İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Gittigidiyorda banner boyut problemi

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
farklı boyuttaki bi bannerı editleyip mesela 468 boyutuna getirdiğiniz zaman gittigidiyorda önizlemede filan gayet normal gözüküyo fakat kodu siteye yerleştirince eski boyut kalıyo ve yeni reklam o eski boyutun içinde sanki iframe varmış gibi gözüküyo.

bu sorunu yaşayan başka var mı? çözüm bulabildiler mi? yazarsanız iyi olur.

Can

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
farkli boyuttaki banneri editlemekten tam olarak kastin nedir ?

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Can' Alıntı:
farkli boyuttaki banneri editlemekten tam olarak kastin nedir ?
120*600 lük bir banner i 100*600 yapmak gibi.

1 haftadır başvurumun onaylanmasını bekliyorum. Panele girebilsem yardımcı olurdum :)

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
kullanırken uygulanan bi çözüm vardır heralde. panelde hiç sorun yok çünkü gayet istediğin gibi yeni boyutta gösteriyo. siteye kodu koyunca sorun çıkıyo.

Can

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yok onu bende anlamistimda tekrar emin olmak icin sordum :D
cunku varsayilan banner boyutunun degistirip nasil duzgun cikmasini bekliyorsunizki, ben gittigidiyor ilk reklam sistemini actigim gunden beri uyetim boyle birsey yok, zaten pek gerek de oldugunu dusunmuyorum cunku 20 ye yakin banner olcusu var, hic 1 tanesi sana uymadimi pembekedi ?

iframe in icine tekrar iframe koyarak scrolle kaydirablirsin.

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
çok site olduğu için değişik renklerde ve değişik boyutlarda hazırlamıştım. ama sonradan farkettim ki hiç 468 hazırlamamışım. şimdi de o boyutta lazım oldu e değiştiremiyorum.

iframe içine iframe ... nereye kadar. siz bi dener misiniz panelden öyle bi sorun oluyo mu yoksa bana mı özel anlamadım. çünkü sponsor büyük ve iyi bu tarz bi sorun için önlem almaları gerekirdi diye düşünüyorum.

Can

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
reklam yonetimi kismindan, yeni kampanya olustura basarak 468x60 boyutunda banner hazirlayabilirsin.

elle editleyince sorun oluyor bendede...

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
hazırlayamıyorum toplam banner limitim doldu çünkü.

olanı editleyince sorun oluyo di mi. işte bunun çözülmesi lazım. mail attım ben bi ara o sorun çözüldü dediler ama değişiklik yok. umarım bi an önce çözerler.

Can

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hmm anladim...
evet editlenemiyor, aslinda o sorunu cozeceklerine yerine banner limitini artirsalar daha da kisa ve kolay cozum olur.
gerci ben okadar cok kullanmiyorum ama varmis kullananlar :)

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bence de çok az. ya da bi tane kod yapsınlar guguıl gibi kullanılsın. hayır gittigidiyor kaliteli ve iyi bi sponsor başka uyduruk sponsorlar gibi olsa anlarım yani nasıl ki mesela gugılda böyle bi sorun olamaz asla e gittigidiyorda da olunca insan şaşırıyo.

Can

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
gittigidiyor un sponsorluk sistemi daha cok yeni oldugu icin tam oturmadi, eminim bi kac ay icinde rayina sokarlar bunlarida...

VazgectimSenden

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
reklamı pasife al isminide değiştir boyutu ile birlikte sonra aktife al.. büyük ihtimal düzelmesi lazım bende de aynı sorun olunca u yola düzeltiyorum..

ejder

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
pembekedi: belirli sürelerde güncelliyorlar, o banner boyutu bir süre sonra sitende normal gözükmeye başlayacaktır.

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bugün pasif yapıp değiştirip düzelttim oldu sonra tekrar aynı şeyleri yaptım yine bozuldu. hangi ara güncelliyolar ki anlamadım. vazgeçtim bi adımları sırasıyla yazabilir misin.

VazgectimSenden

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
adımın sırası yok.. pasife al orda hem ismini değiştir hemde boyutunu v.s. ondan sonra aktife geçir bir daha önizleme yap.. Düzgünde kodu al ekle bi kaç kere f5 e bas düzeliyor.. Aynı sorun bende de var panel hiç kullanışlı dğeil haklarım doldu eleme yaptım bende banner değişmiyor :) Bunları yaptığımda hep düzeldi ama..

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ya bi sırayla yapıyosun ya mesela renkleri de değiştiriyosun da ben değiştirmiyorum gibi bişey var. çünkü düzelmiyo.

şöyle bi olay da var bu arada eğer reklamları manuel kategorilendirirsen save o kadar uzun sürüyo ki sonunda da hep time out oluyo zaten.

VazgectimSenden

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
"şöyle bi olay da var bu arada eğer reklamları manuel kategorilendirirsen save o kadar uzun sürüyo ki sonunda da hep time out oluyo zaten."

Sırf bana özel değilimiş demek.. Aynı sorunlar bende de var.. Çok kötü bir sistem gerçektende..

Neyse ben sıralamayı söyleyeyim.. Pasife al.. Editle de hem ismini hem boyutunu değiştir güncelle de.. sonuna kadar bekle ama dediğin gibi çok geç oluyor gerekirse 30 dakika sayfa açık kalsın.. Sonra aktiflere at..

Umarım işine yarar :/

bAd_bOy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet haklı eski reklamın javasının boyutu değişmiyor

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5