İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Gavur yapıyor iyi biz yapıyoruz 2. günü ban

Phantasm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
, yabancı stelerden görüp
www.carhireuk.info diye bir site yaptım. Sitenin amacı Google adsense ile para kazanmaktı. Pek çok yabancı bu konuda siteler mevcut. Bütün sitelerimde kullandığım Adsense hesabımı kullandım; 2. günü hesabımı kaçak tıklamadan kapattılar.

Bazı siteler görüyorum; Adwords'e reklam veriyor ve Adwords reklamları ile aldığı ziyaretçiyi tekrar Adsense ile gönderiyor...

Yaptığım belki yanlıştır; kabul ama yabancılar yapıyor paşa paşa, neden biz 2. günü atılıyoruz ona şaşırmış durumdayım...

Nasıl bir tutumdur bu merak ederim...

Phantasm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet, diğer sitelerden linkler vardı, PR için... Eğer oradan geldilerse...
Batmış durumdayım şuan. Ne yapacağımı bilmiyorum. :(

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Car hire türü keyword'ler tıklama başına çok para verdiği için, hesabın gugıl amca tarafından daha titiz bir şekilde incelenir.Yabancı ve de yüksek veren bir keyword'e sadece Türk tıklama alırsan, e doğal olarak atılırsın :)

komikhane

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Phantasm' Alıntı:
Bazı siteler görüyorum; Adwords'e reklam veriyor ve Adwords reklamları ile aldığı ziyaretçiyi tekrar Adsense ile gönderiyor...

hatta adwords e reklam verenlerin %90 ı bunu yapıyor. Sayfada sadece adsense reklamları oluyor. 1 verip 5 alıyorlar ama bize YASAK :D

culpable

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ornek bir tanesi
http://www.fastcellphonedeals.com/
bu sahisin herhalde en az 10 tane bu sekile sitesi(diger siteleri genellikle yuksek veren keyword ler) var hem adsenseye hem adengage de reklam vermis sayfasinda 1 kelime icerik yok ama banlanmiyor

Phantasm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
2. bir hesap açıp şansımı tekrar denesem mi diyorum. Diğer sitelerimde gümledi; sene başından beri ödeme beklet ile birikmiş olan 4000$ paraya el koydular. carhireuk.info 2 günde 160 dolar kazandırmıştı... Tabiri yerindeyse: cidden elimde patladı.

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hazır konu açılmışken sorayım..Sitemize yabancı hit nasıl çekeriz ?

R

Reignman

Misafir
Arkadaşım, denemeni neden ayrı bir hesap açıp yapmadın. Çok yazık olmuş ya, 4000 dolar, çok yazık.

Not: Bu arada Google'ın bu yaptığı da insafsızlık, en azından hilesiz-hurdasız kazanılmış parayı hesaplayıp yollaması gerekir, ama %99 ihtimal üzerine yatıyor. 3 ay önce ödemesi yapılmış reklamın ücretini reklamverene geri göndereceğini hiç zannetmiyorum.

CemYilmaz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
SLiM_BoY' Alıntı:
Hazır konu açılmışken sorayım..Sitemize yabancı hit nasıl çekeriz ?

ilk önce geçmiş olsun diyeyim 2 günde 160 çok büyük miktar gibi geldi bana direk incelemeye alınmıştır heralde peki eğer sitesine hiç türk ziyaretçi göndermemiş olsa idi yine atılma ihtimali varmıydı acaba, yabancılarda atılmama olayı bu nedenlemi olmuyor

Birde siteye yabancı hit göndermede neler yapılması konusunda fikriniz nedir...

R

Reignman

Misafir
Bu arada tekrar dene evet, madem güzel kazandırıyor, denemeye değer. Ama başka bir domain ile, ve diğer bilgiler de farklı olacak biliyorsun.

Fakat bu sefer dikkat et, yabancı reklamlara Türk ziyaretçi yollama. Google ban mesajlarında hep otomatik mesajlar kullandığından hile-mile içerikli mesajlar geliyor. Halbuki asıl sebep bu. Reklamveren şikayet ediyor Google'a, "benim Arjantin rent a car siteme 20 tane Türk ziyaretçisi gelmiş bir siteden, ne işime yarayacak bu, bir kontrol et bakalım" Google da kontrol ediyor ve icabına bakıyor.

R

Reignman

Misafir
Tabii ki birebir reklam vereceksiniz. Yabancılarda bizdeki toplist kültürü yok :D (mp3 ve diğer bir kaç içerik dışında)

Ayrıca yabancı ziyaretçiyi o kadar da büyütmeyin, bende var ama şimdiye kadar pek bir faydasını görmedim.
CemYilmaz' Alıntı:
Birde siteye yabancı hit göndermede neler yapılması konusunda fikriniz nedir...

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Reignman' Alıntı:
Tabii ki birebir reklam vereceksiniz. Yabancılarda bizdeki toplist kültürü yok :D (mp3 ve diğer bir kaç içerik dışında)

Ayrıca yabancı ziyaretçiyi o kadar da büyütmeyin, bende var ama şimdiye kadar pek bir faydasını görmedim.

Yabancı sitelere gugıl amcanın kodunu koyunca bence faydası görülür : )

R

Reignman

Misafir
Site google için yapılmamışsa evet, fakat o tarz bir siteyse, yabancılar bizim Türklerden daha akıllı çıkıyorlar ve daha az oranda tıklıyorlar :D

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben bu gugılın taaa...Blog sitemi kabul etmedi adamlar ya :mad:

komikhane

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Phantasm' Alıntı:
Diğer sitelerimde gümledi; sene başından beri ödeme beklet ile birikmiş olan 4000$ paraya el koydular.

şu bekletme olayının bir gerekçeli açıklamasını yapanı alnından öpecem valla. nedir şu bekletme mantığınız bırakın her ay gelsin işte, istersen bankada beklet bu kadar konu açılıyor google paranın üstüne yattı diye siz bekletiyorsunuz parayı, bravoo ...

hala parasını bekleten varsa bu ay parasını istesin (ayın 15 i bugun)

Phantasm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
komikhane' Alıntı:
şu bekletme olayının bir gerekçeli açıklamasını yapanı alnından öpecem valla. nedir şu bekletme mantığınız bırakın her ay gelsin işte, istersen bankada beklet bu kadar konu açılıyor google paranın üstüne yattı diye siz bekletiyorsunuz parayı, bravoo ...

hala parasını bekleten varsa bu ay parasını istesin (ayın 15 i bugun)

Tekrar deniyeceğim... Çok büyük bir zarardayım şuan; verdiğim sözler falan var bu para üzerine... Sayfaları baştan dizayn ediceğim. Google umarım bu sefer banlamaz... Frame ile reklamı çekiyordum... Frame'in adını "carhire.html" koymuştum bu 1. neden olabilir. Diğeri ise reklama teşfik için ufak işaret eden bir gif animation koymuştum... 8 sayfalık sâde bir tasarımla deniyeceğim... Burayada danışacağım. Herkese ilgisinden dolayı teşekkür ederim ...

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ya , ben cidden anlamıyorum, parayı bekletmen ayrı bir olay, hile yapmak ayrı bir olay, hile yapıpta veryansın etmek apayrı bir olay. reklamlara gidip kendin tıklamanın dışında yapılabilecek en büyük iki hileyi yapmışsın. iframe ve tıklamaya teşvik ve diyorsun ki yabancı yapıyor da falanda filan. adamlar yakaladıklarını affetmiyorlar işte ama bu şekilde devam edersek TR olarak, güvensiz bir ülke konumundan çıkamayacağız ve bize karşı toleransları hep düşük olacak. yazık etmişsin 4000 dolara.

Phantasm' Alıntı:
Tekrar deniyeceğim... Çok büyük bir zarardayım şuan; verdiğim sözler falan var bu para üzerine... Sayfaları baştan dizayn ediceğim. Google umarım bu sefer banlamaz... Frame ile reklamı çekiyordum... Frame'in adını "carhire.html" koymuştum bu 1. neden olabilir. Diğeri ise reklama teşfik için ufak işaret eden bir gif animation koymuştum... 8 sayfalık sâde bir tasarımla deniyeceğim... Burayada danışacağım. Herkese ilgisinden dolayı teşekkür ederim ...

caper

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Adwords reklam verip "içerikli" sayfaya adsense koymak hile değil. Senin banlanman Zıppkın'ın dediği sebeplerden.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5