hesabımdan aylık 5 ytl para kesiyordu. tabi ben bunu 1.5 sene sonra anladım ve aynen yukarıda yaşanan diyalogu yaşadım.

18x5 = 90 ytl. tüze faizine görede
90x1.5 = 135 ytl hesabıma yatirdilar. Verdikleri hizmeti belgeleyemedikleri için (çünkü böyle bir hizmet yok.) Sürekli banka kazanacak diye bir şey yok.

Bundan 1 ay once 100 bin ytl değerinde hsbc ye dava açtım. Ve geri çekilmem için 20bin ytl teklif ettiler ama halen devam ediyorum. Dava açma nedenim;

Hatay gezim sırasında cüzdanımı çaldırdım (kredi kartı cüzdanımı değil diyer cüzdanımı) o sırada Hatay merkeze uzak bir yerde bulunuyordum 1 adet işbankası atm si ile karşılaştım ve hsbc kartımı sokup para çekmek istedim ama para vermedi. Müşteri hizmletlerini aradığımda kredi kartımın kapatıldığını öğrendim. İlginçti ki atiyorum 10 bin ytl lik bir kredi kartı hesabı 1350 ytl borç var diye neden kapansın üstelik her ay düzenli bir şekilde borcumu ödeyen birisiyim. Diyer gün olay çözüldü hesap kontrol paneli ilgilenen kişilerden birisi Tolga isimli ve soyadı benimle aynı olan birisinin hesabını kapatacakken benimkini kapatmış. Eğer o gitmiş olduğum yerde işbankası kredi kartım olmasaydı belki o gece orada ölebilirdim. Bu yüzden kendilerine tazminat davası açtım.

Buradan çıkacak sonuç:
Arkadaşlar ne olursa olsun lütfen bankalara karşı kendinizi savunun.

A

Amanha

Misafir
bendende kesmişler 19ytl dediklerini yaptık diyelim ben sözleşmeyi okumadım çok uzundu vadesiz hesap kullanıorum şuan peki ya varsa sözleşmede böyle bir madde varsa

Caesar' Alıntı:
Arkadaşlar gidiyorsunuz bankanıza "Eğer sürekli hesabımdan para araklamayı kesmezseniz hesabımı hemen kapattırıyorum ve şu banka ile çalışmayı düşünüyorum" diyorsunuz...

ilk alacağınız tepki;

"Yanlız size verdiğimiz hizmetin karşılığı bu paralar kesiliyor"
olacaktır. daha sonra aynen şunu söylüyorsunuz..
"E kardeşim ben bankaya gelmeyeyim birde benle ugraşmayın diye internetten yapıyorum işlemimi ne yani? kendim pişiricem eti kendim alicam ve siz benden hizmet karşılığı para mı keseceksiniz? Lütfen yaptığınız hizmetleri belgelemenizi istiyorum. Ben bu hesabı açtırırken yaptığım sözleşmede hiç bir şekilde bu ücreti keseceğiniz belirtilmiyordu! Ya bu hizmetlerin belgesini bana kanıt olarak verin, kestiğiniz parayı bana fatura olarak verin aksi takdirde T.C yasalarına göre hakkınızda tazminat davası açacağım."

3 sene once işbank benim hesabımdan aylık 5 ytl para kesiyordu. tabi ben bunu 1.5 sene sonra anladım ve aynen yukarıda yaşanan diyalogu yaşadım.

18x5 = 90 ytl. tüze faizine görede
90x1.5 = 135 ytl hesabıma yatirdilar. Verdikleri hizmeti belgeleyemedikleri için (çünkü böyle bir hizmet yok.) Sürekli banka kazanacak diye bir şey yok.

Bundan 1 ay once 100 bin ytl değerinde hsbc ye dava açtım. Ve geri çekilmem için 20bin ytl teklif ettiler ama halen devam ediyorum. Dava açma nedenim;

Hatay gezim sırasında cüzdanımı çaldırdım (kredi kartı cüzdanımı değil diyer cüzdanımı) o sırada Hatay merkeze uzak bir yerde bulunuyordum 1 adet işbankası atm si ile karşılaştım ve hsbc kartımı sokup para çekmek istedim ama para vermedi. Müşteri hizmletlerini aradığımda kredi kartımın kapatıldığını öğrendim. İlginçti ki atiyorum 10 bin ytl lik bir kredi kartı hesabı 1350 ytl borç var diye neden kapansın üstelik her ay düzenli bir şekilde borcumu ödeyen birisiyim. Diyer gün olay çözüldü hesap kontrol paneli ilgilenen kişilerden birisi Tolga isimli ve soyadı benimle aynı olan birisinin hesabını kapatacakken benimkini kapatmış. Eğer o gitmiş olduğum yerde işbankası kredi kartım olmasaydı belki o gece orada ölebilirdim. Bu yüzden kendilerine tazminat davası açtım.

Buradan çıkacak sonuç:
Arkadaşlar ne olursa olsun lütfen bankalara karşı kendinizi savunun.

blink

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Garanti hesapta para görmesin hiç acımaz indirir.

tolgahat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Böyle bir poklitika nerde görülmüş eft için para kesiyor havale için para kesiyor zaten hizmet verdiği için peki madem her yıl 40 milyon bizden alıyorsun bunları niye devamlı kesiyosun Allah belanızı versin...

siirvehikaye

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar

garanti bankasınin şikayetim var bölümünde kendilerine mesaj attım. Sizlerde 5 dakikanızı ayırıp mesaj atarsanız belki insafa gelirler.

B

BirinciHost

Misafir
Garanti bankası bankacılıkta farklı bir yol izliyor sanırım. özellikle şubeleri...

Geçtiğimiz cuma günü validem hatay antakya şubesinden bireysel hesap açmak istedi.bu hesabın açılabilmesi için 50 ytl istediler. bu 50 ytl hesaba yatırılmayacak üstelik. telefon ile beni arayıp böyle birşey var mı diye sordular. ben de hemen iskenderun şubesini aradım. iskenderun şubesi ise " 25 ytl sizden alınır ve hesabınıza yatırılır" dedi. iskenderun şubesinin söylediği cümleyi antakya şubesine ilettirdim. ama çözüm olmadı...

haklı müşteri hattını arıyorum kaç gündür. sürekli sırada bekleyin diyor. yarım saat bekledim her aradığımda. hiçkimse çıkmadı telefona. ve dün iletişim bölümünden mail gönderdim. durumu bildirdim. şikayetimi yazdım ve bir de kendilerine sordum.
bireysel hesap açmak için bizden istenilenler nelerdir ?
bakalım ne cevap verecekler...

siirvehikaye

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
BirinciHost' Alıntı:
Garanti bankası bankacılıkta farklı bir yol izliyor sanırım. özellikle şubeleri...

Geçtiğimiz cuma günü validem hatay antakya şubesinden bireysel hesap açmak istedi.bu hesabın açılabilmesi için 50 ytl istediler. bu 50 ytl hesaba yatırılmayacak üstelik. telefon ile beni arayıp böyle birşey var mı diye sordular. ben de hemen iskenderun şubesini aradım. iskenderun şubesi ise " 25 ytl sizden alınır ve hesabınıza yatırılır" dedi. iskenderun şubesinin söylediği cümleyi antakya şubesine ilettirdim. ama çözüm olmadı...

haklı müşteri hattını arıyorum kaç gündür. sürekli sırada bekleyin diyor. yarım saat bekledim her aradığımda. hiçkimse çıkmadı telefona. ve dün iletişim bölümünden mail gönderdim. durumu bildirdim. şikayetimi yazdım ve bir de kendilerine sordum.
bireysel hesap açmak için bizden istenilenler nelerdir ?
bakalım ne cevap verecekler...

bende açtırırken hesabı 50 ytl istediler. Çaresiz kabul ettim. Hesabı açtılar para elimde hazır bekliyordu baktım ses çıkarmadılar bende vermedim:)

Acaba hesaptan mı kesecekler:)

B

BirinciHost

Misafir
Telefon ile aradılar 2 saat önce."antakya şubesini aradık uyarıyı yaptık. tekrar şubeye gidip hesabınızı açtırabilirsiniz. eğer aynı sorunu yaşarsanız şubeden bizi aratın.şubelerin sizden işlem ücreti almaları söz konusu değildir. ama her şube farklı miktarlarda hesaplarınıza yatması gereken ücreti belirleyebilir. ama bu ücret mutlaka hesabınıza geçer ve siz kullanırsınız."
dedi...

arkadaşlar burada şunu anlamalıyız. Her zaman hakkımızı arayalım. her türlü şikayetinizi bildirin çekinmeden. kesinlikle size cevap veriliyor. ben mail bekliyordum ama telefon ile aramışlar...

saygılar

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5