İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Garanti Bankasını Prostesto ediyorum

qdin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Garanti Bankasını Protesto ediyorum. İnternet Bankacılığı Hesabıma girdim ve Şahsıma ait olan kartlardan 1 tanesinin mail order ve internet yolu ile alışverişini kapattım. Ancak daha önce alışveriş yapmiş oldugum firma 10/11/2006 tarihinde 17sinde cekmesi gereken parayı cekmişler (şirketin politikasinda 1 hafta önceden cekmeye başlariz diyor burada sorun yok) zaten bende bunu bildigim icin kartımı internet bankaciligi ve mail order işlemlerine kapatmiştim sebebi ise ayın 14nün hesap kesim tarihi olması. Neyse panelden 06/11/2006 tarihinde kartımın ve mail order internet işlemlerini iptal ettim. ve para cekildi buna ragmen. Akabinde Garanti Bankası destek hattını aradım (uzun bir beklemeden sonra ) bana söyledikleri şu idi; Bazı şirketlere visa ve mastercard provizyonsuz para cekme hakkı tanıyor ve bu firmada bu güvenilir firmalardan dendi.. Bende tamam buraya kadar anladım madem böyle bir uygulama var neden internet bankaciliginda yada garanti sayfasında böyle bir bilgilendirme yok. hadi sayfanızda var sa bile neden belirgin bir yerde yok (ben göremedim daha) yani en azından ben kartımı kapatırken bu tür bir uyari verilebilirdi. bunların ötesinde uyarı ve açıklama yoksa benim bu parayı ödemem lazım cünkü panelde diyorki internet ve mail order işlemlerine kapalı. Garanti Bankasını bu dengesizlikleri yüzünden protesto ediyorum.

Siz de sakın internet Bankacılıgından mail order ve internet işlemlerine iptal ettirdiginiz kartdan para cekilirse şaşırmayın..

soundofvtec

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
öncelikle sizin olayla ilgili benim şöyle bir fikrim var; sizin alışveriş gününüz 10 kasım sanırım ve 17 kasımda ödemeyi alınacakmış, ama siz 14 ünde mailordera kapattınız, ama büyük ihtimalle bu sistem şöyle işliyor: alışveriş yaptığınız gün olan 10 kasım tarihinde ileri tarih için yani 17 kasım için mail order girildi ve bunun girildiği tarih olan 10 kasım günü kartınız mailorder a açıktı, 10 kasım günü mailordera açık olduğu için ve ileri bir tarihe mail order o anda! girildiği için sanırım siz kartı mailordera sonradan kapatsanız bile ödemeyi çekmiş, daha önce pos cihazları kullanadım böyle bir uygulama mevcut, ama teknik kısmı benim düşündüğüm gibi mi %100 emin değilim ki bence mantıklı açıklaması budur
ayrıca bir ürün alsanız dahi "ben almadım" diyip şikayet etme şansınız var, ekstre gelince itiraz edin sadece o harcamaya ve ödemeyi yapmayın, itiraz ederken elinizde her türlü itiraz ettiğinize dair bilgi olsun(fax mesajı vs.), bunlar anlık olaylar geciktirmeden yapmanız gereken şeyler.

ayrıca;

o destek hattındaki özellikle internet şubesindeki arkadaşlar pek bilgi sahibi değil maalesef konular hakkında
adamlar zorda kalınca tek dediğini "müşteri hattına şikayet edin"

komedi bu

çünkü bu hat hiçbi işe yaramıo
daha önce farklı konulardan şikayette bulunan arkadaşlarım vardı
hiçbiri çözüme ulaşamadı

W

www.xp.com.tr

Misafir
öncelikle sizin olayla ilgili benim şöyle bir fikrim var; sizin alışveriş gününüz 10 kasım sanırım ve 17 kasımda ödemeyi alınacakmış, ama siz 14 ünde mailordera kapattınız, ama büyük ihtimalle bu sistem şöyle işliyor: alışveriş yaptığınız gün olan 10 kasım tarihinde ileri tarih için yani 17 kasım için mail order girildi ve bunun girildiği tarih olan 10 kasım günü kartınız mailorder a açıktı, 10 kasım günü mailordera açık olduğu için ve ileri bir tarihe mail order o anda! girildiği için sanırım siz kartı mailordera sonradan kapatsanız bile ödemeyi çekmiş, daha önce pos cihazları kullanadım böyle bir uygulama mevcut, ama teknik kısmı benim düşündüğüm gibi mi %100 emin değilim ki bence mantıklı açıklaması budur
ayrıca bir ürün alsanız dahi "ben almadım" diyip şikayet etme şansınız var, ekstre gelince itiraz edin sadece o harcamaya ve ödemeyi yapmayın, itiraz ederken elinizde her türlü itiraz ettiğinize dair bilgi olsun(fax mesajı vs.), bunlar anlık olaylar geciktirmeden yapmanız gereken şeyler.

ayrıca;

o destek hattındaki özellikle internet şubesindeki arkadaşlar pek bilgi sahibi değil maalesef konular hakkında
adamlar zorda kalınca tek dediğini "müşteri hattına şikayet edin"

komedi bu

çünkü bu hat hiçbi işe yaramıo
daha önce farklı konulardan şikayette bulunan arkadaşlarım vardı
hiçbiri çözüme ulaşamadı

Arkadaş sohbetinde 1 hafta önce kapattığını söylemişti bana msn den yani 10unda 7 gün önce

soundofvtec

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaş sohbetinde 1 hafta önce kapattığını söylemişti bana msn den yani 10unda 7 gün önce

tamam şimdi daha iyi anladım sanırım
6sında kapattırmış
10un firma 17sinde çekeceği parayı çekmiş

bu durumda itiraz edebilirsiniz
yalnız elinizde kanıt vs. olması gerekebilir
internet şubesindeki değişiklik kayıtları bence garantide vardır da
sizin elinizde yok
belki sorun çıkarabilir

2. bir ihtimal de bu çekilen ücret için herhangi bir imza verdiniz mi

qdin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Merhaba,
Kartımı kapatma sürem 5-6sı gibi idi burada protestom paramın geri alınması değil aslında bu hizmetin bedelini zaten ödemek ile yükümlüyüm. benim buradaki tepkim garanti bankasının panelinden ben kartimi online alişveriş vede mail order işlemine kapamam ragmen paranın cekilebilir olması. madem diyorum böyle bir opsyion var bazı şirketler icin neden açıklama yazmıyorlar. derdim para vs değil etik etik..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5