İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Garip bir durum oldu.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Arkadaşlar müzik içeirkli sitem var sitem geen yıl sandbox girmişti ama biraz bekleyince gerekli güncelleme yapınca 1 yıldan sonra tam olmasada sandbox tan cıktı.

Gelelim konumuza sitemin hiti her gecen gün site kendini toplama başladı ve popüler kelimelerde sırlama yükseldi. su 2 gün dür hitim düşüşte gecti acıkcası.

aaa kelimesinde duruyorum ( popüler )

aaa bbb cc gibi sitemde gecen kelimeden kaybolmuşum

Yani site.com/sayfa.asp?id=1 gibi linklerimden hit gelimi kesildi

Şaun sadece hit popüler kelimelerden geliyor sadece ana sayfama hit geliyor içeirkten hit kesildi bu nedir yaa

ZApToR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet bu iki gündür gözle görülür bişeyler oluyor benimde 2 k sitem 200 lere düştü

Virtuozzo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Google içerik ve site filtrelemesi.
Hayli zamandır devrede olan bu sistem ara ara siteleri filtreleyip ziyaretçi sayılarında % 90'lara kadar azaltmaya gidiyor.
Sitelerinizi optimize ettikten bir süre durum sonra eski haline dönmektedir.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
içerikten hitin kesilmesi garip bişi oldu ne spam var nede başka bir şey indexlerim duruyor hadi sistemden silindi desem belki dicem ama öyle bir şeyde yok.

ilk defa geldi başıma daha önceleri hit kesildimi popüler kelimelerdende düşerdik sandbox derdim bu nedir analamdım popüler kelimede duruyorum içeirkte yokum..

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Google sana bana göndermediği hitleri, nereye gönderiyor acaba?
Yoksa google'a da mı hit gelmiyor?

raincu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bence googlenin sisteminde çatlaklar oluşmaya başlıyor. ???

Unyesil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sorunun temelinde ne yatıyor bilmek biraz güç. Fakat Google hazır içerik sistemleriyle kurulu sitelere öncelik veriyor. Zaten milyonlarca bu tarzda hazırlanan site var. Ve bence anlık olarak sıralamalar değişiyor. Her an değişim sürüyor. Benim kanatime göre ...

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
filtreye atsa benei ilk önce yapıcagı popüler kelimelerden beni silmekti ama sadece içerik hiti kesildi

.::RIO::.

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bir tuhaflikta ben size diyeyim... Google toolbardan kaynaklanan bir tuhaflik oldu bana da. Simdi bir siteye tikliyorum google dan. Pat diye karsima Ooops DNS Error gibi bir uyari veriyor.. Birkac kere sayfayi yenileye basiyorum ve 4-5 yenilemeden sonra sayfa aciliyor. Bu sekilde bu gun icerisinde bana bu olay daha onceden de siklikla girdigim bircok sitede basima geldi. Acaba bunun bir etkisi olabilir mi?

Toolbar bu absurdlugu update olduktan sonra yapmaya basladi. Yani google toolbar'im update oldu ve bu sacmalik meydana gelmeye basladi.

Bence bu olayinda hit dususlerine yuksek oranda etkisi vardir.

Sonucta benimde hitlerde azalma var. Fakat bu azalmanin gecici oldugunu dusunuyorum. Zaten internet uzerinde bircok sitede genel bir dusus yasanmakta. Ama saniyorum ki yakin zaman icerisinde bu dusus duzelecektir.

Bu arada Google Toolbar'i update olduktan sonra benim yasadigim bu sorunu yasayanlar da buradan belirtirse sevinirim.

Su saatlerde Google Toolbar'im normal sekilde calismaya basladi. Yani simdilik sitelerde gezerken DNS Error ibareli bir uyari almiyorum.

X

Xman

Misafir
Bendede son 10-15 gündür %10 civarı bir düşüş var, artsın diye beklerken günlük 200-300 tekil hit azaldı :(

LanetLy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Son Günlerde Sanırım Herkezde Var Bu Sorun Googlenin Filitlereme Dedigi algoritmadan kaynaklandıgını düşünüyorum ben acıkcası bu işin cünkü daha 1 hafta önce googlede 6k indexsi bulunan sitemin su anda 700'e düştügünü gördüm ama sizin derdiniz hit ile oldugu için sizinde daha farklı bi anormallik var cünkü benim hitimde bi düşüş görülmedi tabi simdilik bu böyle bi kaç gün sonra ne gösterir bilemem işin acıkcasıda ben bu duruma karsılık olarak siteme daha bi asılmaya basladım ve elimden geldigince sadece o siteye içerik eklemeye dikkat gösteriyorum sonucta bi olumlu durum olursa sizlerlede paylaşırım ama benim anladıgım spam içerikleri google artık barındırmıycak yani botla onla bunla cekilen içerikler güme gidicek :S

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
spam yok ama sapm düşünür diye etiket bulutunu vss tasarım ve cogu bölümü iptal ettim ama halen düzelme yok ana sayfaya hit geliyor sadece içerikten hiç gelmiyor artık.

nasıl bir filtre anlamış degilim. popüler kelimelerde duruyorum ama gel gelelim içerikte yokum.

ilk defa böyle bir şey görüyorum.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5