İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Geniş Dikdörtgen AdSense Kod Sorunu

M

Metalirik

Misafir
İçerik dolu bir metinde, geniş dikdörtgen reklamları metinle ilişiklendirilmeden sağına ve soluna eklenebilir, bunu biliyoruz. Altına veya üstüne..
Ancak, benim site tasarımının *.css değerleri sebebi ile metnin sağına tablo oluşturarak icine kodları koydum. *.css değerlerim tablo değerlerini gördüğünde kesik çizgilerle çevreliyor. Tablo değerlerimi 336, 280 yani AdSense kodu boyutlarında verdim ve metin sağına yapıştırdım.

Bu AdSense'de yasak mı değil mi, bilmiyorum. Bu yüzden AdSense-tr ekibine 1 e-posta çektim. Gelen cevabı sizlerle de paylaşarak bir konu hakkında da fikir sahibi olmuş olurum ve oluruz.

İyi günler.

mokoko

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
için rahat olsun table içine adsense kodunda hiçbir sorun olmaz bende table içinde kullanıyorum aynı sorundan dolayı.
frame olmadıkça google elleşmez.
Ha bazı sitelerde frame olduğu halde bişey demediğini söylüyor arkadaşlar doğruda söylüyor ama sağlam kazığa bağlamak lazım eşeği hatta türksen kazığın uzunluğuda yüksek olsun

M

Metalirik

Misafir
Table değerleri içinde belki bir sorun yaratmaz, evet. Ama sorun table değerlerinin kesik çizgilerle çerçevelendirilmesi :rolleyes: , Aynı şekilde tabiki sitede kesik çizgilerle çerçevelendirilmiştir. Buda *.css den dolayı, biz Türk kullanıcılarız, pek kredimiz yok. Gerekli bilgiyi ana noktadan alalım da bari içimizde dert kalmasın.
Ama bu google bugün onaylar, yarında bu sebebten atar adamı :p
Cevap gelince, kopyalıycam

M

Metalirik

Misafir
5 gün oldu halen cevap gelmedi, hayret. Bu yüzden sorunu sizinle resim göstererek paylaşmak istedim ;

my.php

Resimde görüldüğü üzere, sorunum. Kodları ancak table değerleri ile sağa alabilmem ve sitemin *.css değerleri sebebi ile tableninde kesik çizgilerle çerçevelendirilmesi.
Sizce bu bir kural ihlali midir? ( Table değerlerinin kesik çizgilerle belirlenmesi )

Google'den cevap geldiğinde sizinle paylaşacağım ama henüz gelmedi..

adresim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bir kural ihlali goremedim ben, gayet guzel yerlestirilmis reklam.

mokoko

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yok orda css den kaynaklanan bir kesik çizgi durumu var hiç merak etme bu sebepten banlanmassın.
bak localinde dene css olmadan çizgi ile çevrili olmadığını göreceksin

M

Metalirik

Misafir
Kural ihlali düşüncesi, reklamların table değerleri içinde yerleşmesinden dolayı *.css değerlerinin tableleleri kesik çizgilerle çerçevelendirmesidir.
Dikkatli bakarsanız, reklamların etrafı çerçevelenmiş, bu bir kural ihlali olabilirmi ve/veya olamaz mı emin değilim.
Bu konuda Google cevabı verirse tekrar tekrar söylüyeyim, paylaşacağım.

GoTcHA

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kardeş bu arada red head yazmışsın linux sürümüne red hat olacak o... bi de linux sayfasında adsense reklamında belenkoğulları gaz ltd gibi bişey çıkmış ne alakaysa...

M

Metalirik

Misafir
Yazım yanlışları olabilir, doğrudur :)
Evet cok saçma yerlerde reklamlar geliyor zaten. JS anlatımında, penis büyütme reklamı çıkıyor ehe ;) Sağlık sektörü ile JS ne alaka çok düşündüm de buldum kodlama anlatımında boyu ebatı sözleri epey geçiyormuş :)

F

fenerli

Misafir
GoTcHA' Alıntı:
adsense reklamında belenkoğulları gaz ltd gibi bişey çıkmış ne alakaysa...

sayfada "Açık Kaynak Kodu" yazıyor bu firmada "kaynak" kelimesi ile reklam vermiş :)
kaynak kelimesi ile kuaför reklamıda çıkıyor, saç kaynağı varya o yüzden :)

M

Metalirik

Misafir
Evet fenerli haklısın :)
Buda elimizde olmayan sebebler artık, napalım
Tablonun kesik çizgilerle çerçevelenmesi sorun yaratırmı diye sordum google'ye ama 5 gün oldu cevap yok, bu aralar bunlar cok yogun galiba hiç cevap gelmiyor :)

M

Metalirik

Misafir
Google'den gelen cevapı sizinle paylaşayım, bu konuda bilgi sahibide olmuş oluruz artık ;

Merhaba xxxx,

Bize göndermiş olduğunuz e-postaları ve cevabımızı sabırla beklediğiniz için
teşekkür ederiz.

Örnek olarak sağlamış olduğunuz sayfayı gözden geçirdik, ve şu an için sayfadaki
reklam yerleşimi kurallarımıza uyum sağlamaktadır.

Uzmanlarımız sürekli olarak yayıncılarımızın sayfalarını gözden
geçirmektedirler, ve kurallarımıza aykırı davranış tespit ettiğimiz zaman
sizinle irtibata gireceğimizi hatırlatmak isterim.

Daha ayrıntılı sorularınız varsa, lütfen bu e-postaya cevap göndermekten
çekinmeyin. Size yardımcı olmaktan memnuniyet duyacacğım.

Saygılarımla,

Emel
Google AdSense Ekibi

mokoko

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
mode hıncal uluc: on;
<hıncal uluc> ben demiştim ehk ehk ehk!</hıncal uluc>

bide her sayfayı inceliyoruz teker teker demiyorlar mı.:)
emel ile kemal arasında dedikodular çıkmış bu arada arkadaşlar :)

M

Metalirik

Misafir
Ancak bu aralar AdSense-tr ekibi epey yavaşladı.

6 günde e-posta'ya yanıt geldi ki onlarda bunun farkında ki sabırla beklediğiniz için diye eklemişler.

Çok yoğunlar anlaşılan :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi