İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

getimagesize(); sorunu. çok yawaş.

eagle

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba,

Bir forum scripti için image resizer eklentisi hazırlıyorum. resimdeki gibi getimagesize fonkisyonu localhostta sorunsuz çalışıyor. fakat siteme uyguladığımda "Fatal error: Maximum execution time of 30 seconds exceeded in /home/******/public_html/*****.net/inc/class_parser.php on line 886" böyle geçikme hatası veriyor.

859213377f1d5cd58f1d9aa8010f58b584aa83b5

Burada forumda konuya eklerken girdiğimiz resim urlsini getimageresize ile kullandım. bunu okumasından kaynaklanan bi uzun sürme var. localde büyük boyutta resimleri bile eklediğimde anında çıkıyor ve eklenti çalışıyor. fakat hostumdaki foruma uyguladığında tıkanıyor ve üstte bahsettiğim hatayı veriyor. daha çabuk yapmasını nasıl sağlayabilirim? veya getimagesize dışında nası bi yöntem kullanarak urlsi verilen resmin genişliğini ve yüksekliğini değişkenlere atayabilirim resimdeki gibi?

Vi.ncent

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Tavsiyem dosyayı öncelikle host'a indirip, indirilen dosyadan bilgileri okumanız.

Örnek kod:
PHP:
function remote_filesize ($url) {
$ch = curl_init($url);
curl_setopt($ch, CURLOPT_HEADER, 0);
curl_setopt($ch, CURLOPT_RETURNTRANSFER, 1);

$data = curl_exec($ch);
curl_close($ch);

$filename = "temp." . time();

$fp = @fopen($filename, "w+");
fwrite($fp, $data);
fclose($fp);

$info = getimagesize($filename);

@unlink($filename);

return $info;
}

Kod bana ait değil. Orginal mesja için: http://www.phpbuilder.com/board/showpost.php?p=10643575&postcount=11

# Bu arada kullandığınız editor nedir? Bir an kendi editörüme bakıyorum gibi hissettim kendimi. :)

eagle

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
MyBB Forumu için hazırlıyorum. Dediğinizi denerim ama bu forum kullananlar için sakıncalı olmaz mı? Trafiği ve cpuyu kasar gibi sanırım? ben bunu localde deniyorum sorunsuz çalışıyo beklemiyo bile. benim bi şekilde urldeki resimin genişlik ve yükseklik değerlerini $img_dimensions değişkenlerine vermem lazım :(

http://www.php.net/manual/en/function.getimagesize.php#88793 böyle bi fonksiyon buldum. nasıl kullancam bunu peki?

Vi.ncent

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Javascript kullanabilirsiniz. Client taraflı olduğu için server'da hiç zorluk çıkmayacaktır. Aldığınız genişlik ve yüksekliği ajax ile server'a gönderin. bir database'de kayıtlı tutun bu bilgileri sonra belirli zamanlarda yapmak istediğiniz şeyi yapın.

Eklentinin tam olarak ne için olduğunu bilmiyorum. Eklenti ile ilgili biraz daha bilgi verirseniz daha iyi olur.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5