İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Gazete sitelerinin sırrı ?

Can

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaslar, bu gazete linklerinde olusan sitelerin sırrı nedir ?
yani 3,5 tane link koyup sadece tek bir sayfadan olusan siteler nasıl bu kadar cok hit alıyor ?
alıyor mu ???

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
dostum gençler en çok ne arar arama motorlarında:
saks mp3 oyun

orta yaşlı kesim ise gazeteleri okuyor köşe yazarlarını takip ediyor.
Dolayısıyle tek sayfa yetiyorda artıyor adamlara aradıkları gazetelerin sayfalarını bulmaya :D
gazete sitelerinin bütün hitlerinin kaynagı arama motorları.

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
"gazeteler" kelimesi çok popülerdir.günde 26bin küsür kez aranıyor.
Bu arama pastasından pay almak isteyen her webmasterda sitesinin bir köşesine gazeteler linki ekliyor yada gazeteler sitesi açıyor işte. :rolleyes:

Can

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
soyledıklerın mantıklı...

ne dersın, guzel bır domaın alıp acsak tutar mı? :)
bu kadar gazete sıtesı varken...

sitemedya

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
insanların alışkanlıklarını bir anda kırmak zor !!!
haklısın "yoktur"...

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Kimsenin şunu unutmaması gerek.

Hiç kimsenin yeri sabit degilldir google da...
Bugun 1.yim diyen yarın 3.sayfada bile görüntülenmeye biliyor... :eek:

Gençtürk sözüm sana degil....

G

Gencturk.Net

Misafir
yoktur' Alıntı:
Kimsenin şunu unutmaması gerek.

Hiç kimsenin yeri sabit degilldir google da...
Bugun 1.yim diyen yarın 3.sayfada bile görüntülenmeye biliyor... :eek:

Gençtürk sözüm sana degil....

Yoktur, benim en fazla 3 haftam kaldı şu anda uğraştığım konu hakında, site değil ama gezeteler keywordu ile çok ilgisi var, yani o sıralamada birşey yaparsan, ne olursa olsun, istersen benim o ilk 10daki sitelerin ustune cik, hatta en güzeli 1. ol, senin anlından öpücem :)
Zaman sıkışıklıgındayım çünkü :)

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
:p dostum asla büyük konuşma.
bastırır parayı
http://turk.internet.com/ gider direk link li reklam alır
$200 verip pr8 sitelerden link alır.
20$ verir pr6 lı sitelerden link reklamı alır
ve sitesinide iyi bir optimize eder.
seni geçer :rolleyes:

dazlakcom

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
GAZETE SİTELERININ ÇO HİT ALMASINI ANLAMIYORUM BEN BI TURLU ÇUNKU BAKTIĞIMDA ÇOĞUNDA TASARIM BAKIMMINDANDA PEK BİŞİ YOK, ama alıyor işte nette kımın ne istediğini anlamak güç :)

E

elalem

Misafir
gazete siteleri hitlerinin %90 ını Googledan alıyor

Gencturk.Net arkadaş kendine çok güveniyor ama hiç belli olmaz bu için PR6 dan PR3 e düşen siteler biliyorum bir bakıvermişsin listede yoksun herşey olabilir

Yada yoktur arkadaşın dediği gibi biri link satın alınarak listede senin üzerine çıkabilir

G

Gencturk.Net

Misafir
elalem' Alıntı:
Gencturk.Net arkadaş kendine çok güveniyor ama hiç belli olmaz bu için PR6 dan PR3 e düşen siteler biliyorum bir bakıvermişsin listede yoksun herşey olabilir

Ordaki siteler açısından söylemedim onu, ordan bir anda düşmesi dahi işime yarar şu anda uğraştığım konuyla, ama bunu tabi benim orda olan domainlerde olacak bir değişiklik( pr değişmesi veya sayfa yapışı değişmesi ) ile değil listeye yeni giren sitelerin yapacaklarıyla olması lazım :)

Yani yeni giren sitenin sayfa düzenindeki farklar mesela benim için şu anda önemli konular.

Yoksa kendine fazla güvenç, "indiremezsin ki falan" gibi yansıdıysa, öyle demek istemedim. Öyle yansıdıysa da özür :)

Benim konu tamamen teknik, google ve o keyword ile ilgili... Pr dışındaki etkenleri araştırmam gerekiyor şu anda, yani sayfa yapısının sıralamadaki etkileri ve testleri yaptığım keywordlardan biri de gazeteler keywordu. Yani yeni bir sitenin oraya birden gökten düşer gibi girmesi mükemmel olurdu benim için.

sitemedya

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dazlakcom' Alıntı:
GAZETE SİTELERININ ÇO HİT ALMASINI ANLAMIYORUM BEN BI TURLU ÇUNKU BAKTIĞIMDA ÇOĞUNDA TASARIM BAKIMMINDANDA PEK BİŞİ YOK, ama alıyor işte nette kımın ne istediğini anlamak güç :)

evet kısmen haklısınız. birçok kişi, tasarıma önem vermeden ve programlama yapmadan sadece link vererek site yapıyor. ama sonuç şu: insanlar da bu siteleri ziyaret ediyor. önemli olan da bu. yani oyunun kuralı var ve oyun da kuralına göre oynanıyor.
yada şöyle düşünün: google'in tasarımı sizce nasıl?

G

Gencturk.Net

Misafir
Tasarim terimini kavramak acisindan:
Akmerkez ile bir durak yaninda bulunan gazete bayii arasindanki farklar birini digerinden kotu kilmaz.
Mesela işe giderken "gaste" almak için akmerkeze mi gidersin yoksa duragin yanindaki görüntüsü birşeye benzemeyen gazete bayisinemi?
Nasil iki saat yolda kalmak istemeyecegin gibi, geçit bir site de 20 tane flaş load olmasini mesela bekleyecek degilsindir.
O yüzden hangisi neye göre tasarlanmissa, o yonden iyi tasarlanmiştir cünkü tasarımda işlev en başta gelir...

butro_com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Öncelikle bu konuyu açan arkadaşın haklı sorusuna destek veriyor ve benim d ebu konuda bazı şüpheleirm olduğunu dile getirmek istiyorum.

Öncelikle webde iyi süper diye bir kavram yoktur ; o kadar göreceli ki bu gazeteler olayında yaşadığınız dumurların bir sonucudur bu. Bir web tasarımcı için mükemmel site, müşterisine beğendirdiği sitedir, artık ondan daha iyisi yoktur. Gazeteler siteleri bence Türkiyede henüz yerleşmemiş bir internet kültürünün parçası, göstergesidir. İki şık var :

1. Gerçekten bu siteler anılan hitleri alıyorlar ;

Öyleyse bizim ülke nüfusunun %10'nu bile geçmeyen dar kullanıcı kitlemiz favoriler gibi bir olgudan haberi yok ya da dabul dabul yu.... nokta com.tr yazmaya üşenecek kadar rahatına düşkün bir kitle...

2. Aslında görünen bu hitler ya şişirme ya da sahte (ben bu ihtimale daha çok öncelik veiryorum) ;

Bu konu ile çok büyük hit sayan web sitesi ile yaptığım yazışmalarda ki hepsi seviyeli yazışmalardı, bu siizn sorduklarınızı yıllar once sordum. Cevap ne idi tahmin edin ?

Hç bir yanıt veremediler, çünkü bunların hepsi şişirmece. Gazeteler.Com sohbet v diğer sitelerinden hit alıyor, diğerlerini de siz deşin.. eminim bir sonuca ulaşırsınız.

Bu aşamadan sonra ben kendi adıma hitten mitten vazgeçtim. Sitemin sırf adı hiç olmazsa bu sayfalarda geçsin diye bende de tracerlar var ama inanın kaç kişi gelmiş kaç kişi gitmiş bakmıyorum bile. Bu işlerin başında insan hırsla dakka dakka sayaç kontrol diyor, kaçıncıyım diye bakıyor. Anlıyorsunuz ki siz ne yaparsanız (legal yollardan) yapın onları geçmeniz mumkun değil.

Öğrenmeye ve kendimizi geliştirmeye çalışmalıyız bunlarla uğaraşacağımıza. Hem inanın siz iyi iseniz tek bir reklam bile yapmadan, tek kuruş harcamadan dilden dile dolaşırsınız. Bu sözlerimle şu anlaşılmasın reklamın etkinliğine inancım tamdır asla bu olguyu dışlayamam ancak Türkiyede yapıldığı gibi tekelci zihniyetlerle ve küçük burjuva kartelci anlayışla sizler bizler asla hakettiğimiz yerlere gelemeyiz.

Saygılarımla....

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
butro arkadasim cok dogru demis, bu sitelerin hepsi sagdan soldan bir sekilde sisirmece hitler, gercek hitleri de bunlarin yarisindan az ama yine de bu miktar bile buyuk.

bakin www.e-sehir.com acilali 1 yil oluyor nerdeyse su andaki hiti 1500 tekil hilesiz milesiz, amacim surekli kalici olmak ve hitlerimin cogu da arama makinalarindan.zamanla hep artigini gordum her gun bile link sayim artiyor.

birde 3-4 dil destegi de sehir bilgileri icin yapicam turistler icin sanirim o zaman bu hit en az 5000 filan olur...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5