İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

gittigidiyor`un sahipleri hakkındaki izlenimim

xxxx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar merhaba bugün itü maçka kampüsüne gittigidiyorun kurucularından burak divanlıoğlu gelmiştiii.

konuşmalardan bir kaç şey aktarayım...

öncelikle ben çok etkilendim.çok mütevazi birisi.kendimi onun yerine koyuyorum heralde öyle olmazdım.

gittigidiyor ek siteler açacakmış..bunun için domainler bakıyorlarmış.istanbul.net ankara.net izmir.net için yaklaşık 100 bin dolar ödemişler bu domainleri alabilmek için.

yakında her dalda gittigidiyoru görebiliriz videoı sitesi haber sitesi vb.

şu sıralar ebay ın gg yi alacağı tam bir bombaymış şuan böyle birşey yokmuş...

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Allah kazançlarını bol eylesin demek düşüyor iyi niyetli insanlar ise ...

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
100k mı ödemişler netlere comları kimde bu domainlerin ki

xxxx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ankara.net hawai de oturan bir isviçreli reg lemiş...25 bin dolar vermişler ona ...adam vurgun yapmış:D istanbul.net walla yerini hatırlayamadım.bir türk ama abd de olabilir.... bunun fiyatı da ona yaklaşık...izmir.net canada da oturan bir türk ten almışlar burada bir itiraf yaptı bayağı ucuza almışlar izmir.neti...ama bundan sonra lokal arkadaşlık yapmayacaklarmış o yüzden diğer illerin .netini reglemeyin ki boşta yoktur gerçi:D
birde şimdi genel bir arkadaşlık sitesi kuruyorlarmış sevgi.net henüz açılmamış hadi hayırlısı bakalım ...demek burada iyi para var:D

K

Kerasus

Misafir
Acaba bu konuşmanın bir videosu ITU öğrencileri tarafından yayınlanacakmı, baştan sona izlemek hoş olurdu.

xxxx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
walla toplam 15-20 kişi vardı ..tüm öğrenciler için yapılmış birşey değildi galiba bende dışarıdan katıldım...yüksek lisans düzeyinde bir buluşmaydı galiba ama video çekildi...

netistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
gittigidyor bir arkadaştan haber domaini aldı. haber sitesi ile gelecek yakında.. keşke kazandıklarını webmasterlarla paylaşsalar:)

xxxx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet habere de gireceklerini söyledi...hangi domain?

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Ah işte Türk insanı yanlış kişiye özenir her zaman.

Alışveriş sitesi veya arkadaşlık sitesi oluşturup para kazanan adamın sözlerinizi dinleyeceğinize;

sourceforge.net 'in yaratıcısı,
wikipedia'nın yaratıcısı,
wordpress'in yaratıcısı,
vs bilimum alt kullanıcıya inmiş bu işi para için yapmayan projelerin yapımcıları'nın;

sözlerini oturup dinlemiş olsaydınız şu anda "adama bak süper kod yazıyor yahu" demez "vay be bir projenin altından daha kalktım" diyenlerden olacaktınız:)

xxxx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ah işte Türk insanı yanlış kişiye özenir her zaman.

Alışveriş sitesi veya arkadaşlık sitesi oluşturup para kazanan adamın sözlerinizi dinleyeceğinize;

sourceforge.net 'in yaratıcısı,
wikipedia'nın yaratıcısı,
wordpress'in yaratıcısı,
vs bilimum alt kullanıcıya inmiş bu işi para için yapmayan projelerin yapımcıları'nın;

sözlerini oturup dinlemiş olsaydınız şu anda "adama bak süper kod yazıyor yahu" demez "vay be bir projenin altından daha kalktım" diyenlerden olacaktınız:)
abi napalım imkan olarak onu dinlemek vardı onu dinledik.onlar için de aynı şey olsaydı onlarıda dinlerdik:D

GaLadRe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet Caesar haklı gittigidiyor un tüm olayı sermaye burada kim o kadar para harcasa zaten o başarıya ulaşır . Bu arada o domainlere o parayı vermek ne kadar mantıklı tartışılır .

xxxx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet Caesar haklı gittigidiyor un tüm olayı sermaye burada kim o kadar para harcasa zaten o başarıya ulaşır . Bu arada o domainlere o parayı vermek ne kadar mantıklı tartışılır .

abi şuan sermayeye sahipler ama şunu düşünün 2001 de bu siteyi açtıklarında adamların sermayesi yok...yani buralara güle oynaya gelmemişler.tabiki şimdi paralarını nerede istiyorlarsa orada kullanıyorlar.

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Tabii sizde haklısınız ama ben bu tur proje sahiplerinin web işlerini çok iyi anladığına inanmıyorum.

Bu tür grupların riske atacak paraları çok fazla bu yüzden başarıya ulaşma şansları da fazla.

Birisi gelse bana al sana heybeden 300.000$ napiyorsan yap dese 1 ay sonunda Türkiye'nin en çok ziyaret edilen sitesini yaparım, bu kadarda emin konuşuyorum.

Olay parada gizli. Bu forumdaki bende dahil olmak üzere %90lık kesim şu günü yaşarken bir diğer ay acaba işler bu kadar güzel gidecekmi şeklinde düşündüğü için paralarımızı riske atamıyoruz.

Veya script yaptırmak isteyen bir kişi oturup günlerce pazarlık yaparak en ucuza indirgemeye çalışmakta.

Kolay yoldan para kazanmak çok basit gerçekten;

Bir kişinin cebinde 100.000 YTL para olsun, varsayalım;

bir arkadaşlık scripti yaptırsın;

Maximum vereceği para 3.000$
Sunucu kiralasın yıllık: 2.000$

Etti mi 5.000$ kısaca 10.000 YTL diyelim hadi geriye kaldı 90.000 YTL.

20.000 YTL si ek$i sözlük'e temasal reklam olarak gitsin.

Kaldı 70.000 YTL. bu paranın 1.500 ytl si ile bir affilite sistemi yaptırsın. Dağıtsın reklam karşılığı webmasterlara ilk ay 20.000 YTL si gitsin.

Kaldı 50.000 YTL 2. aydan sonra otomatik olarak bu adam para kazanacağı için o 50.000 ytl azalmayacak artacak:)

En basit yöntem buyurun... Elinizde savurabileceğiniz bir para olsa siz bunu yapmaz mısınız?

xxxx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
eğer tek 100 binliğim varsa bu riske girmem ama senin dediğin gibi savurabileceğim param varsa denerim.

şuan zaten belli alanlarda birikime sahip oldukları için internet para reklam olanağı vs. bunu ek sitelerde kullanmak istediğini belirtti.

caesar sana tüm kalbimle katılıyorum.ama büyük iş yapmakta büyük birlikteliklerle olur.sen kişisel olarak böyle gurupların karşısında ne kadar dayanabilirsin?

bankalar örneği son yıllarda milyarlarca dolarlık satınalmalar oldu.neden rekabet.neden artık ufak ölçekler ayakta kalamıyor.

bunun gibi ----şahsi fikrim--- yeni bir model değilse başarı yalnızca büyük birlikteliklerin olacak önümüzdeki yıllarda..

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
bende şimdi sermaye olsa

elimdeki xxxxxxxxxxxxx .com .net .org u hayata geçirmemmi.

her hafta piyango bileti alıyorum illaki vuracak piyango :p

xxxx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bende şimdi sermaye olsa

abi projene güveniyorsan piyango çıkmasını bekleme...projene finansman sağlayacak birilerini muhakkak bulursun....

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
eğer tek 100 binliğim varsa bu riske girmem ama senin dediğin gibi savurabileceğim param varsa denerim.

şuan zaten belli alanlarda birikime sahip oldukları için internet para reklam olanağı vs. bunu ek sitelerde kullanmak istediğini belirtti.

caesar sana tüm kalbimle katılıyorum.ama büyük iş yapmakta büyük birlikteliklerle olur.sen kişisel olarak böyle gurupların karşısında ne kadar dayanabilirsin?

bankalar örneği son yıllarda milyarlarca dolarlık satınalmalar oldu.neden rekabet.neden artık ufak ölçekler ayakta kalamıyor.

bunun gibi ----şahsi fikrim--- yeni bir model değilse başarı yalnızca büyük birlikteliklerin olacak önümüzdeki yıllarda..

haklısın ben bu kişilerin karşısında duramam, bu yüzden de hiç bulaşmıyorum. Ama şunu çok iyi biliyorum ki Türk insanının çok fazla gafı var bu yüzden internet aracılığı ile para kazanmak çok kolay. (misal absürt siteler vs,vs,vs).

Onun için çok para kazanana çok iyi gözüyle değil de tam tersi çakal gözüyle bakıyorum. Çünkü Türkiyede para kazanmak için halkı sömürmek gerekiyor. Arkadaşlık sitesi yapıp içeriye 30 tane kafasına göre mesaj atan bayan bot koymak gerekiyor.

Bu yüzden bulaşmıyorum onlar sömürmeye devam etsin:)

bende şimdi sermaye olsa

Vursun sende parayı bana yatır bende yapayım sana site:) yoksa ben nasıl para kazancam ehehe

netistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
walla tam fiyat bilmiyorum. ama çok yüksek fiyat değil, okadarını biliyorum..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5