İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Geçersiz Tıklamalar Hakkında Birkaç Soru

zikzak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Google Adsense sitelerdeki geçersiz tıklamaları veya kurallara uymayan durumları sürekli mi, yoksa 100 doları geçip ödeme yapılacağı zaman mı kontrol ediyor? Ben de ilk zamanlarda ara sıra tıklıyordum ama şu ana kadar (100 doları henüz geçemedim) bir şey olmadı... Google belirlediği bir ortalama tıklama yüzdesini veya CPM'yi geçenleri mi kontrol ediyor? Sizin sitelerinizde ortalama tıklama genelde yüzde kaç oluyor?..

Forumda, Adsense'nin IP adresleri birbirine yakın tıklamalardan şüphelendiği yazılmış... Siteme farklı zamanlarda girdiğimde IP adresimin sadece ilk numarası aynı diğerleri farklı oluyor. Tıpkı Romanya'dan giren biriyle de ilk numaramın aynı olması gibi. Merak ediyorum, kayıtlı olan çerezleri ve geçmiş bilgilerini silen biri farklı IP adresleri kullanarak tıklasa Google bunu nasıl anlayacak? Kullandığı işletim sistemi, tarayıcı ismi gibi özelliklere bakarak mı? Ki onlar da milyonlarca kişide aynıdır...

Cevaplarsanız sevinirim. Biraz önce forumda bunları arattım ama çok fazla sonuç geldi ve aradığımı bulamadım...

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
söyleyecek çok şey yok. tüm illegal tıklamalar ve yapılan tüm hileleri google anlar. cpm ile vs. ilgisi yok..
birşey olmadı - olmaz demeyin. google ı kandıramazsınız !!

para kazanmak için kurallar çerçevesinde alternatifleri değerlendirmek gerekiyor.
atma - tutma insiyatifi onun elindedir her zaman..
ufak meblağlarda daha sabırlı oluyor.. ama genelde 2-3 ay inceliyor durumu..
gerekiyorsa hesap kesiminden sonrada yolluyor..

zikzak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yapılmaması gerektiğini biliyorum... Aylar önce yapılan bir şey için ödeme yapacağı zaman mı atar, yoksa geçersiz tıklamaların olduğu zaman mı, yani hemen mi? Sorduğum bu...

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Sadece duyduğum. Parayı alacağın zaman şutlanmakta olduğun.

GreeNEyeS

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
27
Evet genelde alacagin zaman atiyo tam buyuk miktarlara ulastiginda butun emeklerin bosa gitsinde aklin basina gelsin diye :) Gecersiz tiklamalari reklam verene oduyo geriside ona kaliyo.

mokoko

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yok be bilader siz çok abarttınız google'ı sağlam proxy den girip tıklarsan nasıl anlayacak tek yolu proxy serverdan loglanmış ip listesini istemek olacaktır.
ki her proxy server'dan bunları istemesi mümkün değil zaten etik açıdan proxy server yöneticileri de alın bunlar ip'ler demeyecektir google'a
ama ne olur bakar ki çok fazla proxy ip'den tık girişmleri başladı.
Yarın bi mail alırsın geçersiz tıklama diye.
Sırf şüphelendi diye

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5