İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Gereksiz yere yayınlanan liste ..!

ZApToR

0
İyinet Üyesi
Katılım
8 Mayıs 2005
Mesajlar
84
Reaction score
0
CyberTurk' Alıntı:
Dolandırıcılığın adı kabuk değiştirme mi oldu...

http://www.resellermerkezi.com/
http://www.portalservisleri.com/
http://www.dedicatedmerkezi.com/


Bak bu şimdilik açılıyor :) http://www.10gbhosting.net/

Geçen 250 site vardı bunda 15 kalmış işte şanslı siteler...

1. 10gbhosting.net 0 listings 0 listings
2. bombabombayiz.net 0 listings 0 listings
3. cemdede.net 0 listings 0 listings
4. cerezforum.com 0 listings 0 listings
5. forumlum.com 0 listings 0 listings
6. forummesken.com 0 listings 0 listings
7. genccep.com 0 listings 0 listings
8. haylazturk.org 0 listings 0 listings
9. oturum.org 0 listings 0 listings
10. ozanticaret.com 0 listings 0 listings
11. trhasere.com 0 listings 0 listings
12. turkyildizi.net 0 listings 0 listings
13. univps.com 0 listings 0 listings
14. marezine.com 0 listings 0 listings
15. webalem.org 0 listings 0 listings
16. yissy.net


Tabi bunların hepsi kendi siteside olabilir namı değer portalservisleri

http://whois.domaintools.com/marezine.com

Umarım batmamıştır... Yazık olur o kadar insana...

Web Hosting Şirket Tanıtım Yorum Şikayet Tavsiye bölümlerinde açılan bir konuda bir arkadaşın gereksiz yere bizim sitemizin ismini yayınlamasına

bizim sitemizin de ismi yukarı da belirtmiş olunan listede yer alıyor."Yazık olur o kadar insana..." ne amaçla dediğiniz anlaşılmış değil.Ayrıca topluma açık yerlerde gereksiz yere kimsenin sitesinin ismini yayınlama hakkını etik olarak kimse size vermez.Hele ki böyle yazık olur insanlara falan gibisinden insanları küçümser tarzda.Bizim sitemiz açılabilir/kapanabilir bu bizi tek taraflı olarak bağlar.Bunu hiç hesapta yokken bu şekil lanse etmek hoş değildir.Ayrıca konu kapandığı için tepkimi dile getiremedim, arkadaşa özel mesajda attım, geri dönüşü olur umarım:)
 

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Katılım
13 Mayıs 2005
Mesajlar
2,232
Reaction score
3
Konum
istanbul
http://whois.domaintools.com adresine 10gbhosting.net domainini yazıp aramaya basın sonra reverse dns kaynına bakın liste publictir zaten gizlilik ilkesiyle domaininizi korumak istiyorsanız kendinize dedicated bir IP ve private name server almanız gerekir.

Gizlilik ilkeleri ve ne yazıp yazılmaması hakkında hukuki ve etik altyapım var. Bu yüzden herhangi bir çekince hissetmiyorum. Orada kullandığım yazık kelimesi 3 gündür sitesi açılmayan ve dolandırılan müşteriler hakkındadır.


Ve yine ekstra bilgiyi özel mesajla size attım. Birilireni rencide etmek istesem o bilgileride ortaya yazarım. Bilim bilmeden yorum yazmışsınız. Sitenizin adresini istediğim yerde istediğim şekilde bu name serverleri kullanrıken yazarım.

İyi çalışmalar
 

ZApToR

0
İyinet Üyesi
Katılım
8 Mayıs 2005
Mesajlar
84
Reaction score
0
domain'in kimin üzerine kayıtlı olduğunu & domain üzerinde kimin hak talep edebileceği zaten ortadadır.Domain benim üzerime kayıtlıysa gerçek söz, tabir &beyanlar bana aittir.Eğer bu gibi tabirlerle insanları yanıltmazsanız sevinirim.Şimdi şöyle yapalım ben sizin kullandığınız bir domain'i alayım & bunun yarın veya başka bir zaman & belli bir süre diliminde kapanacağını legalpara edeyim.Sizce bu etik mi domain'in 1 yıllık tescil edilmiş süresi vardır & benim adıma kayıtlıdır.Siz bu domain üzerinde yazılı & görsel olarak bi beyan ortaya koyduğunuz da yalan/yanlış & etik açıdan record sahibini rencide eden bir durum ortaya koyar.Domain'im üzerinde bu şekil beyanlar vermenizi istemiyorum, ama siz bu olaylara devam ederseniz bu olay sizin etik & yanıltıcı insiyatifinize bağlıdır:)
 

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Katılım
13 Mayıs 2005
Mesajlar
2,232
Reaction score
3
Konum
istanbul
Benim yukarıda ve orada yazdığım yazıdan Hosting sahibine yorum yazdığım belli. Bunu anlayamıyorsanız size lafım yok. İlgili mesajı bu şekil şov yaparak değil mesajın sağ üst kısmında kırmızı ünlem işaretine basarak yönetime raporlayın.

Benim ağzımdan domain kapanacak diye birşey çıkmadı. Ama dediğim gibi mesajları tam okumuyor yada anlamıyorsunuz.

Kolay gelsin.
 

ZApToR

0
İyinet Üyesi
Katılım
8 Mayıs 2005
Mesajlar
84
Reaction score
0
neden şov yapayım buna ne gerek var ki mesajı siz yazdıysanız rahatsız olduğum detay sizedir:) lafınız hosting şirketine ise bunu başka stratejiyle belirtebilirsiniz.Başka birinin sitesini & en azından benim domain'imi araç/amaç olarak tartışmanız da kullanmaya gerek yok. 15-16 siteyi ulu orta şanslı siteler, kendi siteleridir vs gibisinden, tabirleri kullanan ben değilim heralde bence siz mesajı tekrar okursanız sevinirim ben sıkıntımı dile getirdim, söylediğim gibi idrak etmek size kalmış:)
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Üst