İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Gelen Çeki Geri Göndermek

skassas

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar merhaba;

Öncelikle konu doğru yerdemi emin değilim ama işin içinde sponsorlarla ilgili para olduğuna buraya yazdım.

Bir süre önce play65.com'dan ödeme aldım. Tutarı 191$ ve ödemeyi neteller hesabıma yatırdılar. Netellerda banka bilgileri girdim ve doğrulamak için bana 0,50$ gönderdiler. Bir hafta sonra hesabımda parayı gördüm. Bende kalanını hesabıma geçireyim dedim.Ne varki bu gün elime gelen çek ile yanlışlıkla çek olarak gönderdiğimi farkettim.Neyse diyerek bankaya koştum. Banka bende 100$ civarı bozdurma komisyonu istedi.Benim ceki iptal ettirip paramı tekrar hesabıma aktarma şansım var mı?İngilizcem olsa adamlara mail atacam ama yok. Bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim.En azından durumu özetleyen bir ing. yazı yazarsanız bende mail atarım.Şimdiden herkese teşekkürler.

Saygılarımla;

DincerAydogdu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
29
Hangi bankaysa abartmış. Forumu şöyle bir araştırırsan hiç komisyonsuz çek bozan yerler olduğunu da göreceksin. Çeki göndermek değilde bence elindeki çeki komisyonsuz veya düşük komisyonlu olarak bozduracak bir bankada işlemini yaptır. Bu forumdaki adsense bölümündeki arkadaşlar çek konusunda bir hayli bilgililer. Malum google ödemeyi çekle yapıyor. Benim en son çekle uğraştığım zamanlarda akbank kadıköy şubesi 10 $ masrafla çeki bozuyordu ya da istersen 1 hafta parayı rehin tutup komisyonsuz hesabına geçiriyordu.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
akbank her çeki ne kadar para olursa olsun $10 10€ komisyon alıyor...

E

Expert

Misafir
Normalde neteller çekini iptal eder ama bu 2 hafta kadar sürer.25 para birimin kadar da para kesilir(25 dolar,pound,neteller hesabın her neyse)

Bu durumda en sağlıklı yol,çekini mümkün olduğunca ucuza bozdurmak.

h4x0r

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sen hangi şubede bozduruyorsun??
ben ist avcılar

ReksNet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bende herzaman akbankda 10$'a 25 günde bozuyordum. Peder ben masrafsız bozdururum tanıdıklar var dedi denizbanka verdik. 1 ayı geçti merkeze çek daha yeni gelmiş ayriyeten karşı yurt dışı banka 16$ komisyon kesmiş ve 15 gün daha çeke bloke koymak zorundalarmış. AKBANK Gerçekten çok iyi bir banka.

h4x0r

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bi ben mi bu kadar masraf ödüyom anlamıyorum ya
140$ lık çek için 45$ masrafmı kesilir ya

M

murme

Misafir
adamlar özürlü bankalar ben size söyleyim iş bankasında 120$ dolar bozdurdum 15$ +37YTL girdi valla

uyuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Benim ceki iptal ettirip paramı tekrar hesabıma aktarma şansım var mı?

Ciddi firmalar bu tip şeyleri olumlu karşılarlar, zamanında ben yapmıştım 71$lık çeke 70$ istemişti işbankası

crawler

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
h4x0r' Alıntı:
sen hangi şubede bozduruyorsun??
ben ist avcılar

avcılar'da 10 dolara bozuduruyordum ben ve anında oduyorlardı. Orta yaşlı bir adam var o bakıyor bu işlere.

sendemi avcılardasın herkes avcılarda toplanalım bişi yapalım inelim sahile içelim 10 kişi var en az :D

crawler

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
uyuz' Alıntı:
Benim ceki iptal ettirip paramı tekrar hesabıma aktarma şansım var mı?

Ciddi firmalar bu tip şeyleri olumlu karşılarlar, zamanında ben yapmıştım 71$lık çeke 70$ istemişti işbankası

gecen ay basıma oyle bir olay geldi , odemeleri cek olarak alıyordum bir affiliate sistemden fakat gecen ay cekim gelmedi. Mail attım , çeki yolladıklarını fakat postada kaybolmus olabileceğini , hemen iptal edeceklerini ve banka bilgilerimi belirttiğim an ödemeyi göndereceklerini söylediler. Öylede yaptılar..

ReksNet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bende ikinci çekimde zarfın kenarından yırtayım derken çekin 4/1 ini zarfla birlikte yırttım :) mail attım durumu anlattım çeki yapıştırıp bankanıza verin bir sorun olmaz diye cevap attılar. Dedikleri gibi yaptım ve çeki bozdularda.

h4x0r

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
crawler' Alıntı:
avcılar'da 10 dolara bozuduruyordum ben ve anında oduyorlardı. Orta yaşlı bir adam var o bakıyor bu işlere.

sendemi avcılardasın herkes avcılarda toplanalım bişi yapalım inelim sahile içelim 10 kişi var en az :D
yok dostum ben almıyım:)

radres

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bana da işbankasından 110$ için önce 40 milyon keseriz dediler sonra da bu çek her ay gelecekse birşeyler yapalım dediler ve 15 milyon kesmişler. 14 günde bozdular çeki Malatya'dan. İşin kötü yanı 1 ay bloke etmeleri.

Akbank'a da 2000$'lık çek verdim tam bir fiyat veremeyiz ama maksimum 40$ kesiyoruz dediler. En iyi yanı ise bloke olmaması. Kısacası tüm bankaları tek tek dolanıp sormak lazım herşey bankacının insiyatifine kalmış.

skassas

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar konu bir hayli uzamış.Anca bakabildim.Öncelikle hepinize tek tek teşekkürler. Ben edirnedeyim.İş bankasına gittim.En samimi olduğum arkadaş orada çalışıyor diye. Bana çıkarılan masraf 100$ ve söylediğine göre tüm bankalar için aşağı yukarı fiyat aynı.Ona güvenerek diğer bankalara gitmedim. 10$,20$lık bir kesinti kabul ama 100$ abartı.Savundukları görüş ise cekin hesaba geçmesi için ingiltere (neteller) ile yazışmaları ve parayı önce tehit edip hesaplarına aktarmaları gerekmesiymiş. Bu gun diğer bankalarada gideyim o zaman.Olmazsa ceki geri gönderirim. Teşekkürler hepinize

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5