İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

gereksiz tıklamalar

G

goHan

Misafir
googleden gelen mail gereksiz tıklamalar tesbit ettik buna devam etmeyin tıklatmak ıcınde teşvik ettitmeyin. vs vs nedir bunun anlamı anlam cıkaramadım.

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sitendeki reklamları tıklama
sitendeki reklamları teşvik ile tıklatma
birileri siteni bırkalıyor biden çok tıklama yaratıyor

gibi anlamlar ifade ediyor, dikkat etmezsen hesabın banlanır o manayı taşıyan bir mail almışsın...

G

goHan

Misafir
yok aldıgım maılı yazacaktım buraya ama sılmişim. gereksiz tıklamalar karşi tarafın malıyetını yukseltıyor bunu tarafınızdan yada baskalarına yaptıgınız tespit edilmiştir. ben bır kaç kendı sayfamdakı reklamlara tıklamiştım ondan bahsedıyor sanırım ama anlamadıgım olay baskası tarafından da tıklatmayın falan dıyor ben mılletın tıklamasına engel mı olayım :)

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hayır tıklamaya teşvik etme msn den link atarak sürekli aynı kişilere tıklatma konusu

+ zaten olayda belli kendi tıklamalarından dolayı bu maili almışsın mümkün mertebe kendi reklamlarını tıklama...

iyi uyarmışlar normalde direk atıyorlar...

KamU

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
valla ben atıldım hıc uyarı bıle yollamadılar sen sanslısın yanı benı dırek cıkarmıslardı sıstemden sımdıde kabul edılmıyoruz ne olacak bılmıyorum :O

M

mehmet2025

Misafir
EVET BEN DE SU MAİLİ ALDIM. anlamadığım odemelerimde ne gibi duzenlemeler yapacaklar?

Site(leri)nizdeki Google reklamlarında geçersiz tıklamalar yapıldığını
tespit ettik. Gelecekte, reklamverenleri herhangi bir geçersiz
etkinlikten ötürü uygun şekilde alacaklandırmak üzere geçersiz
tıklamaların yapıldığı günler için ödemelerinizde düzenleme yapabiliriz.

Geçersiz tıklamalara dönük tüm yöntemlerin kesinlikle yasak olduğunu
hatırlatmak isteriz. Geçersiz tıklamalar, robotların ve otomatik
tıklama araçlarının kullanılması yoluyla yapılan tıklamaları, bir
yayıncı tarafından yayıncının kendi web sayfalarında elle yapılan
tıklamaları veya yayıncının başka şahısları kendi reklamlarına
tıklamaya teşvik etmesi sonucu gerçekleşen tıklamaları içermektedir
ancak bunlarla sınırlı değildir.

Web sayfalarınızdaki reklamlara test amacıyla tıklıyorsanız,
reklamverenin maliyetlerinin artması olasılığı nedeniyle her ne sebeple
olursa olsun kendi reklamlarınıza tıklamanın veya başka şahısları bu
davranışa teşvik etmenin yasak olduğunu lütfen unutmayın. Uzmanlarımız,
Google'ın reklam standartlarını karşıladıklarından emin olmak için tüm
reklamlarımızı gözden geçirdiği için, sitenizdeki reklamların test
edilmesi gerekmediğinden emin olabilirsiniz.

İçeriğini görüntülemek veya filtre listenize eklemek için bir reklamın
hedefini ziyaret etmek isterseniz şu adreste bulunan AdSense Önizleme
Aracını kullanabilirsiniz:

https://www.google.com/adsense/previewtool?hl=tr

Google AdSense önizleme aracı Windows Internet Explorer 6.x, sağ
tıklama menüsüne bir ektir ve herhangi bir web sayfasında görünebilecek
reklamları önizlemenize olanak tanır. Önizleme aracındaki tıklamalar ve
gösterimler, reklamverenin hesabına uygulanmaz. Hedef sitede
hesabınızda geçersiz tıklama yapma endişesi duymadan tıklama
yapabilirsiniz. Ayrıca hedef sitede reklamverenlere herhangi bir masraf
çıkarmadan deneme tıklamaları da yapabilirsiniz.

Herhangi bir sorunuz varsa, lütfen bu e-postaya cevap göndermekten
çekinmeyin. Size elimizden gelen her türlü yardımı yapmaktan mutluluk
duyacağız.

Saygılarımızla,

Google Ekibi

yakaza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
enterasan

Arkadaşlar benim anlamadığım bir şey var.Buradaki "başkalarına tıklatma"hükmü çok şaibeli,esnek ve istediğiniz bir şekilde istediğiniz anlama çekilebilir.Ne yapalım yani bütün bir kullanıcıların eline birer ip bağlayıp o iplerin ucunu da belimize mi bağlayalım millet üst üste tıklamasın diye? Tanımadığın belki Amarikadaki bir adam bile tutuyor senin reklamları üst üste tıklıyor ve "başkalarına tıklatma"hükmünce banlanıyorsun.Çok enterasan ve bir okadar da ilkel bir kural uygulanışı.Örneğin dün benim kanalımdaki kayıtlı siteler dışından 40 tana tıklama gelmiş ve nerden ve nasıl geldiğini de bilmiyorum.Google buna istinaden bir "BAN" tokatı atarsa hesabıma hiç şaşmam.

Linux

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
4
Ben Birde Bu Şeyi Sevmiyorum Çünki Senin Düşmanın Olan Biri Gelir Senin Reklamlara 500 kere Tıklar Ve Sen Banlanırsın... Bence Keske Bu Şey Olsaydi Gereksiz Tıklamaları Saymasaydi Google Ban olmasaydi. Bu Daha iyi dEğilmi ?

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
bunun bir düzeni vardır arkadaşlar. yoksa piyasada büyük site kalmazdı!

bir yazıda okumuştum;
bir insanın sitelerde reklamlara tıklama sayısı ortalama aylık 4 müş. sizin sitenize aynı şahıs misal ayda 10 kere tıklıyorsa, 1 - 2 ay saymaz geçersiz tıklama diye, bu devam ederse incelemeye alınır.

kendi sitelerindeki reklamlara tıklayanlara bu yazı gidiyor genelde. genelde muhattaplar ayda 1 tıklıyordum, çok değildi, bundan olamaz diyorlar!

'tıklama' ne garip bir kelimedir! bunun daha uygun kullanılanı yok mu arkadaşlar?

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
peki bu maili alan arkadaşlar adsense hesaplarına giriş yapabiliyormu ? Sitelerinde kodlar hala gözüküyormu ?

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
uyarı aldıklarına göre atılmamışlardır heralde (umarım) atılslardı atıldınız geçersiz tıklamadan derlerdi artık insaflı davranmayamı ne başladı google yoksa elindeki web masterlarmı azalıyo

Impetus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yeni bir sitem var simdi bakiyorum da 7 gosterim var 7 de tiklama. 20 sent olmus bu yedi tık. google a haber vermeyi dsundum sonra nasil olsa fakediyorlardir iptal ederler diye yazmadim. umarim hata etmiyorumdur. biri yeni sitemi kurcaliyor ama kim...?

Rometeus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya arkadaslara ese dosta tıklattırıyorsun ya, sanırım google bu olayı çözmüş, nasil çözmüş bilmiyorum ama gereksiz tıklama yapanları ve yaptıranları tespit edip otomatik mail yolluyor, aynısını bende almıstim ama fazla dikkate almamistim.Biraz kurcaladım
Dikkate alınması gerekilen bir husus olduğunu öğrendim.
Dikkat et arkadasim, bu aralar sinirler fazla gergin kafana bir ban düşebilir :).

KaRaKTeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
koskoca google kaç zamandır aynı ip'den 1 den fazla tıklamaya önlem alamadı ya yuh artık adworks e gösterdigi ilgi ve alakayı birazda adsenseye gösterse herkez rahat olurdu bizde paramızı alamayız banlanırız korkusu googlenin umurunda degil bu sistem böyle nereye kadar büyük bir - puan söyleyecek fazla birşey yok

Scorpion

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aynısı banada gelmişti
iyiki banlanmadın ona dua et :))

eflatun

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Dün bende aynı sekıl mail aldım ancak bende içerikle alakalı yani eksik bulunmuş uyarı maili idi 72 saat vermişler bana , sisteme girebiliyorum reklamda çıkıyor o sitede ancak elamanlar uyarılarında baya ciddi uyardılar bakalım eksik dediklerini tamamlıcaz artık..
Allahtan direk atılmadık okadar reklam yatırımı vs.. yapmıştım İnşallah atılmayız..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5