İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

gayri ciddi internet serüvenleri

Dreamy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
artık bunlara son vermenin zamanı gelmedi mi?
artık kaliteli işler, özgün fikirler yaratmak için zaman harcamak gerekmiyor mu?
seospam, çalıntı içerikler, kopya fikirleri aşmak için daha ne kadar zamana ihtiyacımız var?
amaç para kazanmak ise zaten kaliteli bir site yapınca para da yanında gelmiyor mu?
artık mevcut zamanın %80'ini yeni fikir için düşünmek, %20'si ile de gerçekleştirmek harcamak gerekmiyor mu?

bu bir özeleştiri,

hemen hemen hergün göz atıyorum burda ki başlıklara, okuyucuyum
hep adsense kârlarını artırmak için fütursuz çabalar, online flash oyun siteleri, 3-5 hit sağlayacak directoryler, indexlenemeyen siteler vesaire

dostlar hep bunlarla uğraşacaksak, boyumuz ne uzar nede kısalır.
hep yerimizde sayıyoruz.
internet pastasının bütün büyük dilimlerini, ciddi bütçe ile yatırım yapan şirketler yiyior. amatör işçilerede ancak kırıntılar kalır.

belki sert bir genelleme olacak;
eğer bu işi bir meslek olarak düşünüyorsanız,
ya sağlam bir sermaye ile yatırım yapmanız gerekiyor
ya da kendinize bir alan seçip o alanda en iyi olmaya çalışmanız gerekiyor.

yok amaç sadece hobi, boş vakit değerlendirmek ise o zaman kendi bilgisayarınıza kendi kendinize işler yapın ama lütfen internetimizi kirletmeyin.

google'da flash oyunlar diye arayınca 4 milyon, bedava mp3 yazınca 6.5 milyon sonuç çıkıyor. bu internet kirliliği değilde nedir?

Ülkemizde adalet sistemi tartışılır, emeğin karşılığını kim alıyor, kim almıyor orası muamma ama iş internette gelince kaliteli site herzaman hak ettiği değeri alıyor, almak zorunda.

velhasıl bence artık herkes elinde ki işi şöyle bi değerlendirip doğru yolda olup olmadığını analiz etmesi gerekiyor, artık yeni fikirler için arayışa girmek gerekiyor.
kırk tane amaçsız/kopya site yerine bir tane kendi alanında "iyi" site yapmak çok daha mantıklı olsa gerek.

haksız mıyım ?

T3chn0

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
walla çok haklısın mesela benim bütçem çok fazla olmadıgından fazla bişey yapamıyorum ama artık benim aklıma yeni site vs. gelmiyor herşey açılmış ya :)

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
+10 katılıyorum sana artık herşey para olmuş bakıyoruz hangi site daha cok hit yapıyor para kazandırıyor butun herkes o konuda site yapıyor ve coğu sitelerede copy paste ve sdonuc olarak olduğumuz yerde saymaktan da başka bişi yapmıyoruz artık bu kısır dongunun değişmesi lazım en kısa zamanda calışmalara başlayacağım kendi adıma

Dreamy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
... ama artık benim aklıma yeni site vs. gelmiyor herşey açılmış ya :)

zamanında daha dünya da müzik yeni yeni popüler olmuşken
o devrin alimlerinden biri şöyle bi laf etmiş:
"altı üstü 7 tane nota var, kaç farklı beste yapılabilir ki?"

sence,
geçmişten günümüze yapılmış kaçtane beste var?

jamalgs

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Haklısın dreamy, artık bazı şeyleri değiştirmek gerek.Önce kendimizden başlayıp sonra da çevremizden devam etmeliyiz..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5