İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Gittigidiyor ödememi alamıyorum

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Cuma günü performans nedeniyle hesabım kapatıldı ve içerideki 55 TL nin stopaj kesildikten sonra geçen cuma bana gönderileceği söylendi. Ama ortada ne gelen var ne giden.

Hesabıma banka hesap bilgilerimi girip girmediğimden tam olarak emin değilim. Bu konuda 2 kere mail gönderip banka hesap bilgilerimi ilettim ama ne para geldi ne maillere cevap geldi.

Mailleri bana cevap gönderen editörün mail adresi olan Murat Erden <[email protected]> adresine gönderdim ama cevap gelmiyor.

Gittigidiyorun ana mail adresi nedir? Oraya mail gönderiyim en son çare.

toplumesajci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
gittigidiyor hırsızdır aynısını banada yaptı para mara alamadım vermeyebilir.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Bize gün sektirmiyorlar. Çarşamba istiyoruz cuma hesapta..

varyemez

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Bende bu cuma ödememi sorunsuz aldım. 1 yıldır problem yaşamadım. Oyun sitelerini pek sevmiyorlar genelde bu tarz hesapları kapatıyorlar..

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Bende bu cuma ödememi sorunsuz aldım. 1 yıldır problem yaşamadım. Oyun sitelerini pek sevmiyorlar genelde bu tarz hesapları kapatıyorlar..

Kategorileri iyi belirlerseniz GG iyi bir iş ortağı. Özellikle EBAY ile birleştikten sonra. Siz cok dikkat ceken bir kategoriye ait urunleri alakasiz bir sitede gosterirseniz (veya yaş gruplarına dikkat etmezseniz) sizi ortaklıktan çıkarmaları gayet normal.

Kısaca bu işte tek taraflı olmamak gerekiyor, kazanmak istiyorsanız karşınızdakininde kazanmasını sağlamalısınız. Yoksa bu ilişki bi yerde mecburen bitiyor.

toplumesajci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Benim olay bir kaç sene önce iş ortaklığı adıyla üye ettiğin kişilerden % verdikleri zamana rastlıyor. Ama kişiler aynı kişi olduğu için hırsız diyorum, paramı çaldılar, sahtekarlık yaptılar.
bir kaç defa bende ödeme almıştım, aksatmadan hilelide olsa ödemlerini yapıyorlardı, sonra yeni sisteme geçiyoruz diyerek eski sistemde birikmiş 10tl paramı çaldılar. Ama bundan bir kaç sene önceki 10tl şimdiki değeri nedir bilyorum.
Yaptıkları hile şuydu, ufak parça alışveriş yapan benim referansımla kaydolan kişiler olduğunda sisteme yansıyordu ama büyük alışveriş yapanları yazmıyorlardı. Ben yüzlerce yeni üye yaptım onlara, hatta bir kısmı bizim komşulardı manuel yaptım. Komşu benim aracılığımla üye olduğu hesaptan alışveriş yaptığında eğer ufak bişeyse ekleniyordu büyük bişeyse bana yansımıyordu. Ben kendim bu kişileri test ettim ve hilelerini yakaladım. iyi iş ortağı ve insan olduklarınıda düşünmüyorum.Zaten bunu farkettikten sonra yeni iş ortaklığınada kaydolmadım, eminim aynı hile kurda devam ediyordur.
Saygılarımla

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Bizide daha önce banladılar bizde tepki gösterdik. Şimdi durum farklı, bişeylerin düzelmesi için kalite gelmesi gerekiyor. Ebay geldikten sonra GG düzeldi.

toplumesajci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ebayla herhangi bir kalite bazında alakaları olduğunu sanmıyorum ,
ebay da istedğin yorumu yazarsın, istediğin şekilde ürününü listeler istediğin gibi emailini web siteni telefonunu verirsin. Bunlarda her şey kendi dar düşüncelerine göre yasak, yorumları dahi silen editleyen bir zihniyet. Yorumlarda benim sitemin adı geçtiği için tüm yorumu siliyor, veya üründe emal web sitesi msn telefon varsa ürünü sonlandırıyor. yasaklı ürün diye bişey çıkartmışlar, yasal olduğu halde sorun çıkartıyorlar. Yani ebay ı yıllardır kullanan birisi olarak o seviyeye gelmesi zor diyorum. Büyük sitelere Türkiyede ticaret yapmak için büro zorunluluğu geldiğinden dolayı sanırım, denize düşen yılana sarılır misali bunlara sarıldılar. Ayrıca 2. el eşyadan %10 komisyon büyük rakam. Birde size mesela ödemelerde sanırım vergi vesaire kesiyorlar, 2. elde vergi olmaz ki! %10 komisyonada açıklama olarak kdv falan yazmışlar, oda hatalı bilgi. kdv 2. elde olmuyor. ama burası Türkiye her şey olmayacak gibi malesef. Bana yurt dışından koli çinde eski pc parçası geliyordu, en önemlilerini çalıyorlardı. Önemsizlerede yenisinin piyasa fiyatının 2 katı vergi almaya kalkıyorlardı, 2. el deyip koliyi açıyorum toz içinde bir sürü alet yinede üsteliyorlar utanmadan.Birde topkapıda gümrükte gözümün içine bakıyor çok dikkatli sanki alacağı var deyusun.
Saygılar

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi