İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Gençlik Nereye gidiyor?

C

ciyomiyo

Misafir
evet tiva doğru sölüyosun bizde webmaster veya adaylar olarak onlara destek olacağımız yerde kötülük ediyoruz çünkü buda ekmek parası.Arkadaşlar neden bi site yapıp burda bunları paylaşmıyoruz bence süper olur

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Aslında eğitimle de iradeyle de doğrudan bağlantı yok.
Birbirimize yabancılaşıyoruz. Ben cileşiyoruz. Avrupalılaşıyoruz!

Çeşitli kurumlar aracılığı ile kutsal ve manevi değerlerimiz dejenere edilerek başka bir kültürün istilasına uğruyor, onların kimliğine bürünüyoruz. Buna biz kültür emperyalizmi diyoruz.

gshalil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben bir özel üniversitede okumaktayım şu anda ve ben etrafımdaki insanları tanıyamıyorum, kendimden ciddi manada şüphe etmeye başladım. Üniversiteyi kızlarla veya erkeklerle tanışacakları kaynaşacakları bir mekan olarak görüyor sanırım benim üniversitemin gençliği. Onlar gibi olmadığımı göstermek, ispatlamak yarışına girdim bir süre sonra. Pigeon'un dediğim gibi yabancılaşıyoruz birbirimize. Ortak değerlerimiz gitgide yok oluyor.

C

ciyomiyo

Misafir
gençler umutlarını topstar popstar gibi yarışmalara bağlamışlar.Kolay yoldan köşeyi dönmeye çalsıyorlar arkadaslar.Bide bu böyle devam ederse manevi değerlerimiz ne olucak acaba şu an bi araştırmaya göre gençlerin cuma namazına gitme oranı %65 5 vakit namaz kılan gençler %19 civarında

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
gençler umutlarını topstar popstar gibi yarışmalara bağlamışlar.Kolay yoldan köşeyi dönmeye çalsıyorlar arkadaslar.Bide bu böyle devam ederse manevi değerlerimiz ne olucak acaba şu an bi araştırmaya göre gençlerin cuma namazına gitme oranı %65 5 vakit namaz kılan gençler %19 civarında

Eğer burası laik ve özgür bir ülke ise, kimin hangi namazı kılıp kılmadığına malesef karışamayız. Namaz kılıp bin türlü günah işleyen insanlar kadar namaz kılmayıp daha faydalı olan insanlar da var. Bu yüzden din konusuna bence girmeyelim.

C

ciyomiyo

Misafir
slim boy fakat bu konuda din in etkisi çok büyük ben müslüman bi ülke olarak namazı misal verdim.Tabi kimse kimsenin namazına karışamaz

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Belki biraz konu dışı olucak ama sözü geçtiği için söylemek istiyorum.

Aslında %xx i namaz kılar %yy namaz kılmaz gibi araştırmaların yapılmasını ve bunların açıklanmasınında doğru olduğunu düşnümüyorum açıkçası.

ruen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Gençliğin kötüye gitmesinde dinin etkisi büyük olabilir ancak eğitimlede bu sağlanabilir.Bir çok ateist arkadaşım var ama aklı başında..Lütfen dini konulara pek girmeyelim.

Bide şunu unutmayalım.
Gençlik çok büyük hayaller kuruyorlar fakat hayallerin gerçekleşmesi için çaba sarfetmiyorlar.Herhangi bir çaba sarfetmediklerinden hayallerine ulaşmalarıda mümkün olmuyor.Hayallerine ulaşamadıklarında ise sanki çaba sarfetmişte başaramamışcasına depresyona giriyor,kaldıramıyorlar.Dolasıyla farklı arayışlara girmeye başlamışlardır.

Lütfen tekrar söylüyorum gençliğin kötüye gitmesinde tabiki devletin,ailenin ve çevrenin etkisi büyük.Ama, şu anda gelişmiş ülkelerin, gençler için eğitim ve istihdamın sağlandığı ülkelere baktığımızda gençliğin bizim ülkemizden çok daha berbat olduğunu görüyoruz.

Bu yüzden asıl önemli olan eğitim ve ahlak olarak düşünüyorum.Ahlak kimi zaman dinle kimi zaman da farklı yollarla sağlanır.

dreamz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Artık insanların yaptıklarını dinle bağdaştırmayın !

Başıma gelen bir olayı anlatayım..
saat : 5-6 civarı ..
mevsim: bu yaz ...

Kız arkadaşlarımı bekliyorum akşam takılmak için kararlaştırdıgımız yerin oralarda..

Derken karşıdan 3 tane tesettür tarzı kapalı kızın bakışıp gülüştüklerini gördüm, birbirlerine anlamsızca gülüp,utanır havasında sen git gibilerinden hareketlerde bulunuyolardı... çok geçmeden 1 tanesi yanıma geldi,saati sordu gülerek .. Söyledim .. teşekkür etti ... Rica ettim... ben dönmesini beklerken , ikinci bomba geldi .. Tanışabilirmiyiz...

Bunu normal bir kız yapıyorsa adı motor oluyor.. kaşar oluyor ..
Ama başkası yapınca Dinine bağlı mı ?

Herhangi bir art niyetle anlatmadım sadece dinle-gençligin hareketlerini bağdaştıranlar için örnek gösterdim.

dip not 1 : Başı açık yapar kaşardır,başı kapalı yapmaz çünkü dinine bağlıdır diyenler için anlattım.
dip not 2 : Amacım açık-kapalı tartışması yapmak degil. Herkes özgürdür .. Bu dip notuda tekrar anlamak istemeyip,tartışma çıkarmak isteyenler için düştüm ...

Teqin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Artık insanların yaptıklarını dinle bağdaştırmayın !

Başıma gelen bir olayı anlatayım..
saat : 5-6 civarı ..
mevsim: bu yaz ...

Kız arkadaşlarımı bekliyorum akşam takılmak için kararlaştırdıgımız yerin oralarda..

Derken karşıdan 3 tane tesettür tarzı kapalı kızın bakışıp gülüştüklerini gördüm, birbirlerine anlamsızca gülüp,utanır havasında sen git gibilerinden hareketlerde bulunuyolardı... çok geçmeden 1 tanesi yanıma geldi,saati sordu gülerek .. Söyledim .. teşekkür etti ... Rica ettim... ben dönmesini beklerken , ikinci bomba geldi .. Tanışabilirmiyiz...

Bunu normal bir kız yapıyorsa adı motor oluyor.. kaşar oluyor ..
Ama başkası yapınca Dinine bağlı mı ?

Herhangi bir art niyetle anlatmadım sadece dinle-gençligin hareketlerini bağdaştıranlar için örnek gösterdim.

Bu Devirde Bunlar Normal Cogu Kişiye Rast Gelmiştir Senin Dedigin Olay.

dreamz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Keşke başlıklarda son mesaja göre yorum yapmasanız ,baştan okuyup neyin neye karşılık yazıldıgını takip etseniz. Al işte anlamamışsın. İnan mesajı yazıcakken anlamayanlar çıkar verdigim örnegin nereye gidicegini diye dip not düşücektim . Ama yok canım o kadar da olamaz diye düşmemiştim , şimdi düşeyim.

Yukarda ne anlatmak istedigime bak(ın) ... Mesajın kime gitmesi gerektigine bak(ın).Neye karşılık yazdıgıma bak(ın).

siirvehikaye

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bir öğretmen olarak söyleyeyim, gençlik bu hızla giderse duvara toslayacak yakında. Öğrenciyken, şımarırdık, konuşurduk, ama hiç bir öğretmeni tehtit etmez, küfürler yağdırmazdık.

Okulları o hale getirdiler ki, öğretmen kulağını çekse suçlu. Ama öğrenci kalkıp küfür eder, bağırır kimse de çıkıp bir şey yapamaz. Eğitim bence bitmiş durumda. Nasıl polisin kolunu bağlayıp sokakları yaşanmaz hale getirdilerse, öğretmenlerin kolunu her şekilde bağlayıp, eğitimi bitirdiler(sınıfta bırakmak yok, disiplin cezası yok vs...) ilkokul öğrencisine bile söz geçirmiyorsunuz ki bir de liseler nasıl Allah bilir...

ruen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
daha geçen ay youtubeda paylaşılan,öğretmenin mahremeyine saldırılan videoları seyretmedik mi?
oradaki öğrencilerde gençti.

Ben yaşı 30+ olanlara soruyorum.Sizin gençliğinide anarşi ve terör de vardı.Fakat bu kadarıda oldu mu?Öğretmenin pantolonunu indirmek? tartaklamak?

wwwxxxyyy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Bir toplumun yapısını toplumun kültürü belirler, yaşam tarzı, değerler vs. Günümüzde toplumumuza bir bakın, ana babalarımız ya da dede nenelerimiz gibi mi düşünüyoruz/yaşıyoruz yoksa bize bir takım yollarla pompalanmaya çalışılan, aslında bizim kültürümüzde olmayan yapay yollarla yaratılan bir kültürün esiri mi olduk?

Toplumlar "Değer"lerinden uzaklaştıkça ahlaki çöküntü başlar. Bu sosyolojik bir olgudur.

Bir toplumun en önemli "değer"i dilidir, evet yerine OK , ahlak yerine etik (aslı ethic) ve bunlar gibi yüzlerce örnek verilebilecek kelimeleri kullanmaya devam edersek önce dilimiz gider, dil gidince toplumu bir arada tutan "değer"ler bütünü aşınmaya başlar...
Sonra da ne olacak bu gençliğin hâli söylemleri başlar...

Not: Ahlak kelimesinin de aslında Türkçe olmadığını biliyorum, galat-ı meşhur, zamanla galat-ı meşru olur , polemikvari cevap yazmak isteyenler çıkabilir düşüncesiyle bunu da not edeyim dedim,

ruen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Fakat dünyada temel değerleri bize göre ahlak dışı olan ülkelerde var.
Örneğin bize göre ahlaksız olan bir çok şey, yabancı ülkelerde olağandır.Ahlaki çöküntülerin temel sebebinin ülke ve toplum değerlerinin olduğunu düşünmüyorum,sadece katkısı olabilir.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5