İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

garanti bankası ilginç bişi

soundofvtec

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ilginç bir olay

internetten garanti bankası havale ile ödeme alan arkadaşlar daha önce böyle bi olay yaşayan var mı?

bugün hesabımda bişi dikkatimi çekti de
bakiye ve kullanılabilir bakiye farklı
eğer elma hesabınız varsa genelde zaten böyle oluyor, otomatik fon alıyor felan, ama ben herşeyi bozdum halen arada büyük bi fark var
sora 4440333 ü aradım
"hesabınızda bloke var biz göremiyoruz sorunu şubenizle görüşün" dediler
ben de şubeyi aradım
"3 adet internetten ödeme almışsınız bu ödemeler internetten olduğu için karşı taraftan teyit alınması gerekiyor, yani ödeme yapana sorucaz evet derse kullanabileceksiniz paranızı"

yani burdan çıkan sonuç:

netten para alan malı verebilir ama parasını hemen kullanamayabilir de :)

mk++

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
et yenı acılmıs ınteraktıfhesaplarda oluyor bu genelde ılk para odemesınde bloke oluyor

soundofvtec

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aslında haklılar
garantide çalışan arkadaşlarım "çok fazla fraud oluyor" diyor hep

soundofvtec

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
çözüm şuymuş:

her ödeme aldığımızda internet şubesi destek hattını arayıp "bu para blokeli mi diil mi" diye sormak gerekiyormuş

bence bu sistem hatalı, niye biliyo musunuz;

eğer "kullanılamayan" bi para varsa ortada bu para hesabımızda gözükmemeli, çünkü bakiye kısmında gözüküyor, aynı şekilde her türlü dekont da alabiliyoruz

yani normal dekont, e-dekont, dijital imzalı e-dekont
hepsi alınıyor
ama para hawada

sistem yanlış ve hatalı ve düzeltilmeli
böyle iş olmaz
eğer ben internet şubesinden görebilsem "bu para henüz okeylenmedi" diye tamam dicem de böyle bişi yok, ne hesapta yazıyor ne dekontun üstünde

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5