İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

gittikçe geriliyorum . dış bi etki sözkonusu olabilir mi ?

iskenderun

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yönetici arkadaşlarımız izin verirse son mesajıma yeni bir konu açmak istiyorum. çünkü ilk konu ile bu birbirlerinden biraz ayrılıyorlar. şimdiden teşekkür ederim

---------------------------

arkadaşlar . sitem hala gerilerde ve daha da geriye gidiyor . ilk mesajımı yazdığımda 15 inci sayfadaydım bugün ısrarla her sayfaya baka baka gittim ki 47 inci sayfaya düşmüşüm. zaman ve sabır diyorsunuz.tamam ama iskenderun diye yazılınca diğer hiç bir sitede değişiklik yok. hatta benim sitemden daha sonra açılanlar bile yükseliyor

şimdi aklıma şunlar geliyor .bilmem sizce de makul mu
dışardan bi etki yapılabilir mi sitenin gerilemesi için. birileri adıma spam yapıyor olabilir diyeceğim ama mailden siteme gelen hiç yok.. bir de google add-url ' ye site çok defa eklenince google geriletir diye birşeyler okudum.. komplo teorisi olacak görüceksiniz ama dış bir etkiden aşırı şüpheleniyorum. parked yapmış yapmış ya da içi boş yerel forumlar bile yükseliyor.

yani kısacası dış bir etkiden dolayı gerileme ya da sandbox a alınma olasılığım nedir

yardım ederseniz sevinirim. en azından ne olduğunu bilmek istiyorum. delireceğim yoksa :)

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Dış bir etkinin söz konusu olamaz senin siten sonuçta ama bir sayfanı aç sağ tıkla ve kaynağını görüntüle de bakalım, kaç satırda "iskenderun" yazısını göreceksin? Büyük ihtimalle göremeyeceksin... Yada çok az göreceksin... E peki senin bile göremediğini google botları nasıl görsün? Google botlarına diyeceksinki bak burası iskenderun ile ilgili bilgiler içeriyor...
Sonra siteni neden dizinlere "Genç İskenderun" diye ekliyorsunki? google da kaç kişi böyle bir arama yaparki? Ben olsam böyle bir arama yaparım...
Tamamen siten ile alakalı bir durum... Forumda birçok yardımcı yazı yazılmış durumda bunlardan faydalanarak başarılı olabileceğine inanıyorum.

Kolay gelsin

iskenderun

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ilgin için teşekkür ederim dostum ama sitem iskenderun haber sitesi zaten . ve girdiğim haberlerin %90 ı iskenderun haberi. yani içinde iskenderun geçen tonla haber ve yazı var. iskenderun kategorisine bakarsan görürsün ki son eklenen 80 haberlerin hepsi iskenderunla ilgili ve içinde iskenderun sözcüklerinin çok geçtiği haberler. ki o son haberlerin iki katı kadar da database de var

Eglence-Siteleri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yada ekteki analizi incele iskenderun kelimesi sadece domaininde geçiyor... Neyse ben bu kadar biliyorum : )
Kaynak: www.keyworddensity.com

Kolay gelsin

osahin

bilgin olsun diye su linki veriyorum
http://www.google.com/search?client=opera&rls=de&q=failure&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8

googleda failure diye arattirinca karsina cikanin ne alakasi var diyeceksin. Olay su siten o konuyla alakali iceriksahibi olmasada o kelimeyle yeteri link alirsan o kelimede cikarsin.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
osahin

bilgin olsun diye su linki veriyorum
http://www.google.com/search?client=opera&rls=de&q=failure&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8

googleda failure diye arattirinca karsina cikanin ne alakasi var diyeceksin. Olay su siten o konuyla alakali iceriksahibi olmasada o kelimeyle yeteri link alirsan o kelimede cikarsin.

Bilgilendirdiğin için teşekkür ederim, ama malesef tek bir konuya bağlamamak gerektiğini diğer mesajlarımdada belirtmiştim eğer üstteki şu mesajımı
Dış bir etkinin söz konusu olamaz senin siten sonuçta ama bir sayfanı aç sağ tıkla ve kaynağını görüntüle de bakalım, kaç satırda "iskenderun" yazısını göreceksin? Büyük ihtimalle göremeyeceksin... Yada çok az göreceksin... E peki senin bile göremediğini google botları nasıl görsün? Google botlarına diyeceksinki bak burası iskenderun ile ilgili bilgiler içeriyor...
Sonra siteni neden dizinlere "Genç İskenderun" diye ekliyorsunki? google da kaç kişi böyle bir arama yaparki? Ben olsam böyle bir arama yaparım...
Tamamen siten ile alakalı bir durum... Forumda birçok yardımcı yazı yazılmış durumda bunlardan faydalanarak başarılı olabileceğine inanıyorum.

Kolay gelsin

okusaydın belki bunu yazma gereği duymazdın :) ben arkadaşın ihtiyacı olduğu kadarından bahsettim yoksa işi gerçekten seo nedir, neler yapmak gerekir vs konusuna getirecek olursak yapılacak o kadar çok şey varki... Her neyse şu kısımı tekrar okumanda fayda var.

Yani bu üstteki yazı ile senin o bahsettiğin failure olayını yazmıştım müneccimmiymişim acaba ben sende bunu yazmadan söylemişimki :)

Eglence-Siteleri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Cok dikkat etmedim o son cümleye, yani onu kasettigini anlamadim.
Sorun cözülmüstür.

Arkadas da iskenderun diye eklesin bu durumda.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5