İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Gittigidiyor reklam yerleşimi öneride bulunun

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Dün gittigidiyor kullanmaya başladım ama adsenseye tıklamamak için sayfanın altına klavye tuşlarıyla inenler heralde gittigidiyor reklamı olan bölümlerde gözlerini kapıyolar yada fareyi bilgisayardan çıkarıyolar tıklamamak için :D

Sağ sidebara en büyük dikey boy reklam koydum. Konu içindede konunun altındaki adsenseyi kaldırıp gittigidiyorun geniş reklamlarından birini koydum. Ama ne hacetse günde 3-4 tık anca alıyor. Tabi dün öğleden sonra eklediğim ve bugünde daha akşam olmadığı için bu tık sayısının gün başına ortalaması 2-3 tık daha artar ama yinede çok az.

Yerleşime bakıp gittigidiyor yerleşim önerisinde bulunabilirsiniz: www.gokhanblog.com (Konu içindeki reklam için herhangi bir konuya girin. Mesela: http://www.gokhanblog.com/2009/05/formula-1-turkiye-turkey-7-haziran.html)

Her türlü önerinizi bekliyorum..

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Gittigidiyorda en çok verimi yazının yanına ( align:left ) veya üstüne yerleştirilen 336 ile aldım.

Sitendeki gibi yan taraflara yerleştirilen reklamlardan pek verim alamadım. Bu iki yerleşim arasında çok büyük farklar yaşadığımı bilmeni isterim.

Kısaca tıklama da tasarım ve ziyaretçisine göre seçilen kategoriler ile büyük farklar oluşturabilirsiniz.

Ayrıca sitesine göre seçilen kategorilerde de büyük farklar yaratabiliyor.

Son olarak yazıların altına yerleştirdiğin alandan pek verim alacağını sanmıyorum...

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Bugün 3 tık olmuş 3üde sağdaki büyük reklama.. Dünde konu içinde alttakine 2 tık olmuştu sağdakine tık olmamıştı.

Konu içinde üst bölümün iyi kazandıracağını biliyorum ama o zamanda adsenseyi oradan kaldırmam lazım. Zaten kimse tıklamıyor. Ondan sonra kazanç hepten sürünür. Güzel bir yerleşim yapmam gerekiyor..

Sağdaki reklamı sidebarın en üst tarafına taşısam sence daha fazla tık alabilirmi?

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Üste taşımanla daha az tık alacağını düşünüyorum.

Ama şu şekilde birşey yapabilirsen belki daha fazla tık alabilirsin.

Son yazılar ve Son yorumları 160 yapıp solına da 120 lik gittigidiyor yerleştirirsen daha dikkat çekici olabilir.

Veya aynı şeyi yazılar içine de uygulayabilirsin. Align:left ile 120 lik bir reklam eklersen hem adsense olduğu yerde kalır hem de yazıların yanına bir reklam daha ekletmiş olursun.
Büyük ihtimalle daha iyi tık alırsın.

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Şuan sayfanın üst bölümüne dikey büyük bannerden koydum. Bakalım getirisi nasıl olacak. Bunu biraz deniyim olmazsa senin dediğin şekilde yaparım. Bu arada yazı içinde kaça kaç banner önerirsin?

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Şuan sayfanın üst bölümüne dikey büyük bannerden koydum. Bakalım getirisi nasıl olacak. Bunu biraz deniyim olmazsa senin dediğin şekilde yaparım. Bu arada yazı içinde kaça kaç banner önerirsin?

Yazı içinde 336 tercih edilmeli...

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
336 yazının içine çok abartılı gelmezmi? Sonuçta konunun üstünde adsense olacak ve büyük ihtimallede bir resim.

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
336 yazının içine çok abartılı gelmezmi? Sonuçta konunun üstünde adsense olacak ve büyük ihtimallede bir resim.

Tasarıma göre değişiyor. Ben tercihimi söylerken genelleme olarak düşündüm.

Galiba sen senin site için olanını sordun. O zaman 250 yi dene. Bakalım verim alabilecek misin ?
Olmadı 160-340'ı da deneyebilirsin.

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Konu içine 250x250 ekledim ama her konumda resim kullandığım için reklam konuyla alakasız bir bölümde çıkınca kaldırdım.

Unyesil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Gökhan yandaki gerçekten iyi duruyor. Bence öyle kalsın. Benim bile tıklayasım geliyor :)

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Gökhan yandaki gerçekten iyi duruyor. Bence öyle kalsın. Benim bile tıklayasım geliyor :)

Yandaki derken hangisi? Sidebardakimi yoksa konu içinde adsensenin yanındakimi? Keşke herkesin tıklayası gelse ama millet tıklamamak için ne yapacağını saşırmış..

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Arama bileşeninin altına 336 GG reklamı koyabilirsin. Adsense reklamınıda konu içerisinde div içerisine alıp float:left ile sola yapıştırabilirsin.. böylece her iki reklamın verimini artırabilirsin.

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Sağ taraftaki büyük afiş banner dün ve bugün beklediğimden iyi tıklar almaya başladı. Konu içindeki 1 tık bile almadığı için kaldırdım.

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Kaç tekilin var?

1500-1600 civarı. Aynı bölümde sola adsense sağa gittigidiyor koyuyorum. Ziyaretçi adsenseye tıklıyor gittigidiyora tıklamıyor.

Teklil ve çoğul hite göre adsense ve gg tıkı şuan çok az ama bu ziyaretçiden kaynaklanıyor. Sanıyorum reklamlara tıklamamak için sayfalarda klavye tuşlarıyla dolaşıyolar :D

Güzel bir tema bulabilsem hemen değiştiricem zaten.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi