Genel Bir İstek

Immunity

0
İyinet Üyesi
Katılım
1 Haziran 2006
Mesajlar
513
Reaction score
0
Konum
İstanbul
Merhabalar. tüm yazıları okudum diyebilirim. Ancak hiç kimse bir konuya değinmemiş. Niçin kampanya yapan firmaların ya da şahısların forumuna eleştiri yapıyorsunuz? Hepsinin bir yeri var değil mi? Onu geçtik herkes birbirini kötülerse nerede kaldı sizin birliğiniz? Kendi çapınızda iki dakikada sanal birliği de kurdunuz. Kolay mı o kadar sanıyorsunuz? Yirmidört saatini müşterisine ayıran insanlar var aramızda. Onlarla sadece bu işi hobi olsun diye yapanları nasıl aynı yere koyacağız?


Lütfen satış yapanlar diğer arkadaşların ekmeği ile oynamaya kalkmasın. Herhangi bir sahtekarlık seziyorsanız zaten bundan müşterinin haberi olacaktır. Ayrıca ben inanmıyorum ki forumda tüm insanları dolandıran kişilerin bu forumda daimi kalacağına. Lütfen herkes kampanyasını yapsın, gerçekçi bir rekabet ortamı yaratsın. Fiyatlara laf ediyorsunuz, kazanmaktan bahsediyorsunuz. O kadar kolay mı para kazanmak? %100 neyinize yetmiyor? İlla bir serverdan %1000 mi kazanacaksınız? Bu foruma sadece internet hizmeti sunanlar değil, internet hizmeti alanlar da geliyor. Lütfen ortak yol olarak hizmeti göz önüne alalım.


Dakikhost ve FDCTurkey olarak şu forumda yapılan eleştirilere hiçbir zaman karşı bir saldırı ile cevap vermedik. Üzerimize ne düşüyorsa onu yaptık. Bence tüm insanların bu fikri sahiplenmesinin zamanı geldi. Lütfen herkes kendi ekmeğinden sorumlu olsun, helal kazanç kavramları ile insanların gözlerini boyamaya kalkmayın. Hizmetini veren, müşterisini maddi ve manevi açıdan memnun eden herkes helal kazancı yakalamış demektir.


Ticari ahlak kelimesine başından beri değiniyorum. Verilen sözleri tutmak, ticari ahlakın en büyük gereğidir. Daha kimin nesi olduğu belli olmayan şahıslar bile ticari ahlaktan bahsediyor. Eğer ortada bir ahlak kelimesi tartışılıyorsa herkes ilk başta kendisinden sorumlu olsun. Ticaretini düzgün yaptırdığı taktirde zaten hem ticari ve hemde insani ahlakını birleştirmiş olacak. Bu da ticari ahlakın gereklerini oluşturmuş olacaktır.


Her konuda insanların ekmeğiyle oynayanları kınıyorum. Burası adından da anlaşılacağı gibi "Şirket tanıtım, Yorum, Şikayet, Tavsiye" forumudur. Herkes kampanyasını düzenlesin. İyi ya da kötü eleştirilerini de gerekli forum başlıklarında yapsın diyorum. Böylece müşteriler her konuya değil gerekli yerlere bakacaktır.


Umarım bu mesajımdan da binlerce mesaj türer ve hepsi doğru bilgilendirme olur. En başından beri diyorum. Herkesin ulaşılması için bıraktığı bir iletişim aracı var. E-posta, messenger ve live support gibi. Özel konuları lütfen burada tartışalım. Tartıştıktan sonra da yine foruma gelip şov yapmayalım. Doğruyu kabul edelim, herkesin bir doğrusu vardır diyenleri de gerçekçiliğe itelim. Ticaretin tek bir doğrusu vardır o da dürüstlüktür. Saygılar, Cihan KIZILGÜL.
 

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Katılım
24 Mayıs 2006
Mesajlar
1,773
Reaction score
0
Konum
Mersin
Cihan Bey,

Yazınızın bazı bölümlerine katılıyorum ancak bazı bölümlerinde olaya öznel yaklaşmışsınız.

Ticaret ahlakı konusunda kesinlikle haklısınız.Gerçekler yazıldığı ve vaad edildiği sürece kimsenin kimseyi eleştirme hakkı yoktur.En azından burada satış yapan birinin meslektaşını eleştirmesi,bu eleştiriyi de karşı tarafı zor durumda bırakacak şekilde yapması bence çok yanlış.

Ancak fiyat konusunda size katılmıyorum.Bu işi yapan herkesin farklı beklentileri var.Size %100 yeter bana %50 diğerine %1000.Bunu %100 herkese yeter diyerek kısıtlamak yanlış bence.

Ayrıca iki dakikada kurulan birlikten bahsetmişsiniz.Eğer bahsettiğiniz birlik benim dernek projem ise,öyle bir birliğin henüz kurulmadığını belirteyim.O işin kolay olmadığını herkesten iyi biliyorum çünkü zamanında üzerinde çalıştım.Zaten projeyi buraya taşırken de çok zor bir iş olduğunu belirttim.

Ayrıca 24 saatini bu işe ayıranlarla hobi olarak yapanları ayırmak gibi bir amacı yok benim projemin.O projenin amacı sektöre bir düzen getirmek.Yani en basitinden (bu tamamen şimdi aklıma gelen bir ÖRNEKTİR) 24 saat ayıranı 15 saate düşürmek 10 saat ayıranı da 15 saate çıkararak düzeni sağlamak gibi.

Bugünlerde sektöre bazı düzenler getirilmesi için açılan başlıklar çoğaldı.Umarım bu başlıkların etkisi olur ve bazı şeyler düzene girer.Saygılarımla.

Barış Türkay
BiLHost Internet Hizmetleri
 
R

*reyeskane-

Misafir
Merhaba

Cihan Bey, yazdıklarınıza tamamiyle destek veriyorum. Ancak izninizle eklemk istediğim birkaç nokta var.

Bahsettiğiniz ticari ahlak gereği herkesin aynı oranlarda %1-2 oranında değişir kar yapması gerekmektedir. Örneğin taban kar %50'dir isteyen %3 kar eder, isteyen %43 eder.

Zaten bu sebepten piyasa bu halde. Birisi 10 MB'ı 15 YTL'ye satıyor. Diğeri 1 GB'ı 30 YTL'ye..

Dernek konusuna gelince (bireysel görüşüm, yanlış anlaşılmasını istemem) böyle bir projenin böyle bir isim tarafından ortaya çıkmasına ben firma olsam güvenmem.. Çünkü böyle bir işi anca çok tanınan ve güvenilir birinin üstlenmesi gerekmektedir. Her ne kadr yöneticilerin oy birliğiyle seçilecek olsa bile "ben bu binanın mimarıyım, dış boya siyah olacak dediysem siyah olur" mantığı kesinlikle olacaktır. Bu her işte böyledir.

Ayrıca iş tasarım boyutundaysa, herkes şunu diyebilir "benim tasarımım bana göre güzel" bu durumda verecek cvp kalmaz.. EKip belirlendi diyelim, ekibin tarafsız olduğu ne malum?

Bunlar ayrıntı gibi gözüken ama bence önemli olaylar. Konuyu dağıttığım için özür dilerim. Aklıma gelenleri bir arada vermek istedim.

Kolay gelsin
 

hitix

0
İyinet Üyesi
Katılım
1 Temmuz 2005
Mesajlar
1,119
Reaction score
0
Konum
Eskişehir
Zaten bu sebepten piyasa bu halde. Birisi 10 MB'ı 15 YTL'ye satıyor. Diğeri 1 GB'ı 30 YTL'ye..

2. örnekte %100 kar etmek imkansız :)

%100 kar neyinize yetmiyor sözü hariç yazınıza katılıyorum.
 
D

deja-vu

Misafir
hersey su ıkı kelıme yuzunden ''Limitsiz Transfer '' uzun uzun konusuldu sen bu yazıyı kaldırsan satısların duser baskası yazsa lımıtı bellı ıkısının ortasını nası bulucaz :)

bıraz arastıralım
 
L

LabinaHosting

Misafir
Merhaba,

%100 neyinize yetmiyor? İlla bir serverdan %1000 mi kazanacaksınız?

Sanırım Türkiye'de yasal olarak hosting işi ile yapan birisi söyleyemez. Kaldı ki bu mantık yanlıştır. Bir işletme sunucu başına hesap yapmaz. Şirketin gelirleri ve giderleri toplanır. Bir sunucudan zarar edersiniz, diğer sunucudan kar edersiniz, buna bakılmaz.

Şirketin tek gideri bir sunucu kirası değildir.

Her Ay Ödenemesi Gereken Ücretler:

- Kira Gideri ( 250 YTL - 1000 YTL )
- KDV Vergisi ( 100 YTL - 1000 YTL )
- Bağkur Pirim Ödemesi ( 174 YTL - 500 YTL ) ( Basamağınıza göre değişir )
- 2 Çalışanın Maaşı ( 1000 YTL - 2000 YTL ) ( Birisi sekreter, birisi teknik eleman )
- 2 Çalışanın SSK Primi ( 600 YTL - 1500 YTL )
- Aylık Şirket Giderleri ( 500 YTL - 1500 YTL ) ( Yemek + Kırtasiye + Posta + kargo vs )
- Muhasebeci ücreti ( 100 YTL - 500 YTL )
- Telefon, Elektrik, Su ve İnternet Erişim Ücretleri ( 250 - 1000 YTL )

3 Ayda Bir Ödenmesi Gereken Ücretler

- Stopaj ( 250 YTL - 1000 YTL )
- Geçici Gelir Vergisi ( 250 YTL - 1000 YTL )

Senelik Ödenmesi Gereken Ücretler

- Gelir - Kurumlar Vergisi ( 500 YTL - 5000 YTL )
- Bağlı bulunan Ticaret veya Esnaf Sanatkar Odalarının Ücreti ( 100 YTL - 300 YTL )
- Belediye Giderleri ( 50 -100 YTL )


Bu kadar gideri şirket NET KAR olarak elde etmelidir ki zarara girmesi. Tabi yasal olmadan bu işi yapanların tek gideri sunucu kirası olduğu için %1000 kar elde ediyor olabilirler.

Maalesef Türkiye'mizde insanlar işin içine girmeden çok kolay ve kazançlı olduğunu düşünüyorlar. Sudan ucuza satmanın marifet olduğunu sanıyorlar. Asıl başarı aynı hizmet kalitesi koruyarak senelerce hizmet verebilmektir. Ayda 5$'a 500 GB trafik satmanın çok da iyi bir şey olmadığını zamanla herkes anlayacak ama o zamana kadar bu piyasada çok yaprak dökümü olacaktır.

Saygılarımızla
 
N

Nurettin

Misafir
coluk cocugun çok düşük fiyatlar ile host satmasına sinir oluyorum.
Hem 2 gün sonra kapatıyorlar milleti dolandırıyorlar hemde piyasayı bulandırıyorlar başka bir şey yaptıkları yok. Hosting işini aslında sadece şirketler yapabilecek.
O zaman kalite yükselir ve ve iyi kalite veren kazanır.
Hem müşteri hemde hizmet veren yer mutlu olur.
 

Immunity

0
İyinet Üyesi
Katılım
1 Haziran 2006
Mesajlar
513
Reaction score
0
Konum
İstanbul
deja-vu' Alıntı:
hersey su ıkı kelıme yuzunden ''Limitsiz Transfer '' uzun uzun konusuldu sen bu yazıyı kaldırsan satısların duser baskası yazsa lımıtı bellı ıkısının ortasını nası bulucaz :)

bıraz arastıralım


Öyle orta bulmak gibi bir amacımız yok. Herkes uğraştığı kadar kazanır. Biz her gece mesaide iken çoğunuz mışıl mışıl uyuyorsunuz. Firma ile de şahısların farkı bence budur. Sistem ve server destekleri adına her gece mesaiye kalan arkadaşlarımız var, gereken desteği 24 saat sağlıyoruz. Telefon numaralarımız var, isteyen aradığı dakika ulaşabiliyor.

Herşeyden önce bir sorun var. Kalkıpta firmalar üzerinden şahıs olarak reklam politikası yürütenler var. Bunlara izin vermeyiniz. "Limitsiz Trafik" desteğini biz alıyoruz ki müşterilerimize de sunuyoruz. Size gerekli konu ile ilgili yine gerekli siteden linkler verdim. Okumamışsınız belli. Burada firmalara dil uzatıyorsunuz. Neyse artık polemiklerin içine girmeyi dakikhost.com olarak kesinlikle düşünmüyoruz. Çünkü her sözümüze "rant" sağlamak adına yalanlama yapıyorsunuz. Bunlara cevap veriyoruz, kanıtlıyoruz yine konuşuyorsunuz. O yüzden bilen bildiği ile yaşasın. Tercih eden müşterilerimiz neyin ne olduğunu gayet iyi biliyor. Bizi eleştirenler de susmayı; yaptığımız işe saygı duyarak, verdiğimiz hizmetleri görünce zamanla bilecektir.

Hepinize hakettiğiniz kadar satış diliyoruz.


http://www.dakikhost.com
 
M

Makro Servers

Misafir
LabinaHosting' Alıntı:
Merhaba,Sanırım Türkiye'de yasal olarak hosting işi ile yapan birisi söyleyemez. Kaldı ki bu mantık yanlıştır. Bir işletme sunucu başına hesap yapmaz. Şirketin gelirleri ve giderleri toplanır. Bir sunucudan zarar edersiniz, diğer sunucudan kar edersiniz, buna bakılmaz.

Şirketin tek gideri bir sunucu kirası değildir.

Her Ay Ödenemesi Gereken Ücretler:

- Kira Gideri ( 250 YTL - 1000 YTL )
- KDV Vergisi ( 100 YTL - 1000 YTL )
- Bağkur Pirim Ödemesi ( 174 YTL - 500 YTL ) ( Basamağınıza göre değişir )
- 2 Çalışanın Maaşı ( 1000 YTL - 2000 YTL ) ( Birisi sekreter, birisi teknik eleman )
- 2 Çalışanın SSK Primi ( 600 YTL - 1500 YTL )
- Aylık Şirket Giderleri ( 500 YTL - 1500 YTL ) ( Yemek + Kırtasiye + Posta + kargo vs )
- Muhasebeci ücreti ( 100 YTL - 500 YTL )
- Telefon, Elektrik, Su ve İnternet Erişim Ücretleri ( 250 - 1000 YTL )

3 Ayda Bir Ödenmesi Gereken Ücretler

- Stopaj ( 250 YTL - 1000 YTL )
- Geçici Gelir Vergisi ( 250 YTL - 1000 YTL )

Senelik Ödenmesi Gereken Ücretler

- Gelir - Kurumlar Vergisi ( 500 YTL - 5000 YTL )
- Bağlı bulunan Ticaret veya Esnaf Sanatkar Odalarının Ücreti ( 100 YTL - 300 YTL )
- Belediye Giderleri ( 50 -100 YTL )


Bu kadar gideri şirket NET KAR olarak elde etmelidir ki zarara girmesi. Tabi yasal olmadan bu işi yapanların tek gideri sunucu kirası olduğu için %1000 kar elde ediyor olabilirler.

Maalesef Türkiye'mizde insanlar işin içine girmeden çok kolay ve kazançlı olduğunu düşünüyorlar. Sudan ucuza satmanın marifet olduğunu sanıyorlar. Asıl başarı aynı hizmet kalitesi koruyarak senelerce hizmet verebilmektir. Ayda 5$'a 500 GB trafik satmanın çok da iyi bir şey olmadığını zamanla herkes anlayacak ama o zamana kadar bu piyasada çok yaprak dökümü olacaktır.

Saygılarımızla

Kesinlikle katılıyorum kaldıki bunlar kesin giderler birde amortisman olayı vardır.
ayrıca büyümeye yönelik şirketlerde daha doğrusu planları içerisinde büyüme olan şirketlerde birede risk payı vardır. hesap kitap yapmadan %100 kar kime yetmiyor demek yanlış.
bi sunucunun aylık ortalama ödemesi 300 YTL olarak varsayalım %100 kar ile 600 YTL yapar.
Aylık kesin giderleri yazarsak.
300 YTL Sunucu kirası
250 YTL Kira
600 YTL Gelir olduğu için bunun %15 i Gelir vergisi deriz ki bu minumum rakam kar yükseldikçe % artar. 600 ün %15 i 90 YTL +13.5 YTL kesin ödenen makbuz ücreti = 103,5 YTL
Aylık SSK yada Bağkur Gideri 2 kişi için = 2*185(ortalama) = 370 YTL
Çalışan Maaşı 1 kişi için = 380 YTL
Şirket giderleri = 300 YTL (ortalama)
Telefon-elektrik vs = 250 YTL
imdi gelirleri ve giderleri ayrı ayrı toplayalım aylık gelir 600 YTL
Aylık Gider Toplamı = 1583,5 YTL
Şimdi kar/zarar miktarına bakalım = 600-1583,5 = -983,5 YTL ( zarar)
Bu %100 kar edildiğinde ortaya çıkan rakam bunu önlemek için daha fazla sunucu kiralayıp her sunucudan %100 kar etmek gerekir şuanki açığımızı kapatmak için 2 sunucu daha lazım ama unutulmaması gereken her iki sunucu içinde ayrı ayrı 103,5 YTL (GGV) + 300 YTL (sunucu Kirası) ödenmesi gerektiğidir.
gelen sonuç.
Sunucu Sayımız 3 olsa gelirimiz 1800 YTL
Giderimiz 2390 YTL
Bu en basit örnek ve aylık
Bu seferde 1800 - 2390 = -590 YTL (zarar)
peki ne kar nede zarar etmek için kaç tane sunucumuzun olması gerekiyor?
Eğer 6 sunucumuz olursa aylık net gelirimiz 2389,5 YTL
Net giderimiz 2390 YTL
Net Sonuç ki buda sağlıklı değil sonuçta amortisman payı + risk payı + birde müşteri sayısı artınca açılacak telefonlarıda eklemedik hesaba :)
bu hesapta 0,50 YTL daha cebimizden para koymak zorunda oluyoruz 6 sunucumuz olmasına rağmen :)
birde yıllık ve aylık ödenmesi gereken meblağ ları eklemedim onlarıda siz ekleyin
 

Immunity

0
İyinet Üyesi
Katılım
1 Haziran 2006
Mesajlar
513
Reaction score
0
Konum
İstanbul
Birşey soracağım. Firma olduğunuzdan bahsediyorsunuz da neden sunucu kirası olarak 300 YTL gösteriyorsunuz? %100 lafım yanlış anlaşıldı herhalde. Bunu da açıklayayım da bu tür polemik oluşmasın. Her sattığınız malde %100 kar ediyorum derseniz, bunları hesaplamış olmanız gerekiyor firma olarak değil mi? Kar demek anaparanın üstüne giderleri koyduktan sonra elinizde kalan paradır. Kalkıpta neyin açıklamasını yaptınız bu kadar bilmiyorum. Eğer 300 YTL lik 1-2 serverla yüzlerce müşteriye hizmet vermeyi düşünüyorsanız, bunu zaten geçiniz. O zaman hizmet vermiş olmuyorsunuz.

Başından beri anlatmak istediğim şudur, %100 kar etmek bir işletmeyi kurtarır. Ancak o işletme anapara ya da sermaye diye tabir ettiğimiz demirbaşların maliyetini ve sayısını düşük tutarsa o da firmanın çapını gösterir. Lütfen yazılanları iyi okuyunuz ve demek istediğim olayı iyi algılayınız. Burada herkes ticaret yapar ama kaç kişi doğru ticaret yapar onu araştıralım. Konuyu açmamdaki amacım, dakikhost olarak eğer bu fiyatlara verebiliyorsak siz de verebilirsiniz. Her işinize gelmeyen pozisyonda; iyi ya da kötü yorumları yapmayınız. Firmaysak kendi aramızda firmalara laf etmeyelim, şahıslar da aynı şeyleri yapsınlar. Temel hedefimiz hizmet vermek olsun, zaten getirisi de maddiyat olmaz mı?

Kısacası sizden ufak bir isteğim var. Lütfen birlik olmayı düşünüyorsanız buna birbirimizi kötülemeyerek başlayalım. Dikkat edin biz Dakikhost.com olarak hiçbir kişinin ya da firmanın kampanyasına kötü olarak yaklaşmadık. Bu da işin doğrusudur. Sizlerden de aynı şeyi bekliyorum. İyiye iyi demeyi bilin, kötüyü de meslek gereği özelde halledin. Müşterinin iyiyi ve kötüyü algılaması açısından herkesin birbirine ihtiyacı vardır. Hepinize anlayışınız için teşekkür ediyoruz.

Dakikhost
 
M

Makro Servers

Misafir
Immunity' Alıntı:
Birşey soracağım. Firma olduğunuzdan bahsediyorsunuz da neden sunucu kirası olarak 300 YTL gösteriyorsunuz? %100 lafım yanlış anlaşıldı herhalde. Bunu da açıklayayım da bu tür polemik oluşmasın. Her sattığınız malde %100 kar ediyorum derseniz, bunları hesaplamış olmanız gerekiyor firma olarak değil mi? Kar demek anaparanın üstüne giderleri koyduktan sonra elinizde kalan paradır. Kalkıpta neyin açıklamasını yaptınız bu kadar bilmiyorum. Eğer 300 YTL lik 1-2 serverla yüzlerce müşteriye hizmet vermeyi düşünüyorsanız, bunu zaten geçiniz. O zaman hizmet vermiş olmuyorsunuz.

Başından beri anlatmak istediğim şudur, %100 kar etmek bir işletmeyi kurtarır. Ancak o işletme anapara ya da sermaye diye tabir ettiğimiz demirbaşların maliyetini ve sayısını düşük tutarsa o da firmanın çapını gösterir. Lütfen yazılanları iyi okuyunuz ve demek istediğim olayı iyi algılayınız. Burada herkes ticaret yapar ama kaç kişi doğru ticaret yapar onu araştıralım. Konuyu açmamdaki amacım, dakikhost olarak eğer bu fiyatlara verebiliyorsak siz de verebilirsiniz. Her işinize gelmeyen pozisyonda; iyi ya da kötü yorumları yapmayınız. Firmaysak kendi aramızda firmalara laf etmeyelim, şahıslar da aynı şeyleri yapsınlar. Temel hedefimiz hizmet vermek olsun, zaten getirisi de maddiyat olmaz mı?

Kısacası sizden ufak bir isteğim var. Lütfen birlik olmayı düşünüyorsanız buna birbirimizi kötülemeyerek başlayalım. Dikkat edin biz Dakikhost.com olarak hiçbir kişinin ya da firmanın kampanyasına kötü olarak yaklaşmadık. Bu da işin doğrusudur. Sizlerden de aynı şeyi bekliyorum. İyiye iyi demeyi bilin, kötüyü de meslek gereği özelde halledin. Müşterinin iyiyi ve kötüyü algılaması açısından herkesin birbirine ihtiyacı vardır. Hepinize anlayışınız için teşekkür ediyoruz.

Dakikhost

mesajlarımı kontrol ederseniz hiç bir firmaya yada kişiye kesinlikle tek bir laf etmemiş olduğumu görürsünüz eminim bu forumdakilerin %90 ı adam gibi hizmet verme çabasındalar ordaki sayıları örnek olsun diye verdim çap kelimesini benim için kullandıysan hata etmiş olursun emin ol firma çapım çok geniştir ayrıca yazımda sizi kötüleyecek bir kelime bulamadım özür dilemesinide bilirim eğer yanlış anlaşılmaya mahal verdiysem özür dilerim ama henüz görmediğimiz yaşamadığımız bir birlik olayını ne bu kadar gözümüzde zorlaştıralım nede çok çok kolay görelim ayrıca %100 kar etmek güzel yanlız müşteri potansiyeli göz önünde bulundurulursa %100 ün sadece belirli bir yere varmış olanların işine yarayacağını görürüz.
 

Immunity

0
İyinet Üyesi
Katılım
1 Haziran 2006
Mesajlar
513
Reaction score
0
Konum
İstanbul
Lütfen bu yazıdan kötü birşey çıkarmayınız. Her yazdığımız şey doğru olanı söylemek adınadır. Kimse yanlış anlamasın diye tekrar açıklama yapıyorum. Problemim sadece firmalara laf eden şahıslara yöneliktir. Başka birşey değil. Şahıslar 1-2 serverla hosting ya da reseller hatta radyo hosting hizmeti veriyorlar. Ondan sonra piyasası düşürürler tabii. Biz de düşük fiyata veriyoruz buna bağlı olarak. Eğer sadece tek serveri düşünerek kar lafını kullanmış olsaydık, zaten bu fiyata hizmet sağlayamazdık. Çap olayı da budur. 1 serverı olanda var 100 serverı olan da var 1000 serverı olanda var. Kişiye ya da firmaya yönelik bir eleştiri değildir, geneldir. Herkes kendisinin ya da firmasinin yerini zaten biliyordur. Yine söylüyorum, dakikhost herkese hakkettiğini kazanmasını diler.
 
M

Makro Servers

Misafir
Immunity' Alıntı:
Lütfen bu yazıdan kötü birşey çıkarmayınız. Her yazdığımız şey doğru olanı söylemek adınadır. Kimse yanlış anlamasın diye tekrar açıklama yapıyorum. Problemim sadece firmalara laf eden şahıslara yöneliktir. Başka birşey değil. Şahıslar 1-2 serverla hosting ya da reseller hatta radyo hosting hizmeti veriyorlar. Ondan sonra piyasası düşürürler tabii. Biz de düşük fiyata veriyoruz buna bağlı olarak. Eğer sadece tek serveri düşünerek kar lafını kullanmış olsaydık, zaten bu fiyata hizmet sağlayamazdık. Çap olayı da budur. 1 serverı olanda var 100 serverı olan da var 1000 serverı olanda var. Kişiye ya da firmaya yönelik bir eleştiri değildir, geneldir. Herkes kendisinin ya da firmasinin yerini zaten biliyordur. Yine söylüyorum, dakikhost herkese hakkettiğini kazanmasını diler.

Kesinlikle kötü bişey çıkarmadım kötübişeyde demedim düşünceleriniz için teşekkür ederim firmalara laf eden insanlardan kurtulmak imkansızdır milletin ağzı torba değil piyasanın ele ayağa düşürülmesinin önüne geçmenin bir yolu dernekleşmektir bu şekilde zaten ayakta durulabilir türkiyede çok düzgün hizmet veren bir çok firma var eskidende vardı fakat bazları bu koşullardan dolayı ayakta duramadı bu nedenle dernekleşmenin şart olduğu kanısındayım farklı farklı düşünceler olacak zaten olmassa zaten bir yere varamayız
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Üst