İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Genel Kapsamlı Bir Soru ??? Google ve indexleme

S

seckal

Misafir
Bir site var. 5 Pr. Ana sayfası 20 kb alt sayfalar ortalama 50 kb ve dinamik asp olarak bakıldığında 40-50 bin alt sayfaya sahip.
Bu site optimize edilmemişken sadece 500 sayfası indexliydi.
Optimize kuralları öğrenildikten sonra;
Siteye robot.txt eklendi.
Kodlar anlamlı hale getirildi.
Sayfa KB leri azaltılıp gereksiz kodlar temizlendi.
Sitenin hızlı açılması için çalışmalar yapıldı.
Submit Express Meta Tag Analyzer tümü yeşil, ve yüzde 100 yapıldı.
Meta keywords ler anlamlı hale getirildi (Üstteki sonucunda)

Tüm bu çalışmalar ışığında, google her gece siteye gelerek 20-30 sayfa arttırdı, ama yeni eklediği sayfalarda yeni kodlar adına hiçbir şey yok. Hala eski kodlar ilerliyor.

Son 2 gecedir siteye uğramaz oldu. Ve hala yeni kodları indexlemedi. Bunun etkisi indexlenecek çok fazla sayfa olduğu (gerçi 50 bin sayfa google için sorun olmaz) olabilir mi?

2-3 ( 6 Pr ) yere reklam verdirsek etkisi olur mu?

Optimize edilecek başka bir yol kaldı mı?

p.s: Özellikle yoktur arkadaşım olmak üzere herkesin fikrini bekliyorum..
Teşekkürler..

28 Şubat - GOOGLE
---------------------------
İndexlenen 716 Sonuç
Back Link 135 Link
PR : 5
ASP - IIS 6.0

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Dostum yapman gereken tek şey sabır,
Toolbar eğlence çubuğuna bakıp aldanmamak gerek.
öyle pr6lar var ama pr0 kadar güçlü,
öyle pr0 lar var ama pr6 kadar güçlü...

Siten belki pr3 falan olmuş olabilir.Web bir ağ dır.Sitene link veren bir sitenin pr degeri düşerse sende bu durumdan etkilenirsin.Eskiden güçlü bir pr olan site toolbarda pr5 gözükebilir sende pr5 sanıp, benim sitem pr5 siteden link aldı diyebilirsin.Tüm siteler biribirine baglı bunu unutmamak gerek.
15gün ile 2 ay arasında mutlaka etkisini görürsün merak etme.

S

seckal

Misafir
Yoktur arkadaşım;

Biz ismini vermeyeceğim bir müzik sitesiyiz.. Kendi alanımızda fix kelime sonucunda 1. sırada çıkıyoruz.

Ben bunun maddi külfetine katlanmaya hazırım. Nereye reklam verelim ki Pr miz 5-6 civarında seyretsin.. Hazır PR güncellemesi de yaklaşıyorken..

Neyi baz alalım_? (Sabır haricinde.) ;)

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
S

seckal

Misafir
Yoktur arkadaşım;
Özeline bazı bilgiler gönderdim..
Sanırım o bilgilerle konuştuklarımız daha net olacak..

O

optimizer

Misafir
Merhaba seckal,
anladigim kadariyla optimizasyondan kastiniz meta tag ve html standardina uygunluktan bahsediyorsunuz. NE yazik ki onlar yeterli degil. Ve eger her sayfayi ayni kodlarla indeksliyorsa demek i google sitenizde birsey göremiyor. Eger linkini verirseniz bir incelemek isterim siteyi.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5