İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

GittiGidiyor Sorunum

OmerYrtn

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
9
Dün GittiGidiyor üzerinden telefon sattım. Kargoya vermeden önce kapağını değiştirdim, sildim ve her şeyi kontrol ettim. Kamera ile fotoğraf çektim çalışıyor. Dün kargoya verdim ürünü bugün eline ulaşmış elemanın. Bana kameranın çalışmadığını söylüyor ve daha ürün için onay vermedi, henüz paramı alamadım. Pazartesi onay süresi bitiyor. Eğer onay vermezse ne olacak?

Şimdi ben bu ürünü GittiGidiyor kuralı gereği mecbur geri mi alacağım yoksa telefonu aldığı zaman kargo görevlisi yanında kontrol etmediği için parayı mı alacağım?

sadeceprn

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
3 gün içinde onay vermezse ve iddiasını kanıtlayamazsa, ücret otomatik olarak hesabına geçecektir.

OmerYrtn

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
9
Teşekkürler. Peki ürünü mesela yarın kargo ile geri yollama gibi bir durum olabilir mi?

Silence-

0
İyinet Üyesi
Reaction score
26
Ürünü kargo görevlileri yanında ilk teslimat yapıldiği vakit kabul etmeden size geri iade etmesi gerekiyordu sanırım.

gokh4n

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
gittigidiyor da satılan elektronik ürünlerde muhakak sıfır risk uyguluyorlar. yani adam kapıda baksada bakmasada 3 gun ıcınde her turlu iade etme hakkı var. telefon sana geri dönecekdir ve paran senin satış sözleşmesinde kabul ettiğin muddetce gerçekleşmiyecek ve paran askıda kalacakdır. sanırsam :)

Silence-

0
İyinet Üyesi
Reaction score
26
Her zaman alışveriş yaptiğim sitedir ama hiç iade etmedim erğer bu şekil yürüyorsa sistem çook mantıksız!

Hadi ben gönderdim pc'yi adam benim parçayı çıkardı kendi bozuk parçasını takti 2.gün çalışmıyor diye gönderdi? ne olacak

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5