İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

GARANTİ BANKASI HESAP İŞLETİM ÜCRETİ

blade78

0
Yasakli Uye
Reaction score
7
2007 YILI 1. YARIYIL HESAP İŞLETİM ÜCRETİ
arkadaşlar bu garanti ne yapmaya çalışıyor 11 ytl vardı hesabımda çekmiş hemen.biraz hesapta para bırakamıyacakmıyız.
bu bankaya dava açılmıştı tüketicleri koruma yasası kazanmıştı ama adamlar aynı kafadan devam ediyor.

karaLi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
geçen hesabıma baktım ufak bi miktar azalma var. dekonta bakıyorum hiçbir ödeme vs yok.

garantiyi aradım hesap işletim ücreti çekmişler. insan dekontla olsun orada belirtir insan şüpheleniyor.

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
2 adet Otomatik ödeme ile hesap işletim ücretten kurtulabiliyorsunuz. Ama hesaba bağlı otomatik ödeme olması gerekiyor. Ben turkcell faturalarımı kredi kartıma bağlamıştım ve adsl i hesaba bağlamıştım. Kabul etmediler.

Bu işe devletin el atması lazım. Kredi kartına para veriyoruz, Hesap işletim ücretine para veriyoruz. Hemen hemen 100 YTL senelik.

Zanza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Otomatik Ödemeye falan ihtiyacınız yok tek yapmanız gereken bankaya gidip. Yasal olarak hakkınız olmayan bir parayı çekiyorsunuz eğer çekmeye devam edecekseniz hesabımı kapattırmak istiyorum demek. Paşa Paşa işletim ücretini sizden kesmeyi bırakacaklardır. Bu HSBC 'de denenmiştir.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Hesap açarken Arial 8px fontla yazılmış 5-6 sayfalık sözleşmede bir yerlerde karınca duası kıvamı yazılıdır o. Ama hesabı kaybetmek istemeyecekleri için arayıp bağırıp çağırırsanız geri yatırırlar.

blade78

0
Yasakli Uye
Reaction score
7
ama mahkemesi bitti garanti kaybetti mahkemeyi diyorum mahkemeler fasa fiso mu demek istiyorsunuz bu ülkede:D

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
Yapı kredide 3 aylık 10 ytl cekiyor hesaptan. insanın banka acası geliyor :p

blade78

0
Yasakli Uye
Reaction score
7
Sevgili Site sakinleri!! Hepimizin bankalarda bir ya da birden cok hesabı var. Hemen hemen herkesin kredi kartı kullandığı ülkemizde, bankalar her sene başı -hesap işletim ücreti- adı altında yatırımlarımızdan haraç kesmektedir. Bu kesintileri geri alabilirsiniz nasıl mı? Hesap işletim ücreti adı altında yapılan kesintiyi geri isteyen bir dilekçe yapın. Hesabınızı açtığınız şubeye gidin, sıraya felan girmeyin direk müşteri temsilcisine ya da servis şefine dilekçeyi iletin. Muhtemel size yok alamazsın felan diyecektir. Dilekcenize cevabı yazılı olarak vermelerini isteyin.Hemen vermezlerse dilekçe kayıt numarası isteyin ki sorasını takip edebilesiniz. Eğeer cevap olumsuzsa bu cevap ile en yakın tüketici mahkemesine giderek işlem başlatın. Ama genelde bu yolu seçmiyorlar ve paranızı hesaba aynen yatırıyorlar. deneyin bişey kaybetmezsiniz ama paranızla para kazanan bu kurumları bi de mafya gibi haracla besleyecekseniz o başka...

NOT: 1 ocakta yapılan kesintiler için 31ocak son gün haberiniz olsun!!

XR9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Ben öğrencilikle yırtmıştım ama öğrencilikte bitti, yakında tekrar çekmeye başlarlar...

MoD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Anlatamadım sanırım,

kendiniz kabul ediyor benim hesabımdan hesap işlem ücreti çekilsin yazan sözleşmeye imza atıyorsunuz.
Tüketici mahkemesi değil, avrupa insan hakları mahkemesine başvursanız dahi boşa zaman kaybetmiş olursunuz.
Anlatilmak istenen "sozlesmede yazmiyor" degil. Sozlesmede yazan hersey kanuna uygun olmayabilir. Kanun yolu ile parasini alanlar var, Itiraz edip parasini alanlar var, hesap/kredi karti iptali talep edip parasini geri alanlar var.
Misaller,Alakalar;
http://kararlar.blogspot.com/
http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=5337
http://www.tuketiciler.org/?com=files.read&ID=12&pID=87

Zanza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Arkadaşlar sadece dediğimi yapın. Bu parayı almaya devam edecekseniz hesabı kapatıcam diyin. Ben geçen İş Bankası'nda ki hesabımı boşalttım yüklü bir miktardı. Kadın hemen bunu neden yaptığımı bankada bir sorun yaşadıysam düzeltebileceklerini diğer bankalarında aynı oranda faiz verdiklerini vs anlatmaya başladı yani hesabı kapatacaksınız diye tabiri caizse 3.5 atıolar. Ama bunu veznedekilere değilde içerdeki müşteri temsilcileri ile konuşursanız daha iyi olur.

blade78

0
Yasakli Uye
Reaction score
7
http://kararlar.blogspot.com/
mesala bu adreste adam mahkemeyi kazanmış ama genel anlamda otomatiğe bağlanmasını engellemiyor mahkeme.yani hep teker teker uğraşacakmıyız.akbank ona parasını geri verir ama diğerlerinden almaya devam eder nasıl bir kanun bu nasıl bir mantalite..

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Biz para vermeyi seviyoruz, biz bağırmayı bilmiyoruz sanki. Olmuyor işte. Eskidendi o iptal edicem tafraları. Şimdi 2 tuşla iptal edebiliyorlar. Eskiden teferruatlı bi işti..

E

Elen

Misafir
Yapı Kredi ve İş Bankasında Öğrenci olduğunuza dair belge verince Hesap işletim ücreti kesmiyorlar. Ama Garanti bunu bile uygulamıyor... O konuda tam eşkiya Garanti yaw, çok müşterileri var, hesap kapatıcam falan da yemiyor yani... Hay hay dedikleri bi kuzenim var oradan biliyorum.

Garanti bankasında yapılmış emsal bir uygulama varsa, Hemen biz de uygulamaya koyalım. Bir tek Hesap işletim ücretini, o çekebiliyor benden şu sıralar. :)

M

myopers

Misafir
Peki ücretsiz olarak temin edeceğimiz VADESİZ YTL HESABI sadece i$ bankasında mı var?

Diğer bankalarda VADESİZ YTL HESABI açtırmak için yada kullandığımız zaman ücret mi ödüyüroruz?

Bende hiç kesinti yapmıyorlar.. Böyle bir durum mu var?

webyazilim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
valla adamların paramız orda dururken üstünden kazandığı, döviz kurlarını fahiş fiyatlarda tuttuğu, arbitraj diye ancak kendi kurları üstünden kendisabınızda işlem yapabildiğiniz, fon, borsa, repo işlermlerinde hesap işletim ücretlerinin can sıktığı falan yetmezmiş gibi gidip bir de hesap tutma ücreti kesmesi haraçtanda beter.

Kimsede tutup 2 ytl için tüketici mahkemesi kovalayamıyor yol paran 2 ytl den çok çünkü. Bunlarda onu biliyor ve resmen ısırık alıp kaçıyorlar. Ama reklamlarda 17 milyon müşterileri olduğunu söylediklerine göre 2 YTL den 34 milyon YTL iç ediyorlar demek ki.

burda argo kullandım varsayın.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5